המשטרה תחזיר כחצי מיליון שקל שנתפסו בחיפוש בדירה

בחיפוש לפי צו בית משפט לא איתרו השוטרים סמים, אבל החרימו 570 אלף שקל במזומן. לאחר שביקש את הכסף בחזרה ונענה בשלילה, הסנגורים פנו לבית המשפט, ורק אז - קצין החקירות הודיע כי הוא מסכים להחזרת הכספים
לטענת הסנגורים, תפיסת הכספים נעשתה באופן בלתי חוקי (צילום ארכיון להמחשה: המשטרה)

לבקשת המשטרה, ב-10 באוקטובר הוציא בית משפט השלום בתל אביב צו חיפוש לביתו של תושב רמת גן, בעל מוסך בבני ברק שאין לו עבר פלילי. המידע שהתקבל הצביע על חשד להימצאות סמים בבית, ובהתאם – הצו התיר למשטרה לחפש ולהחרים סמים או כל דבר הקשור לחקירה.

החיפוש אכן נערך בחלוף כחודש, ב-13 בנובמבר, אך במהלכו לא נמצאו סמים. עם זאת, השוטרים איתרו בבית כ-570 אלף שקל – בתפזורת במקומות שונים בבית. הכסף הוחרם, האיש נחקר במשטרה ולשאלת החוקרים לגבי מקור הכסף, השיב כי חלק מהסכום שייך לו וחלק לבני משפחה אחרים המתגוררים בבית. לדבריו, מקורו של הכסף בעבודה חוקית של שנים.

האיש שוחרר בתום חקירתו, אך הכסף לא הוחזר לו חרף פניות חוזרות ונשנות למשטרה. לאחר שנענה בשלילה, סנגוריו של האיש – עורכי הדין ירום הלוי ואורית הלוי – הגישו לבית משפט השלום בתל אביב בקשה להחזרת הכספים. "תפיסת הכספים נעשתה באופן בלתי חוקי משום שהצו לא הסמיך את המשטרה לתפוס כספים", כתבו הסנגורים, "אילו רצתה המשטרה לעשות כן, היא היתה צריכה לבקש זאת ספציפית ולקבל, כנהוג, צו ספציפי בנדון". עוד טענו עורכי הדין כי "המשטרה מנצלת שלא כדין את העובדה שנמצאו כספים בדירה כדי לנסות ולגזול אותם ממרשי, למרות שלא נמצא בדל ראיה על כך שמרשי או מי מהנוכחים היה מעורב בענייני סמים, מעורבות כביכול שהיוותה את הבסיס היחידי להוצאת הצו".

עו"ד ירום הלוי

בית המשפט קבע דיון במעמד הצדדים. יום לפני הדיון הודיע קצין החקירות בכתב על הסכמתו להחזרת הכספים, והשופט עלאא מסארווה הורה בהתאם על החזרת הכסף לבעליו.

השארת תגובה

Comments icon

סמן כאן שאינך רובוט