היועמ"ש והמשטרה מזהירים את פעילי הימין המאיימים על פוליטיקאים מהמרכז ומהשמאל

בצעד די נדיר גורמי אכיפת החוק יצאו בהודעה משותפת, והבהירו: "לא תהיה כל סובלנות כלפי התבטאות שכוללת איומים או הסתה לאלימות"
בצעד די נדיר הוציאו היום לשכות היועץ המשפטי לממשלה (היועמ"ש) ומ"מ מפכ"ל המשטרה הודעה משותפת בעניין איומים ברשתות חברתיות הקוראים לפגוע בפוליטיקאים מהשמאל ומהמרכז. ההודעה יצאה לאחר שהיועמ"ש אביחי מנדלבליט ומ"מ מפכ"ל המשטרה ניצב מוטי כהן שוחחו היום על אודות הפרסומים השונים המופצים בימים האחרונים, בין היתר, ברשתות החברתיות, אשר מכילים תכנים וביטויים העשויים לעלות כדי עבירות פליליות שונות, לרבות איומים בפגיעה פיזית והסתה לפגיעה פיזית ואף לרצח.
"היועמ"ש ומ״מ המפכ״ל מתייחסים בחומרה רבה לכל פרסום שכולל איומים או הסתה לאלימות, והם מחויבים לפעול בשיתוף פעולה בין גופי אכיפת החוק כדי להביא לטיפול מהיר, אפקטיבי ונחוש בביטויים המעלים חשד לעבירה פלילית של איומים או הסתה לאלימות", נכתב בהודעה.
"יובהר כי מדיניות האכיפה ביחס לעבירות הנושקות לחופש הביטוי היא מטבעה מדיניות מצמצמת, וברור כי לא כל התבטאות קשה או מקוממת מגבשת בהכרח עבירה פלילית", כתבו גורמי החוק, והוסיפו כי "עם זאת, ברור כי לא תהיה כל סובלנות כלפי כל התבטאות שכוללת איומים או הסתה לאלימות או לפגיעה פיזית. בהתאם למדיניות אכיפת החוק החלה על מקרים חמורים מעין אלו, הם ייבדקו ויטופלו לגופם ביסודיות ובמקצועיות".
ניצב כהן התייחס היום לסוגיה, וציין: ״משטרת ישראל תפעל בנחישות ובהתאם להוראת החוק משיקולים מקצועיים וענייניים גרידא, זאת לאחר בחינה מדוקדקת של נסיבות כל מקרה מבלי לפגוע בחופש הביטוי. אני קורא לכלל הציבור, לנהוג באיפוק ובאחריות, במסגרת החוק ולא להיגרר להסתה, האשמות והשמצות״.

השארת תגובה

Comments icon

סמן כאן שאינך רובוט