נעצר על עבירת תעבורה וגילה שהוא עריק מצה"ל במשך שבע שנים

שתף כתבה עם חברים

הנאשם טען כי לאחר שנקבע לו פרופיל 24 זמני, מעולם לא קיבל את הזימון לגיוס מחודש. סנגורו הגיע להסדר טיעון עם התביעה הצבאית

לשכת גיוס (צילום ארכיון להמחשה: אורי לנץ, פלאש 90)

שוטרי תנועה שהיו בפעילות שגרתית בעיר אילת הבחינו בנהג מבצע עבירת תעבורה (23 אפריל). בדיקה במסוף הדהימה את השוטרים, שגילו כי מדובר בעריק מצה"ל במשך יותר משבע שנים. בפועל, כך התברר, הוא מעולם לא התייצב לשירות צבאי.
עניינו של העריק, עצמאי בן 27 מקרית גת, הועבר למשטרה הצבאית. לאחר חקירה, והפרקליטות הצבאית הגישה נגד כתב אישום על היעדרות מהשירות.

סנגורו של הנאשם, עו"ד בנימין מלכא, בדק את תיק החקירה וגילה בו לא מעט ליקויים. כך למשל התברר לו, כי החייל התייצב בלשכת הגיוס, שם נקבע לו פרופיל 24, עקב אי התאמה לשירות כתוצאה מנסיבות אישיות, כלכליות ורפואיות. מדובר בפרופיל זמני (לרוב למשך שנה), שלאחריו אמור היה המתגייס הצעיר לקבל פרופיל חדש.
בצה"ל טענו כי לאחר סיום תקופת הפרופיל הזמני, עודכנה אמו של הנאשם במטרה לזמן אותו להליך גיוס מחודש. ואולם, עו"ד מלכא הצליח להוכיח לתביעה, כי הנאשם כלל לא מצוי בקשר עם אמו, ולכן לא קיבל מעולם את הזימון הזה.

ישנם לא מעט מקרים שבהם עריקות של שנים מסתיימת בעונש מאסר ממושך של יותר מ-12 חודשים, אולם לאחר שעו"ד מלכא הציג לתביעה את הקשיים הראייתיים בתיק, הצדדים הגיעו להסדר טיעון עם עונש מוסכם: 40 ימי מאסר בלבד.
ההסדר הוצג בבית הדין הצבאי במחנה "בית ליד". השופט, סא"ל במיל עמית פרייז, החליט לכבדו וגזר על הנאשם את העונש המוסכם.

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות