שני סוכנים הפלילו עשרות חשודים בסחר בסמים ואמל"ח

שתף כתבה עם חברים

איך הפך העולה החדש לסוכן סמוי * הטקס בו נחשפו הסוכנים, שוטר ועבריין * החגיגה המשטרתית לאחר גל המעצרים, ושמות כל העצורים בפרשה

שני סוכנים סמויים, שוטר ועבריין, הפלילו עשרות חשודים מהמגזר הערבי בעבירות של סחר בסמים ואמל"ח.

בהמשך לפרסום הראשון באתר פוסטה הבוקר (רביעי, 4.9) על גל מעצרים של שוטרי ימ"ר חוף, מהמשטרה נמסר כי בתשעת החודשים האחרונים הופעלו שני הסוכנים במקביל באזור ואדי ערה, עכו, חיפה, רמלה ולוד, ואספו ראיות נגד עשרות חשודים שנעצרו בחשד לסחר במטעני חבלה, כלי נשק וסמים בהיקף רחב.

מדובר בחקירה סמויה ומורכבת, אומרים במשטרה, שכללה הפעלה רגישה ומסווגת של שני סוכנים בתוך המגזר הערבי. ניתן לתאר את הקשיים הרבים שעברו על הסוכנים בעת שאספו ראיות בתא שטח מורכב נגד עשרות יעדים. הבוקר נעצרו בעת ובעונה אחת 24 חשודים. לצד גל המעצרים, המשטרה תפסה והחרימה כ-18 כלי רכב ונדל"ן בשווי מיליוני שקלים, שיועברו לבחינת הליך חילוט. בנוסף נתפסו מאות אלפי שקלים ורכוש נוסף.

כאמור, אחד משני הסוכנים הוא עבריין. לאתר "פוסטה" נודע כי מדובר בתושב אזור חיפה והקריות, בשנות ה-30 לחייו. הוא עלה לישראל בשנות התשעים, והסתבך בעבירות סמים, אלימות, הצתה ונשק.  בתחילת העשור, נגזר עליו מאסר ממושך בגין שורת עבירות שביצע במסגרת סכסוך בין שתי כנופיות בחיפה, שבראש אחת מהן עמד, ובמסגרת ביצוען פעל לפגוע באחרים והעמיד בסיכון עוברי אורח. עוד נודע כי מאז שחרורו ממאסר, מעמדו החוקי של האיש, בעל משפחה, היה בסכנה, מה שיתכן הוביל אותו לחצות את הקווים ולהפוך לסוכן סמוי.

"מדובר בסוכנים שפעלו בקרב החשודים לאורך כשנה, לאחר שהצליחו לחדור אל הישובים הערביים, לרכוש את אמונם ולפעול בסביבתם באין מפריע או חשד, ובאופן זה הצליחו לרכוש מהחשודים במספר הזדמנויות שונות כלי נשק מסוגים שונים, מטעני חבלה, סמים בכמויות גדולות, לרבות קוקאין והרואין, תוך איסוף הראיות הנדרשות נגדם", אומרים במשטרה.

טרם המעצרים, בשעות הלילה התכנסו כוחות משטרה במטה מחוז חוף בחיפה והשתתפו בטקס רשמי במעמד מ"מ מפכ"ל המשטרה, ניצב מוטי כהן, מפקד מחוז חוף וראש רח"מ, בו נחשפו לראשונה הסוכנים. "מדובר בלחימה חכמה בפשיעה, המתוכננת בתעוזה ומיושמת במקצועיות למען בטחון הציבור והגברת כושר ההרתעה", אמר ניצב כהן.

מפקד מחוז חוף, ניצב פרץ עמר, הדגיש כי "הפעילות של ימ"ר חוף בפרשיה הזו נוגעת ומשפיעה באופן ישיר על תמונת הפשיעה גם במחוזות אחרים, בדגש על תחום האמל"ח והסמים. מדובר בהישג בקנה מידה ארצי למען בטחון הציבור, כאשר אותם מחוללי פשיעה קבלו הלילה מהלומה ניצחת". ראש אח"מ, ניצב גדי סיסו בירך את הימ"ר: "מדובר בפעילות ייחודית ומוצלחת של איסוף ראיות בתוך המגזר, כאשר קבעתם תו תקן גבוה של פעילות איכותית".

ראש ימ"ר חוף, נצ"מ אלי מגן: "המשטרה תמשיך להפעיל מגוון אמצעים ויכולות מבצעיות ומודיעיניות, במטרה להילחם בתופעות פשיעה חמורות, על מנת לאפשר שגרת חיים תקינה ובטוחה לאזרחים שומרי החוק ולמצות את הדין עם מבצעי העבירה. הוכחנו יכולות מקצועיות בתוך המגזר והפעילות הזו תשנה את תמונת הפשיעה לאורך זמן רב". אגב, במבצע השתתפו 250 שוטרים.

ואלה שמות העצורים שהובאו לבית משפט השלום בחיפה:

עטא אבו אל עסל (37) מלוד. אם לשישה. חשודה בסחר בסמים במסגרת שתי עסקאות. מיוצגת על ידי עו"ד תומר נוה. מעצרה הוארך עד 6 בספטמבר.

סעד אבו זאיד (30) מלוד. חשוד בסחר בסמים, בכחצי ק"ג קוקאין. מיוצג על ידי עו"ד נוה. החשוד היחיד שוחרר למעצר בית עקב חולשה בראיות ובית המשפט דחה את בקשת המשטרה לעיכוב ביצוע.

אברהים אבו טאלב (41) מיפו. חשוד בסחר בסמים במסגרת ארבע עסקאות של הרואין במשקל כולל של כ-1.2 ק"ג.  מיוצג על ידי עו"ד ווליד כבוב.  מעצרו הוארך עד 9 בספטמבר.

מרואן עשיוי (27) מרמלה. חשוד בסחר בסמים במסגרת שתי עסקאות במשקל כולל של כחצי ק"ג. מיוצג על ידי עו"ד כבוב. מעצרו הוארך עד 9 בספטמבר.

מועין שלאלפה (29) משגב שלום. חשוד בסחר בסמים במסגרת שלוש עסקאות. מיוצג על ידי עו"ד כבוב. מעצרו הוארך עד 9 בספטמבר.

אבו ג'וליה ראמי (31) מזמר. חשוד בסחר באמל"ח בכך שמכר רובה M16. מיוצג על ידי עו"ד שי טובים. מעצרו הוארך עד 9 בספטמבר.

אחמד כשאן (19) באקה אל גארביה.  חשוד בסחר באמל"ח מול שני הסוכנים. מיוצג על ידי עו"ד נירה שגב. מעצרו הוארך עד 9 בספטמבר.

טדהם אבו דאהש (18) מפוריידיס.  חשוד בסחר באמל"ח. מיוצג על  ידי עו"ד סארי עבוד ועו"ד מג'דולין אגברייה. מעצרו הוארך עד 9 בספטמבר.

חוסאם ביאדסי (48) מבאקה אל גרביה.  חשוד בסחר באמל"ח. מיוצג על ידי עו"ד אהרון רוזה. מעצרו הוארך עד 9 בספטמבר.

חוסיין ביאדסי (20) מבאקה אל גרביה. חשוד בסחר באמל"ח. מיוצג על ידי עו"ד אמיר מסארווה.

סמיר מועד. חשוד בסחר בסמים במסגרת שלוש עסקאות.  מיוצג על ידי עו"ד שאדי דבאח. מעצרו הוארך עד 9 בספטמבר.

אדוארד צ'רקסקי (47) מחיפה. חשוד בסחר בסמים במסגרת שתי עסקאות שבהן מכר 50 ו-100 גרם קוקאין. מיוצג על ידי עו"ד לאוניד פרחובניק. מעצרו הוארך עד 6 בספטמבר.

עבד אל רחמאן שרכס (45) מג'דיידה מכר.  חשוד בסחר בסמים. מיוצג על ידי עו"ד  דבאח. מעצרו הוארך עד 9 בספטמבר.

עומר מחאמיד (24) מאום אל פחם. חשוד בסחר בסמים. מיוצג על ידי עו"ד עאדל בויראת. מעצרו הוארך עד 9 בספטמבר.

עבד אל ראוף (31) מאום אל פאחם. חשוד בסחר בסמים. מיוצג על ידי עו"ד בויראת. מעצרו הוארך עד 9 בספטמבר.

עומר מחאמיד (25) מאום אל פחם. חשוד בסחר בסמים. מיוצג על ידי עו"ד בויראת. מעצרו הוארך עד 9 בספטמבר.

מרואן מחאמיד (46) מאום אל פאחם. חשוד בסחר בסמים. מיוצג על ידי עו"ד בויראת. מעצרו הוארך עד 9 בספטמבר.

אנאס ח'לאילה (35) מעכו. חשוד בסחר בסמים בכך שמכר 5,000 כדורי אקסטזי. מיוצג על ידי עו"ד דבאח.  מעצרו הוארך עד 9 בספטמבר.

מאלק עמארנה (25) כפר מייסר. חשוד בסחר באמל"ח במסגרת שתי עסקאות. מיוצג על ידי עו"ד בויראת.  מעצרו הוארך עד 9 בספטמבר.

עדן עודה (18) מכפר מייסר. חשוד בסחר באמל"ח. מיוצג על ידי עו"ד מסארווה ועו"ד אנואר פרש. מעצרו הוארך עד 9 בספטמבר.

 

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות