נתניה: 11 חשודים ברשת שסחרה בקנאביס בהיקף של רבע מיליון שקל

המבצע נדחה עקב הקורונה אולם מידע דלף וכתוצאה מכך נטשו את העיר עבריינים רבים מחשש שהופללו.
מעצר חשוד (צילום ארכיון להמחשה)

בתום פעילות סמויה של המשטרה בוצע גל מעצרים של חשודים תושבי אזור נתניה בחשד למעורבות בסחר בסמים (8 יוני). לצד המעצרים בוצעו חיפושים ונתפסו ממצאים שונים. החשודים הובאו לחקירה ראשונית ובהמשך הוחלט לבקש מבית המשפט להאריך את מעצרם של חלק מהם.

לאתר "פוסטה" נודע כי מדובר במבצע סוכן סמוי. 11 מהחשודים הובאו להארכת מעצר במהלך היום לבית משפט בשלום בפתח תקווה (9 יוני), והמשטרה מייחסת להם סחר בסמים וגם עבירות מס נלוות.

עם זאת נודע, כי המידע אודות חשיפת המבצע דלף בשלב שבו לא כל החשודים נעצרו. כתוצאה מכך נטשו את העיר עבריינים רבים מחשש שגם הם הופללו על ידי הסוכן, שהמשטרה שומרת את זהותו בחשאי ולא הוציאה הודעה כמקובל בתיקי סוכן. בבית משפט השלום התקיים דיון בעניינם של 11 מהחשודים ובו נפתרה התעלומה. חמישה מהחשודים מיוצגים על ידי עו"ד ג'קי סגרון.

נציגי המשטרה רס"ר ניר שרביב ורס"ב אלכס בלטר, טענו בפני השופטת אופיר כתבי ריבלין כי החשודים משתייכים לרשת סחר בסמים, שבמסגרתה בוצעו עשרות ואף מאות עסקאות למכירת קנאביס במשקלים הנעים בין חמישה ל-30 גרם בכל עסקה, מאז החצי השני של שנת 2019 ועד לתחילת 2020. היקף העסקאות, לטענת המשטרה, מוערך ברבע מיליון שקל, כאשר לרוב החשודים מיוחסות עשרות עסקאות בפועל. לחלק מהחשודים מיוחסות גם עבירות מס נלוות, ולפיכך בדיון נכח גם פרקליט מלווה ונציג רשות המסים, נחמיה יוסף.

במהלך הדיון התברר עוד, כי העסקאות האחרונות שתועדו על ידי המשטרה התבצעו בחודש ינואר, וכי חיפושים שהתבצעו לאחר מכן לא הניבו ממצאים. כך למשל נטען לגבי אחד החשודים, דודו רחמים (31), כי העסקה האחרונה המיוחסת לו התבצעה באוקטובר אשתקד לשאלת הסנגור מדוע החשודים נעצרו רק כעת למרות שהעסקאות האחרונות התבצעו לפני מספר חודשים, נציגי המשטרה השיבו כי המשטרה תכננה את "הפרוץ" (מבצע המעצרים) לחודש פברואר, אולם בעקבות משבר הקורונה נדחה המבצע והתבצע רק כעת. כמו כן ציינו נציגי המשטרה כי בתיק החקירה תרשים המראה בדיוק כיצד התחלקו החשודים בכסף שהתקבל ממכירת הסמים.

לדודו רחמים ולאחיו דניאל רחמים המשטרה מייחסת עשרות עסקאות כל אחד, כמו חשודים אחרים בפרשה. בהקשר לשני האחים אפשר לציין כי המשטרה עצרה גם שתי קרובות משפחה שלהם – צעירות בנות 26 ו-29 בחשד שהופעלו וסחרו בסמים במסגרת הרשת. לבקשת עו"ד סגרון ובהסכמת המשטרה, הוטל איסור פרסום על שמותיהן בשל השלב הראשוני של ההליך.
השופטת כתבי ריבלין האריכה את מעצרם של כלל החשודים עד ה-14 ביוני, בעוד שמעצרן של שתי הנשים הוארך עד ה-11 ביוני בלבד.

עצורים נוספים:
שניר מחפודה (27). המשטרה מייחסת לו עשרות עסקאות, האחרונה מביניהן בחודש ינואר.
ראובן עטיה (33). המשטרה מייחסת לו מספר גדול של עסקאות. כמו כן, בחיפוש שנערך ברשותו נתפסו תשעה גרם חשיש.
אוראל אבעזר (25).
ויקי מתן פלאח (23).
אושר שועה (27).
עדן מאירוב (25).

דיון בעניינו של חשוד נוסף אשר שמו נאסר לפרסום, ע"ש, נערך בדלתיים סגורות. מייצג אותו עו"ד מירון רוזנטל.

פרטים נוספים בהמשך.

השארת תגובה

Comments icon

סמן כאן שאינך רובוט