אח ואחות משפרעם חשודים במכירת קרקעות במרמה בסיוע עורכי דין

שתף כתבה עם חברים

השניים חשודים בהשתלטות על קרקעות נפטרים בקרית אתא ובשפרעם, תוך זיוף שטר בעלות של אביהם המנוח. לפחות חמישה עורכי דין נחקרו באזהרה

רשות מקרקעי ישראל (צילום: פלאש 90)

אח ואחות משפרעם נעצרו, ומספר עורכי דין זומנו לחקירה, בחשד להשתלטות על קרקעות באזור הצפון תוך זיוף מסמכים ומכירתן לאחרים.

על פי החשד, אדיב וסמירה עיאס (63-64) משפרעם, זייפו מסמכים בכדי לנשל את בעליהם החוקיים של מספר קרקעות חקלאיות בשפרעם ובקרית אתא, וכדי למכור אותן לצד שלישי. בבסיס החשדות, מסמכים מזויפים על פי החשד שהגישו השניים, בניסיון להוכיח שאת הקרקעות קנה אביהם שנפטר בשנת 1979, והם הועברו לאחות במסגרת הירושה שהותירה אימם שנפטרה בשנת 2014.

אחת הקרקעות הועברה על שמה של סמירה עיאס, וקרקעות נוספות הצליחו החשודים למכור לפי החשד בתמורה למיליוני שקלים. מדובר בארבע עסקאות שבוצעו בשנים 2014-2018.

החקירה נפתחה ביחידה המרכזית של מג"ב צפון, העוסקת בפשיעה חקלאית, וברשות המסים – פקיד שומה חקירות חיפה והצפון. במסגרת הפרשה, נחקרו כפי שנמסר לבית המשפט לפחות חמישה עורכי דין שהיו מעורבים בהחתמת האח והאחות על תצהירים ובהגשת מסמכים אחרים, מזויפים לכאורה, למשרדי מיסוי מקרקעין והרשויות על מנת לקדם אישורי העברת הבעלות.

מהחקירה עולה כי החשודים פעלו לכאורה לאיתור קרקעות שבעליהם החוקיים נפטרו לפני שנים רבות, או עזבו את הארץ. חלק מעורכי הדין שנחקרו בפרשה שוחררו בתנאים מגבילים.

לבית משפט השלום בטבריה הובאו להארכות מעצר שני האחים, אדיב וסמירה עיאס, בחשד לעבירות קבלת דבר במרמה, זיוף, קשירת קשר לפשע והלבנת הון.

בחקירתה, סמירה טענה שאינה יודעת קרוא וכתוב, וחתמה על המסמכים לבקשת אחיה. סנגורה, עו"ד זידאן מטאנס, ביקש לערוך הבחנה בין האחים. סנגוריו של אדיב עיאס, עורכי הדין אבי אמר ודוד קצוטי, טענו כי התיק מנופח וביקשו לשחרר את מרשם למעצר בית ללא גישה לטלפון, על מנת למנוע שיבוש החקירה.

השופטת ברכה לכמן קבעה לאחר עיון בתיק החקירה, כי מעצרם של האחים אשר נעצרו לראשונה לפני שבוע, יוארך בשנית עד 7 בנובמבר.

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות