שלושה צעירים נאשמים בירי על מוסך בכפר ראמה

שתף כתבה עם חברים

בעקבות שלושה מקרי ירי תוך מספר דקות נפצע עובר אורח ופונה לבית חולים. די-אן-איי של אחד הנאשמים נמצא על קסדה וכפפה ששימשו את היורים

יריות מאופנוע חולף (צילום להמחשה)

לבית המשפט המחוזי בחיפה הוגש כתב אישום נגד שלושה צעירים, המייחס להם ירי על מוסך בכפר ראמה, במהלכו נפגע אדם ונגרם נזק למוסך ולרכב.
הנאשמים בפרשה הם:
דוריד חסן (21) מכפר סאג'ור. מיוצג על ידי עו"ד שאדי חסן
וסים פארס (20) מכפר ראמה. מיוצג על ידי עו"ד נדב גרינולד
טארק חמדאן (32) מכפר ראמה. מיוצג על ידי עו"ד ענאן עליאן.

כתב האישום שהוגש באמצעות עו"ד יובל לביא מייחס לנאשמים, כל אחד לפי חלקו, עבירות נשק, חבלה בכוונה מחמירה, ירי מנשק חם, תקיפת שוטר בנסיבות מחמירות, ועבירות נוספות.
לפי כתב האישום, בצהרי ה-9 בדצמבר אשתקד נסעו חסן ופארס על קטנוע כאשר חסן מצויד באקדח.

נטען כי בהגיעם סמוך למוסך הממוקם בקומה התחתונה בבניין קומות, ירה חסן לעבר המוסך ולעבר טנדר השייך לבעל המוסך. לפחות 3 כדורים פגעו בטנדר. נטען כי הנאשמים המשיכו בנסיעה וחזרו לכיוון זה כעבור פחות מדקה, וחסן ירה לעבר המוסך כאשר מחוצה לו היתה התקהלות של אנשים. מספר דקות חלפו, וחסן ירה בפעם השלישית לעבר המוסך, לפחות שלושה כדורים ממרחק קצר. בין המתקהלים מחוץ למוסך היה גם ר' המתגורר ממול, שנפגע בזרועו ואושפז בבית חולים.

הפרקליטות טוענת כי לאחר הירי החליק הקטנוע עליו רכבו חסן ופארס והם נפלו. לאחר שלא הצליחו להרים את הקטנוע הם ברחו רגלית לעבר ביתו של פארס. במהלך הבריחה, כך נטען, פארס ירה לעבר חומת בית סמוך. בביתו של פארס, כך נטען, השניים הורידו את הקסדות והכפפות והניחו אותן בחצר מול הבית. בהמשך נאספו מהמקום על ידי רכב וקטנוע. בין לבין, נטען כי חמדאן התקשר לפארס, שאל אותו האם המשימה בוצעה בהצלחה, ונענה בחיוב.

מכתב האישום עולה כי בהמשך, לאחר שנודע לחמדאן על נטישת הקטנוע, הוא התקשר לאדם אחר שגר בסמוך ודרש ממנו להזיז את הקטנוע או להעלות אותו באש, מבלי שיחשדו שהקטנוע קשור אליו. בנוסף, כך נטען, חמדאן התקשר לאדם שגר במסלול הבריחה של השניים ועודד אותו למחוק את סרטוני האבטחה בביתו והסרטונים בבית שכניו.

ב-10 בדצמבר אחר חצות הגיעו שוטרי בילוש לבית מכרם של הנאשמים כדי לנסות ולאתר את חסן. אחר כך הם עברו לחפש בשלד מבנה סמוך. אחד השוטרים איתר את חסן בתוך הממ"ד. לטענת הפרקליטות, חסן השתולל, התנגד למעצר ותקף את השוטר כשניסה לבעוט בו. שוטרים נוספים הגיעו אל המקום וסייעו במעצר.

תיק החקירה נשען על לא מעט ראיות ובין הית על סרטוני אבטחה ממקומות שונים. כמו כן, מאחת הקסדות נדגם די-אן-איי של אחד הנאשמים, וכך גם מאחת הכפפות.
זאת ועוד, עמדת האזנת סתר לימדה על הימצאותם של חסן ופארס ביחד לפני הירי ואחריו. בתיק עוד ראיות רבות נוספות.
לפארס וחסן אין הרשעות קודמות. לחמדאן שתי הרשעות קודמות בנהיגה פוחזת, החזקת סכין והפרעה לשוטר.
מעצרם של פארס וחסן הוארך עד ליום ב-27 בינואר. מעצרו של חמדאן הוארך תחילה עד היום 9 בינואר והיום הוא שוחרר למעצר בית וערבות כספית. הדיונים נערכו בבית המשפט המחוזי בחיפה בפני השופט ניצן סילמן.

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
1 Comment
הוותיק ביותר
החדש ביותר הכי הרבה הצביעו
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות