שלושה תושבי טמרה נאשמים במכירת רובי M16 לסוכן של ימ"ר צפון

שתף כתבה עם חברים

כתב האישום חושף את המחירון: 85-90 אלף שקל לכל רובה, 35-40 אלף שקל לאקדח. הסוכן קיבל החזרים כספיים כאשר לא היה מרוצה מאיכות הנשק

video
בסרטון: מלון יוקרה מארח תצוגת נשק מהמבצע ומתפיסות נוספות של מחוז צפון
אמצעי התקשורת דיווחו בהרחבה ב-9 בנובמבר על מה שהוגדר על ידי המשטרה כ"מבצע הסוכן הסמוי הגדול בהיסטוריה של המדינה ומשטרת ישראל", במסגרתו סוכן סמוי הפליל לכאורה עשרות סוחרי נשק ואמצעי לחימה נוספים. בין היתר נמסר, כי הפעילות הסמויה של המשטרה הניבה גם תפיסה של 40 רובים, 13 אקדחים, שני מקלעים ושני מטעני חבלה עם מערכת הפעלה סלולרית מוכנים להפעלה.
הסוכן, שהינו עבריין ערבי אשר חצה את הקווים, פעל תחת כיסוי של חייל בארגון פשע המספק נשק ל"בוסים" הגדולים. בסיומה של חקירת ענק חשפה המשטרה ראיות שהובילו לכתבי אישום נגד 52 חשודים.

אחד מכתבי האישום, שהוגש נגד שלושה תושבי טמרה, חושף מעט על המחירים ששילם הסוכן עבור כלי הנשק.
הנאשמים בתיק זה הם:
מהראן מוחסן
(37)
עאמר זרקאוי (39)
ראשד עוסמאן (33)

כתב אישום הוגש לבית המשפט המחוזי בחיפה (24 נובמבר).
לפי האישום הראשון, ב-19 בנובמבר אשתקד התקיימה פגישה בין הסוכן לבין מוחסן בביתו של האחרון, בה סוכם כי ימכור לסוכן כלי נשק שונים. השניים נפגשו שוב במהלך הימים לאחר מכן, אז מוחסן הכיר לסוכן את זרקאוי, שהציע למכור לסוכן רובה M16 תמורת 90 אלף שקל ומקלע מאג תמורת 170 אלף שקל.

נטען כי במהלך הפגישה החמישית במספר הגיע למפגש גם עוסמאן יחד עם אדם נוסף (זהותו לא ידועה). לפי האישום, לאחר שערכו היכרות עם הסוכן, עוסמאן אמר לו כי הרובה מקורי וחזר על מחירו – 90 אלף שקל. בהמשך, כך נטען, הגיע עוסמאן עם הנשק ומחסנית ובה לפחות 20 כדורים, ומסר אותם לסוכן כדי שיבדוק אותו. נטען כי לאחר מכן לקח את הנשק מהסוכן וביצע ירי של מספר כדורים לעבר בור באדמה, על מנת להמחיש שהנשק תקין.

הפרקליטות טוענת כי לאחר מכן העביר הסוכן לזרקאוי 90 אלף שקל תמורת הנשק, ואילו עוסמאן הכניס את הנשק לרכבו של הסוכן. מכתב האישום עולה עוד, כי זרקאוי סיכם עם הסוכן למכור לו שני רובים נוספים ומספר אקדחים שמחיר כל אחד מהם 30 אלף שקלים.
אישום זה מייחס לנאשמים, כל אחד לפי חלקו, עבירות סחר בנשק שלא כדין, החזקה ונשיאת נשק, וירי מנשק חם.

האישום השני מתייחס לזרקאוי לבדו, שהציע לסוכן שני רובי M16 במחיר של 85 אלף שקל כל אחד, ואקדח תמורת 47 אלף שקל. בכל אחד משני מפגשים שנערכו בהמשך התבצעה העסקה: הסוכן שילם לזרקאוי 85 אלף שקל עבור כל אחד מהרובים.

הפרקליטות טוענת כי בהמשך התלונן הסוכן על איכות לא מספקת של כלי הנשק, וקיבל ממוחסן החזר של 10,000 שקל. נטען כי בהמשך יצר זרקאוי קשר עם הסוכן בשני מועדים שונים, והציע למכור לו כלי נשק שונים, אולם הסוכן סירב.
לזרקאוי מיוחסות באישום זה עבירות סחר, נשיאה והובלת נשק.

באישום שלישי נטען כי מוחסן הציע לסוכן לקנות רובי קלצ'ניקוב ושני רובי M16 תמורת 90 אלף לכל רובה. מכתב האישום עולה כי מוחסן שלח תמונה של הנשק לסוכן, שאמר בתגובה כי הוא מוכן לשלם 85 אלף שקל בלבד. למחרת הם נפגשו, והסוכן העביר למוחסן את הסכום המבוקש עבור הרובה ומחסנית.

מקרה נוסף מתחילת 2021 מיוחס אף הוא למוחסן, ולפיו מכר לסוכן רובה M16 עם מחסנית תמורת 70 אלף שקל. הסוכן, לפי האישום, אמר למוחסן כי הנשק אינו מקורי אלא מוסב, ולכן סוכם כי מוחסן יחזיר לו 10,000 שקל. לאחר מכן נפגשו השניים, ומוחסן החזיר לסוכן 9,600 שקל.

בכתב האישום נטען, כי בהמשך הציע מוחסן למכור לסוכן אקדח FN בהנחה (30 אלף במקום 45 אלף שקל), כפיצוי על העסקה הקודמת. באישום זה מוחסן מואשם בעבירות סחר בנשק שלא כדין ועבירות בנשק.

האישום החמישי מתייחס לזרקאוי. נטען בו כי בפעמיים נוספות הוא מכר לסוכן רובי M16 תמורת 85 אלף שקל בכל פעם.

מעצרם של שלושת הנאשמים, המיוצגים על ידי עו"ד תומר נוה, הוארך עד להחלטה אחרת.

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות