מנהלת פעילות הרווחה לשעבר בסלקום נאשמת בגניבת 1.7 מיליון שקל

שתף כתבה עם חברים

על פי כתב האישום, בכירת החברה ניהלה "מפעל תווים" – גבתה כסף מזומן מעובדי החברה עבור תווי קניה מסובסדים של רשתות שונות, ושלשלה אותו לכיסה

רג'ינה בקלינסקי קורץ (פייסבוק*)

פרקליטות מחוז מרכז הגישה לבית משפט השלום בנתניה כתב אישום נגד מנהלת הרווחה לשעבר בחברת סלקום, רגינה בקלינסקי קורץ (41) מפרדס חנה. קורץ נאשמת בגניבה של לפחות 1.7 מיליון שקל מכספי החברה.

במסגרת עבודתה היתה קורץ אחראית על הזמנת תווי שי ושוברי קנייה, על קייטנות ילדי עובדים, ועל אירועי חברה. סלקום רכשה תווי שי עבור מתנות לעובדים בימי הולדת ועבור תחרויות עובדים והטבות ללקוחות. בנוסף, החברה הציעה לעובדים לרכוש תווים מספקים כמו שופרסל ורמי לוי, כאשר החברה השתתפה בסבסודם ב-10 אחוז. הנאשמת ניהלה את "פעילות התווים", גבתה כסף מהעובדים ושילמה לספקים. כך היתה לה גישה לתקציבי משאבי האנוש של סלקום. לפי כתב האישום, החל משנת 2015 ועד חודש אוקטובר 2017, היא פעלה באופן רציף ועקבי לגנוב את הכספים שנמסרו לידיה, תוך שנקטה לכאורה פעולות הסתרה ורישומים כוזבים.

הפרקליטות טוענת כי קורץ קיבלה מהעובדים תשלום שחלקו במזומן וחלקו בהמחאות, עבור תווי הקנייה המוזלים. את כספי המזומן נטלה לכאורה לכיסה, ואת ההמחאות מסרה לספקים. את התווים מסרה לחלק מהעובדים שרכשו תווים , וליתר מסרה כי התווים שרכשו יימסרו להם במועד מאוחר יותר. עם קבלת תשלום מעובדים נוספים, נהגה הנאשמת באותו אופן, כך שאת סכום הכסף המזומן שלשלה על פי הנטען לכיסה ובהמחאות רכשה תווים, שאת חלקם מסרה לעובדים שלא קיבלו תווים מהזמנה קודמת. וכך חוזר חלילה.

באופן האמור, טוענת הפרקליטות, ניהלה הנאשמת "מפעל" לרכישת תווים. החל משנת 2016, על מנת להחזיר את חובותיה לעובדים שרכשו תווים ונוכח לחץ שהפעילו כלפיה, החלה הנאשמת להזמין תווים ולשלם בגינם במספר דרכים. נטען כי בין היתר, היא השתמשה בתקציבי החברה תוך רישום כוזב לכאורה במסמכים והצגת מצג כאילו רכישות אלו הינם במסגרת עבודתה השוטפת ולצורכי החברה. הכל, תוך המשך ניהול מפעל התווים ונטילת המזומנים לחזקתה לכאורה.

לפי כתב האישום, כדי להמשיך את "המפעל", הנאשמת עודדה את העובדים לרכוש תווים בטענה כוזבת של הגדלת הסבסוד, ומסרה להם כי החברה משתתפת ב-20 אחוז מסכום התווים. זאת למרות שהחל מינואר 2017 החליטה החברה להפסיק לחלוטין את פעילות קניית התווים העצמאית על ידי העובדים, ולא להשתתף בסבסוד כלל. בפועל, טוענת הפרקליטות, העובדת 'סבסדה' סכומים אלה באמצעות כספיה או כספים אחרים של החברה.

עו"ד שרון נהרי

על מנת להסוות את פעילות מפעל התווים, נטען כי הנאשמת ביצעה רישומים כוזבים במסמכי החברה, העבירה כספים מתקציב אחד למשנהו ונטלה ממחלקות שונות בחברה תווים בטענה כי תחזירם במועד מאוחר יותר. עוד נטען, כי היא השתמשה בשליחים ושילמה מכספי החברה עשרות אלפי שקלים "כדי להמשיך את מעשי הגניבה ולייעלם". עם חשיפת מעשיה, היא מסרה למנהלת מחלקת התעסוקה בחברה תלושים בסך 85 אלף שקל שהחזיקה, במטרה להחזיר מעט מחובותיה לעובדים שרכשו תווים.

למנהלת הרווחה לשעבר מיוחסות עבירות גניבה בידי עובד, רישום כוזב במסמכי תאגיד ועבירות מס הכנסה בשל אי-דיווח על הכנסות שצמחו לה מפעילותה הפלילית. ההונאה נחשפה בעקבות פנייה של רמי לוי לסלקום, ותביעה שבאה אחריה, בשל הזמנת תווי קנייה ב-350 אלף שקל שלא שולמו. החקירה בוצעה ביחידת הונאה מרכז, וכתב האישום הוגש על ידי פרקליטות המחוז באמצעות עו"ד מורן טרבלסי. סנגורה של בקלינסקי קורץ, עו"ד שרון נהרי, מסר בתגובה: "הצגנו בפני הפרקליטות את טענותינו. מרשתי תתן תגובתה בבית המשפט".

* בהתאם לסעיף 27א לחוק זכויות היוצרים כל אדם שרואה עצמו נפגע עקב בעלות על התמונה מוזמן לפנות להנהלת האתר
השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות