אישום: הבריח בגופו לכלא 179 יחידות "בופרנורפין" ועשרות גרם חשיש

שתף כתבה עם חברים

הנאשם אמר בחקירתו כי ידע שיעצרו אותו בכל רגע עקב הפקעת שליש, ולכן "הצטייד" בסמים שאותם הסתיר בתוך גופו

חלק מהסמים שפלט הנאשם (צילום: דוברות שב"ס)

באתר "פוסטה" דווח על מעצרו של מוסא אבו רקייק (29) מבאר שבע, בחשד שנעצר בכוונה על מנת להבריח בגופו סמים לתוך בית מעצר. כשבועיים לאחר המעצר, אתמול הוגש לבית משפט השלום בנתניה כתב אישום נגד אבו רקייק, המפרט במדויק את הכמות הסמים שבלע הנאשם ופלט בפיקוח שירות בתי הסוהר (26 יוני).

לפי כתב האישום, בתקופה הרלוונטית לכתב האישום היה אבו רקייק אסיר ברישיון שהשתחרר מכלא דקל, וכחלק מתנאי השחרור שלו הוא נקלט ב-14 במרס בהוסטל בחיפה. במועד שאינו ידוע במדויק, הוא עזב מרצונו החופשי את המקום ללא קבלת אישור, בהנחה שייעצר על ידי שוטרים בעקבות הפרת תנאי השחרור ויועבר למאסר.
מכתב האישום עולה כי סמוך ליציאתו מההוסטל החליט אבו רקייק להחדיר לגופו סמים במטרה להבריחם לתוך הכלא. לכן הוא קנה חשיש ובופרנורפין. ב-13 ביוני הוא נעצר לאחר ש"עשה את עצמו" פורץ לרכב. בעקבות מידע שהתקבל לגביו, הוא הועבר למתקן מעקב סמים ביחידת דרור של שב"ס.

בכתב האישום שהוגש על ידי הפרקליטות נטען כי ב-15 ביוני פלט אבו רקייק מגופו 79 יחידות בופרנורפין (תרופה משככת כאבים המשמשת בין היתר גם לטיפול בהתמכרות לתרופות ולסמים) ושש יחידות חשיש, במשקל כולל של 23 גרם. למחרת פלט אבו רקייק 100 יחידות בופרנורפין נוספות.
לפי הפרקליטות, בחקירתו הודה אבו רקייק כי הוא משתמש בסמים וכי צרך כדורים ללא אישור רפואי. עוד הוא הודה, כי החדיר לגופו סמים מאחר שהיה מודע שיעצרו אותו בעקבות הפקעת שליש. "ידעתי שיעצרו אותי בכל רגע כי הייתי בהפרת תנאים כשיצאתי מההוסטל, הייתי שם בצו בית משפט לשמונה חודשים", אמר בחקירתו.

במשטרה בדקו במסגרת החקירה חשד לפיו אבו רקייק התכוון לסחור בסמים מאחורי הסורגים, נוכח המחסור בסמים בכלא והשווי הגבוה של סמים מסוגים שונים. כך או כך, לצד כתב האישום הוגשה בקשה להאריך עד תום ההליכים את מעצרו של אבו רקייק, המיוצג על ידי עו"ד ליעד ידין. מהבקשה עולה כי באמתחתו הפלילית 13 הרשעות קודמות ומספר מאסרים במגוון עבירות, ובין יתר סמים, סמים ואלימות.

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות