קבלן מבני ברק ועורך דין נעצרו בחשד להונאות מס במיליוני שקלים

שתף כתבה עם חברים

עורך הדין שדיווח על עסקאות הקבלן חשוד שסייע במצג שווא וברישום אנשי קש על מנת להעלים עסקאות. הקבלן חיים פישר התלונן כי ערב לפני שנעצר הותקף ברחוב עקב סכסוך כספי

אילוסטרציה: Sebastian Herrmann מאתר Unsplash

רשות המסים עצרה קבלן מבני ברק, עורך דין מגבעת שמואל ואיש פרסום חרדי, החשודים שפעלו במשותף לאי דיווח על עסקאות מקרקעין, במטרה להתחמק ממס בגובה של מיליוני שקלים.
על שמו של עורך הדין הוטל איסור פרסום על ידי בית המשפט. הקבלן הוא חיים פישר (47) ואיש הפרסום הוא יוסף חיים שטיגליץ (39), אף הוא מבני ברק.

מבקשת המעצר עולה כי פישר הוא קבלן במגזר החרדי, העוסק ברכישת ומכירת נכסי מקרקעין עם זכויות בנייה לא מנוצלות, תוך השבחתם בדרך של תמ"א ופינוי בינוי, באמצעות חברות בבעלותו – נעם הבית בע"מ וישוב הבית בע"מ.
לפי החשד, פישר פעל בשיתוף פעולה עם עורך דינו, המדווח על עסקאותיו, לרישום אנשי קש רבים כבעלים לכאורה של נכסים בבעלות הקבלן, וזאת על מנת להתחמק לכאורה ממס. זאת בעסקאות בין השנים 2012-2021.

מצג השווא לרשויות המס כלל לפי החשד דיווח על אנשי קש כשטיגליץ כבעלי נכסים והעלמת עסקאות של הקבלן, אבל גם דיווח חסר לכאורה בעסקאות אחרות, תוך העברת כספים במזומן. לחשודים הוצג סרטון אשר צולם על ידי צד שלישי, ובו נראה הקבלן מקבל לכאורה 400 אלף שקל מעבר לחוזה הרכישה, במזומן וללא דיווח לפי החשד, תוך הצהרה על מחיר מכירה נמוך מהמחיר האמיתי.

סנגורו של הקבלן פישר, עו"ד מוטי לזר, אמר כי ערב קודם למעצר, פישר הותקף על ידי אדם שאינו מכיר, שהיכה אותו, והקבלן מעריך כי השולחים הם אנשים המסוכסכים איתו. במהלך הלילה היה פישר בבדיקות בבית החולים איכילוב, ובבוקר הגיעו לשם חוקרי מס הכנסה ועצרו אותו.

נציג מס הכנסה אמר בבית משפט השלום בתל אביב כי "בבעלותו שתי חברות נדל"ן פעילות, והוא ביצע עסקאות מקרקעין רבות, שלא דווחו על פי החשד לרשויות המס או דווחו בחסר. החשוד אינו משתף פעולה ושומר על זכות השתיקה באופן גורף".

השופט עופר נהרי אישר את הארכת מעצרו של פישר עד יום חמישי (10 מרס). מעצרו של שטיגליץ הוארך עד יום רביעי (9 מרס). השופט קיבל כאמור את בקשת עורך הדין החשוד בהונאה עם הקבלן, לאיסור פרסום שמו למשך שבועיים בשלב זה. סנגוריו, עורכי הדין אלי יצחקי ואהרון עוז, אמרו כי עורך הדין "לא סייע בהעלמת הכנסה ולא קיבל פרוטה לכיסו".
בנוגע לסרטון שהוצג לו, בו הוא נשאל על העברה כספית של 400 אלף שקל במזומן לכאורה עבור הקבלן, טוען עורך הדין כי הגיש תלונה במשטרה על סחיטה באיומים. בית המשפט שחרר את עורך הדין למעצר בית קצר.

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות