פרסום ראשון: עו"ד הלל בבייב חשוד שניסה לברוח מהארץ עם דרכון מזויף

שתף כתבה עם חברים

עו"ד בבייב נעצר במעבר הגבול עם ירדן, כשהוא מנסה לצאת מהארץ בזהות מזוייפת, וזאת כאשר הוא נמצא בעיצומו של הליך שימוע לפני כתב אישום על עבירות הונאות חמורות במיליוני שקלים

הלל בבייב (צילום מתוך התוכנית "הנוכלים")

עו"ד הלל בבייב החשוד בהונאה של לקוחותיו במיליוני שקלים, נעצר אתמול במעבר הגבול עם ירדן בצפון הארץ, כאשר הוא מנסה לצאת מהארץ עם דרכון מזויף על פי החשד.
בימים אלה היה אמור להיערך לו הליך שימוע לפני הגשת כתב אישום על הונאות של עשרות מלקוחותיו.
לפי החשד, עו"ד בבייב ניסה להימלט מהארץ, זמן קצר לפני שיוגש נגדו כתב אישום. אתמול הוא נעצר כאמור במעבר הגבול כאשר ניסה לצאת מהארץ בזהות בדויה. בקרי הגבול עלו על זיוף הדרכון שהגיש, ובבייב נעצר ונלקח לתחנת משטרת בית שאן.

בבייב נעצר לראשונה במרס 2020 וחיפוש נערך במשרד עורכי הדין שלו באור יהודה, לאחר קבלת יותר מ-50 תלונות מלקוחותיו שהתקבלו במפלג ההונאה בתל אביב. מהחקירה עלה כי עורך הדין אשר היה מצוי כבר בראשיתם של הליכי פשיטת רגל, הונה לכאורה את לקוחותיו. לפי החשד, הוא גבה מהם במרמה כספים, בטענה כי מדובר בגביית אגרות עבור הליכים בבית משפט – כאשר בפועל לפי החשד הוא פרט את הכספים בצ'יינג'ים, ועשה בכספי לקוחותיו שימוש אישי. מספר התלונות כאמור הגיע לעשרות.
עוד נטען, כי הוא המשיך להוציא כספים מלקוחות באמתלות שווא עבור "הליכים משפטיים" כביכול בין היתר באמצעות מסמכים מזויפים. בימים אלה היה אמור להתקיים לו שימוע בעבירות הונאה, הלבנת הון, זיוף והברחת נכסים, לאחר שפרקליטות מחוז תל אביב העבירה לסנגוריו כתב חשדות ובו עשרות סעיפי אישום.

היום בשעות הצהריים הובא בבייב (41) להארכת מעצר בבית משפט השלום בטבריה, עקב נסיון הבריחה לכאורה מהארץ. המשטרה בקשה להאריך את מעצרו בשלושה ימים, בחשד לעבירות של התחזות כבעל תעודה, הפרת הוראה חוקית, זיוף, שיבוש מהלכי משפט והפרעה לשוטר.
נציג המשטרה אמר בדיון כי "החשוד הגיע אל מעבר גבול ירדן וניסה לעבור באמצעות דרכון מזויף בשם אזרח אחר. בהמשך הוא סירב להזדהות".

לשכת עורכי הדין מסרה למשטרה כי בבייב אינו עו"ד פעיל ומצוי בהשעיה לאור ההליכים נגדו. הפרקליטות הצהירה כי בכוונתה להגיש נגדו כתב אישום בגין עבירות המרמה החמורות. לפוסטה נודע כי כתב החשדות נגדו בהליך השימוע החזיק עשרות עמודים, וייתכן שכתב האישום יוגש כבר בתוך ימים בודדים.

עו"ד שאדי משעור מטעם הסנגוריה הציבורית, אשר ייצג את בבייב היום לאחר המעצר בגבול, ביקש לשקול את שחרורו למעצר בית בתנאים נוקשים.
שופט בית משפט השלום בטבריה, ניר מישורי לב טוב, אמר כי המשך מעצרו של בבייב מתבקש: "החשוד נחשד בגין חשד לניסיון לצאת את גבולות המדינה באמצעות דרכון מזויף שעה שמצוי בהליך שימוע וקיימת כוונה להגשת כתב אישום… קיים יסוד סביר לחשש כי שחרור החשוד יביא לשיבוש הליכי החקירה. כן שוכנעתי כי קיים יסוד סביר לחשש כי שחרור החשוד יש בו כדי לסכן את שלום הציבור ורכושו, זאת לאור עבירות המרמה הרבות בהם נחשד, כמו כן נתתי דעתי לחשש הממשי מפני הימלטות מן הדין כפי שעולה מנסיבות המקרה".
מעצרו של בבייב הוארך עד יום חמישי (19 במאי).

התחקיר הראשון אודות פרשות ההונאה של עו"ד בבייב שודר לפני שנתיים על ידי הכתבת אדווה דדון בחדשות 12. הסנגור עו"ד יוסי פלסיוס קליין אשר אמור היה לייצג את עו"ד בבייב במהלך השימוע בפרקליטות, מסר בתגובה כי לא יתייחס לדברים, והתשובות יינתנו במסגרת החקירה.

לפוסטה נודע במסגרת התיק של עו"ד בבייב זומנה לשימוע גם עורכת דין נוספת, אשר עבדה איתו במשרד בתפקיד בכיר, וגם נגדה מתנהלים הליכי שימוע בפרקליטות, או אמורים היו להתקיים בימים אלה.
עורכת הדין החשודה עזבה את הארץ כבר לפני כחודש, אך מקורביה טוענים כי עשתה זאת בצורה חוקית. עו"ד עופר רחמני שייצג אותה בשלבים קודמים אמר כי יגיב לאחר התבהרות התמונה.

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות