נהריה: החשודים באונס חזרו ללימודים, המתלוננת לבדיקות רפואיות

שתף כתבה עם חברים

בהנהלת בית הספר אומרים שהמשטרה לא עדכנה אותם בפרטי החקירה, ולכן אין מניעה שהנערים יחזרו לכיתה אליה אמורה לשוב המתלוננת היום * בינתיים, קרובת משפחתה של המתלוננת טוענת כי נערים מבית הספר הציקו לה

האם במערכת החינוך ובמשטרה לא למדו כלום מאירועי האונס בשומרת? צילום מתוך המחזה "משחקים בחצר האחורית" של בית לסין, מאת עדנה מזי"א

הנערים החשודים באונס הקבוצתי של הנערה בת 13 בנהריה חזרו למחרת חופשת הפסח ללימודים כרגיל, בעוד שהנערה אשר נפגעה וחשפה את הפרשה החמורה נעדרה מלימודים עקב בדיקות מיוחדות שהיא נדרשה לעבור ביום הראשון ללימודים, במחלקה מיוחדת של אחד המרכזים הרפואיים הגדולים בצפון (24 אפריל).
כך נודע לאתר "פוסטה" שחשף את הפרשה.

מלבד זאת, בעוד שהנערה המתלוננת נעדרה מהכיתה שבה לומדים הנערים החשודים, בת משפחתה הלומדת בכיתה גבוהה יותר באותו בית ספר טוענת כי היא סבלה לכל אורך היום הראשון ללימודים הצקות מצד בנים אשר מקורבים לנערים החשודים באונס.
בהקשר זה יש להזכיר, כי הנערים להם מיוחסים המעשים המדוברים, נחקרו בחול המועד על ידי מחלק הנוער של מחוז חוף, ושוחררו בערבות. ככל הידוע, המשטרה לא עדכנה את הנהלת בית הספר בפרטי החקירה. מהטעם הזה, חרף הפרסומים בכלי התקשורת בית הספר לא נקט בפעילות מניעה שתנטרל הצקות למתלוננת וקרובת משפחתה.
ראוי לציין כי הנערה המתלוננת אשר עברה סדרת בדיקות ולא הגיעה לבית הספר לאחר חופשת הפסח, אמורה לחזור לבית הספר היום (שני, 25 אפריל), והיא צפויה לפגוש בכיתה את הנערים להם היא מייחסת את המעשים החמורים.

על הרקע הזה, אימה של הנערה פנתה למנהלת בית הספר וביקשה לקבל הסברים, מדוע בתה שאמורה לשוב לבית הספר צריכה לפגוש בכיתה שלה את הנערים, שהיא מייחסת להם את האונס שלה.
מנהלת בית הספר השיבה לה, כי היא היתה חייבת לקבל את התלמידים לבית הספר מאחר ואין הוראה של המשטרה לא לקבל אותם. בנוסף אמרה המנהלת, כי המשטרה לא העבירה אליה מידע כלשהו לגבי הנערים ושמותיהם, כך שפורמלית היא אינה יודעת לזהות אותם, הגם שכולם בבית הספר יודעים במי מדובר.
מתשובת המנהלת לאמא של הנערה עולה כי יש חוסר תיאום בין הנהלת בית הספר ומשרד החינוך, לבין מחלק הנוער במחוז חוף של המשטרה הממונה על חקירת הפרשה.

"עד מתי רשעים יעלוזו", תוהה בציניות מרירה, עו"ד סנדי פרנץ אלקבץ, המייצגת את הנערה ואמה. "אני רואה בחומרה רבה את העובדה שבית הספר ומשרד החינוך לא השכילו לפעול ולקבל החלטות טרם החזרה ללימודים מחופשת הפסח. איך יתכן שהחשודים, שחלקם לומדים עם הנפגעת באותה הכיתה, מגיעים לבית הספר כאילו כלום לא קרה? החברים שלהם מקיפים אותם באהבה ומכתירים אותם למלכי הכיתה, וחלקם אף מציקים לקרובת משפחה של הילדה הנפגעת, שאף היא תלמידה בבית הספר הזה. האם הילדה הנפגעת אמורה להיענש אף היא ולשבת בבית עד שיקבלו החלטה מושכלת? זה מחדל!! ביזיון של ממש".

"הנערים הפכו למלכי הכיתה". עו"ד סנדי פרנץ אלקבץ

לפי התנהלות המשטרה נראה, כי ביחידה החוקרת לא מתייחסים ברצינות לתלונה ולמעשים המיוחסים לנערים, שכן בין תנאי השחרור שלהם לא נקבע כי הם מורחקים מבית הספר או מהמתלוננת עד להודעה חדשה.
בהקשר זה יש לציין, כי ברשות המשטרה יש תוצרים דיגיטלים משמעותיים מהטלפונים של המתלוננת והנערים, לרבות עדויות שמסרה אמה של המתלוננת אשר דובבה חלק מהנערים. לדבריה, לפחות אחד מהם, המרכזי שבהם, התוודה בפניה על המעשים שביצע בבתה.

בתגובה של מחוז חוף נמסר: "עם קבלת התלונה במשטרה נפתחה חקירה במסגרתה בוצעו ויבוצעו כל פעולות החקירה הנדרשות, ביסודיות וברגישות הנדרשת. מטבע הדברים ומטעמי צנעת הפרט, ובפרט ככל שמדובר בקטינים, לא נפרט אודות חקירות מתנהלות או בנוגע לכל הפעולות ומהלכי החקירה שבוצעו, חלקם במעורבות גורמי רווחה המלווים את ההליך, הכל במטרה להגיע לחקר האמת".
ממשרד החינוך נמסר בתגובה: "בית הספר שם לנגד עיניו בראש ובראשונה את טובת התלמידה ופועל ליצירת מעטפת חינוכית רגשית עבורה. בד בבד, תחת אילוצי חקירת המשטרה, פועל המחוז עם המשפחות, ליצירת מוגנות ותחושת בטחון בבית הספר".

רק בישראל: החשודים באונס והמתלוננת ממשיכים לשבת באותה הכיתה
הנערה בת ה-13 הגיעה היום לבית הספר יחד עם אימה, שביקשה להרחיק את החשודים מהלימודים (25 אפריל). לאחר שהנהלת בית הספר הסבירה לה כי הדבר אינו אפשרי, אימה של הנערה החלה לצעוק ולכן הוזמנה אל המקום משטרה.
אל המקום הגיעה גם עו"ד סנדי פרנץ אלקבץ , שמסרה כי היא שוקלת להגיש לבית המשפט בקשה לצו הרחקה נגד החשודים.
גורם בכיר האחראי על בית הספר הגיע אף הוא אל המקום ואמר כי ינסה לסייע בפתרון הבעיה.
השוטרים שהגיעו אל המקום ניסו להרגיע את הרוחות, אולם אימה של הנערה מיאנה להירגע והחלה לצעוק את שמות החשודים.

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
1 Comment
הוותיק ביותר
החדש ביותר הכי הרבה הצביעו
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות