הרצח בחולון: שיסף את צווארה ופניה של שכנתו, ודקר אותה שש פעמים

הפרקליטות מייחסת לנאשם (42) רצח בכוונה תחילה של שכנתו הקשישה, אולם יש לציין כי בעבר הוא נמצא לא כשיר לעמוד לדין בהליכים אחרים שהתנהלו נגדו
עגלת הקניות של הנרצחת בפתח דירתה (צילומים: דוברות המשטרה)

פרקליטות מחוז תל אביב הגישה (רביעי, 5.6) כתב אישום לבית המשפט המחוזי בעיר נגד וויליאם ריצ'ארד ניסן (42) מחולון, בו היא מייחסת לו את רצח שכנתו דינה אשכנזי ז"ל, בת 81 במותה.

בתקופה הרלוונטית לכתב האישום ובמשך מספר שנים, המנוחה ובעלה התגוררו בשכנות עם הנאשם בבניין בחולון: הנאשם התגורר בדירה בקומה השנייה בבניין ואילו המנוחה ובעלה בדירה בקומה הראשונה. בהזדמנויות שונות במהלך שנת 2017, דיירי הבניין הזעיקו את המשטרה בשל הטרדות והפרעות מצד הנאשם. בשלוש הזדמנויות שונות הזעיקה המנוחה את המשטרה לבניין בשל הטרדות והפרעות מצד הנאשם, ובין היתר התלוננה על כך שהוא נוקש ממושכות על דלת הדירה ועל חילופי דברים בניהם הנוגעים לתוכנית התמ"א של הבניין.

על פי כתב האישום שהוגש על ידי עו"ד אפרת שדה בתום חקירת שוטרי מרחב איילון, הנאשם החליט לרצוח את אשכנזי. ב-17 במאי היא יצאה מהבניין אוחזת בעגלת קניות. מיד לאחר מכן, כך נטען, הנאשם יצא מהבניין והלך לכיוון אליו הלכה המנוחה. מכתב האישום עולה, כי בהמשך שב הנאשם לדירתו, יצא ממנה, לקח איתו כיסא ועליו צלחת אוכל, והניח אותם סמוך לדירתה של אשכנזי.

החוקרים בזירת הרצח

בערך בשעה 12:11 נכנסה המנוחה לבניין עם עגלת קניות, בעוד שהנאשם שב לדירתו והצטייד בסכין באורך של כ-29 ס"מ ובשקית. לפי האישום, הוא ירד במדרגות הבניין לעבר קומת הכניסה לבניין, והעלה את עגלת הקניות של המנוחה בגרם המדרגות המוביל לדירת המנוחה, בעוד שהיא עלתה בעקבותיו בגרם המדרגות התחתון הסמוך לכניסה לבניין.

מכתב האישום עולה, כי המנוחה ביקשה מהנאשם שייקח בחזרה את הכיסא והצלחת, והוא הסכים. הפרקליטות טוענת כי במעמד זה, המנוחה ציינה בפני הנאשם כי היא מעריכה את מעשהו, נכנסה לדירתה והנאשם נכנס בעקבותיה. בשלב זה, כך נטען, בדירת המנוחה, הנאשם שיסף את צווארה ופניה של המנוחה, ודקר אותה באמצעות הסכין שש דקירות, בכלל זה מספר דקירות בחזה, בצוואר ובבטן.

לפי כתב האישום , לאחר מכן הותיר הנאשם את אשכנזי מתבוססת בדמה כשהסכין נעוצה בחלקו השמאלי של צווארה. מיד לאחר ביצוע הרצח, הוא שב לדירתו כשידו הימנית מגואלת בדם, רחץ את גופו והחליף את חולצתו ונעליו שהיו מוכתמים בדמה של המנוחה.

מלבד כתב האישום, הפרקליטות מבקשת להאריך את מעצרו של הנאשם עד תום ההליכים ומציינת כי הוא נושא באמתחתו רישומים פליליים. עם זאת יש לציין, כי בכל התיקים האחרים נקבע כי הוא אינו כשיר לעמוד לדין.

עו"ד בועז קניג

כתב האישום במקרה נוכחי נשען על לא מעט ראיות, ובכלל זה צילומי אבטחה מהבניין וממצאים שונים שנתפסו בדירתו של הנאשם לאחר הרצח, בכלל זה חולצתו ונעלי בית מגואלות בדם. כמו כן נמצאה ברשותו סכין המהווה השלמה לסט סכינים הכולל סכין כמו זו ששימשה לרצח. בדירתו של הנאשם נמצאו גם מספר פתקים בכתב ידו, כמו גם בפח אשפה של הבניין. נכתבו בפתקים אמירות שונות ביחס לתכנון מעשה רצח. כך למשל נכתב על אחד מהפתקים: "קודם תרצח את יהודה" (בעלה של המנוחה) או "תתחיל לרצוח אנשים…תתחיל עם דינה…". ביחס לחלק מכתבי היד, ובעיקר לגבי אלו שלא מסבכים אותו ברצח, הנאשם אישר כי כתב אותם.

הנאשם עצמו מכחיש את ביצוע הרצח. בחקירתו הוא הרבה לומר לחוקריו כי אינו זוכר דברים. "מעשיו חמורים ומזעזעים עד מאוד", נטען בבקשה להאריך את מעצרו, "מדובר במעשה רצח בכוונה תחילה ובדם קר, תוך שימוש בסכין אשר ננעץ מספר פעמים ובאכזריות רבה בגוף המנוחה, זירת העבירה ותמונות המנוחה כשהסכין נעוצה לאורך צווארה המשוסף, עומדים כעדות אילמת ונכוחה למעשיו הכעורים והמזעזעים של המשיב, אותם ביצע המשיב בקור רוח מצמרר, תוך שיסוף גרונה של המנוחה, אישה מבוגרת בת 81".

את הנאשם מייצג עו"ד בועז קניג, אשר מסר בתגובה: "הנאשם מאשר כי בזמן האירוע שהה בביתו וכי שמע צעקות.
כשיצא מדירתו בתחילה לא ראה דבר ולאחר מכן ראה את המנוחה. כאשר הגיעה משטרה למקום, התעניין הנאשם בשלום שכנתו ואז נעצר. הוא כופר בביצוע הרצח ונשלח היום להסתכלות".

השארת תגובה

Comments icon

סמן כאן שאינך רובוט