עו"ד גאנם ג'אברין מסר מידע בתיק רצח והתלונן על איומים לפני שנרצח

שתף כתבה עם חברים

במשטרה עדיין חוקרים הודעה שמסר המנוח בבית משפט על איומים מצד נאשם ברצח מאום אל פאחם, אבל מדגישים שהוא גם ביקש לבטל את התלונה שהגיש * מחלוקת בין המשטרה לפרקליטות על סגירת התיק נגד החשודים באיומים

"המשטרה הפקירה אותו", טוענים מקורביו של הנרצח, עו"ד גאנם ג'בארין מאום אל פחם

עו"ד גאנם ג'בארין (43), נשוי ואב לשני ילדים מאום אל פחם, נורה ביום שישי האחרון בעת שיצא ממסגד, הוא נפצע קשה ונפטר מפצעיו בבית חולים העמק בעפולה כעבור יומיים בלילה שבין ראשון לשני (11 אוקטובר).
תקופה קצרה לפני הירי ג'בארין הודיע הסנגור במהלך הופעה בבית משפט כי למעשה הוא מאוים על ידי אחרים, לכאורה על רקע הייצוג שלו בתיק של נאשם ברצח מאום אל פחם.
בפרשה הזו רב הנסתר על הגלוי, כל הצדדים מתבצרים בשתיקתם, כולל המשטרה שמבקשת מאזרחים ערבים לסייע ולשתף פעולה, אבל לפחות במקרה הזה היא לא ידעה לתת הגנה למי שכן ניסה לסייע בידה. עו"ד ג'אברין פנה למשטרה במקרה הזה, הן על רקע היכרותו האישית עם נאשם ברצח, והן כאזרח נורמטיבי שבחר לקחת חלק במאבק בפשיעה בחברה הערבית באמצעות סיוע למערכת אכיפת החוק, שהוא נמנה על שורותיה מתוקף היותו עורך דין המתמחה בדיני נזיקין עקב אירועי תעבורה ורשלנות רפואית.

במשטרה מאשרים, כי בעקבות תלונות שהגיש לאחרונה עו"ד ג'בארין אשר חש מאויים נפתחו מספר חקירות, חלקן עדיין מתנהלות ובמסגרתן נחקרו חשודים, נגבו עדויות, ונעשה שימוש באמצעים טכנולוגיים בניסיון להפליל את החשודים באיומים עליו, שכמה מהם נעצרו, אבל כל אלה לא הועילו להפסקת האיומים. בשלב מסויים עו"ד ג'בארין ביקש לבטל חלק מהתלונות שהגיש, בין היתר משום שהוא חש מאויים אבל גם נותר חשוף מחוסר הגנה של המשטרה. על הרקע הזה התגלתה מחלוקת בין המשטרה לפרקליטות, שם החליטו לסגור את התיקים נגד החשודים באיומים.
במשטרה בודקים מספר כיווני חקירה לרצח של ג'אברין, ובראשם האפשרות שהרצח קשור לעבודתו בתיק מסויים.

"לצערנו, המשטרה טיפלה בנושא הזה כאשר היא נתנה הגנה לעבריינים והפקירה את הקורבן", אמר תושב אום אל פאחם לאתר "פוסטה".
תושב אחר אמר: "לא מובן מה נשאר לעשות כאן לאחד שמאויים ברצח? לא ברור למה הוא לא שינה מקום, בעצם כולנו הפכנו להיות מאוימים ברצח".

מהמשטרה נמסר ל"פוסטה" בתגובה לתלונות מקורביו של המנוח: "משטרת ישראל משתתפת בצער המשפחה על אובדנם. המשטרה מנהלת תיקי חקירה באופן מקצועי ובכפוף לדין ולנהלים. כך היה גם עם קבלת תלונותיו. עם קבלת התלונות פתחה המשטרה בחקירות שנוהלו ועדיין מתנהלות במקצועיות וביסודיות במסגרתן בוצעו פעולות חקירה רבות, לרבות חקירת חשודים, גביית עדויות, שימוש בטכנולוגיה ועוד. בחלק מהתיקים שצוינו עדיין מתנהלות חקירות מתקדמות, ואחרות נסגרו לאחר שהתלונה בוטלה על ידי המתלונן או שנבחנו על ידי הפרקליטות שהחליטה על סגירת התיק".
בפרקליטות בקשו לא להגיב על הטענות בכתבה, והפנו לתגובת המשטרה.

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות