השחרור הראשון בתיק הלינץ' בחייל ביפו: "ללא מניע גזעני"

שתף כתבה עם חברים

תחילה הורה בית המשפט על שחרור ללא תסקיר לאור חולשת הראיות, לאחר שבועיים הודיעה הפרקליטות כי היא מסכימה גם לביטול תנאי מעצר הבית

צילום מסך חדשות 13

בית המשפט המחוזי בתל אביב הורה על שחרור ראשון במסגרת תיק הלינץ' בחייל ליאון שרנין ביפו, בחודש מאי על רקע מבצע "שומר חומות". בפרשה שישה נאשמים בתקיפת החייל, חמישה מהם נאשמים כי ביצעו את העבירות כמעשה טרור. לאחד, נור יוסף, מיוחס גם נסיון רצח.
נאשם מספר 6, לוטפי וחש, הואשם בגין תקיפה וגרימת חבלה ממניע גזעני, אך בניגוד ליתר הנאשמים לא מיוחס לו מעשה טרור. השופט שמואל מלמד הורה על שחרורו ללא תסקיר, במסגרת דיון בראיות לכאורה (19 באוגוסט).
השופט מלמד קיבל את טענות סנגורו של וחש, עו"ד מחמוד נעאמנה, כי מעורבותו שולית, וכי עולה חולשה ראייתית המצביעה על כך שהוא הגיע למקום, רכוב על קטנועו, בסוף הארוע. לנאשם וחש יוחסה בעיטה ברגלו של החייל, אשר היה כבר שרוע על הקרקע לאחר שספג חבלות קשות מן הנאשמים האחרים. וחש טוען כי נקלע למקום וכי אין כלל ראיות לגבי מעורבותו בתקיפה.
השופט קבע כי לגבי וחש, כי "התשתית לגבי המניע הגזעני נמצאת ברמה נמוכה מאוד. לא ניתן להתעלם מהעובדה כי משיב זה הגיע באקראי וזאת על סמך חומר הראיות המצוי בתיק החקירה, וכן העובדה כי הגיע בשלב הסופי של האירוע ולא השתתף בו מתחילתו. ההודעה היחידה כנגדו היא הודעת המשיב 2 (אחד הנאשמים האחרים).
בהעדר תשתית ליסוד נפשי כי המעשה בוצע ממניע גזעני, הורה השופט על שחרור הנאשם למעצר בית, ללא קבלת תסקיר, למרות שהעבירות יוחסו לו כאשר הוא אסיר ברישיון, משוחרר בתיק סמים.
עדכון 2 בספטמבר: הפרקליטות הודיעה לבית המשפט העליון במסגרת ערר על הארכת מעצר לשאר הנאשמים בתיק, כי לנוכח סרטון חדש ממצלמות אבטחה מבניין סמוך, שנחשף על ידי ההגנה, היא מסכימה לביטול תנאי מעצר הבית לנאשם לוטפי וחש, וכן מסכימה לשחרורם של שני נאשמים נוספים מבין השישה – האחים רג'ב ולורנס מחאמיד.
עו"ד נעאמנה מסר: "בסרטון החדש שנחשף, לאחר שחרור הלקוח שלי, עולה בבירור שהוא לא היה מעורב כלל בתקיפה כפי שטענו מלכתחילה. כל תנאי השחרור בוטלו למעשה, למעט ערבויות. מדובר בהחלטה שהיא סטירת לחי לשב"כ שהאשים לפחות שלושה חפים מפשע".

עו"ד מחמוד נעאמנה
השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות