מעצר בית לנהג שיכור שעלה על מדרכה ודרס הולך רגל

שתף כתבה עם חברים

נגד החשוד תלוי מאסר על תנאי עקב הרשעה קודמת בנהיגה בשכרות, מה שלא הפריע לו לנהוג לכאורה כשבגופו פי ארבעה אלכוהול מהכמות המותרת

מעצר חשוד (צילום ארכיון להמחשה: משטרה)

שוטרי אגף התנועה עצרו נהג בן 56 מפרדס חנה כרכור בחשד לעבירות נהיגה בשכרות, התנהגות הגורמת נזק ונהיגה בקלות ראש (8 ינואר). לפי החשד, הנהג נסע בשעת לילה בכביש 4 צפונה בנתיב השמאלי בצומת מרומזר ברחוב הרב עובדיה יוסף בחדרה, ופגע בהולך רגל שעמד על המדרכה ונפצע קל.

בדיקת שכרות שנערכה לחשוד העלתה כי בגופו 1003 מיקרוגרם אלכוהול לליטר אוויר נשוף – פי ארבעה מהכמות המקסימלית המותרת. בדיקה פרטי החשוד העלתה גם כי בשנת 2019 הוא הורשע בנהיגה בשכרות ונגזרו עליו 11 חודשי פסילה, כמו גם מאסר על תנאי בר הפעלה.

בשל כך, המשטרה הביאה את החשוד לבית משפט השלום בחיפה וביקשה להאריך את מעצרו בחמישה ימים (9 ינואר).
במהלך הדיון ביקשה הסנגורית של החשוד, עו"ד שרית קוטלובסקי, לשחרר את החשוד למעצר בית. "אני סבורה כי במצב הנתון ניתן לאיין את המסוכנות… החשש האמיתי הוא שלא יעלה על הרכב שוב וינהג".
השופט יעקב בכר הסכים עם הסנגורית והחליט לשחרר את החשוד למעצר בית. "לחובתו של החשוד מאסר על תנאי לתקופה של ארבעה חודשים בגין עבירה של נהיגה תחת השפעת משקאות משכרים. החקירה אמנם לא הסתיימה, אך אין ביכולתו של החשוד לשבש את החקירה", ציין השופט, "באשר למסוכנות, מדובר במסוכנות ובטחון הציבור והמשתמשים בדרך. לפיכך ניתן יהיה לאיין את מסוכנותו של החשוד בתנאים מגבילים מחמירים".

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות