מייק בן ארי החשוד בעוקץ משקיעים ב-60 מיליון דולר נעצר בבוסניה

שתף כתבה עם חברים

הפרקליטות הודיעה כי תגיש בקשה להסגרתו. בן ארי נמלט מהארץ במהלך חקירת רשות ניירות ערך. סנגורו: "בן ארי נמלט עקב איומים על חייו, ובכוונתו להשיב את הכסף"

מייק בן ארי (צילום מערוץ 13)

המחלקה הבינלאומית בפרקליטות המדינה הודיעה כי תגיש בקשה רשמית להסגרתו של מיכאל (מייק) בן-ארי, החשוד בהונאת משקיעים במיליונים, ונמלט מהארץ במאי 2021.

בן-ארי נעצר בבוסניה-הרצגובניה, לבקשת מדינת ישראל, לפני שבועיים (24 יוני).
לפי החשדות המיוחסים לבן-ארי, במשך שנים, הוא הציע למשקיעים להשקיע, באמצעות חברה פרטית בבעלותו, בקרנות זרות, תוך הצגת מצגים תרמיתיים לפיהם מדובר בהשקעה בטוחה עם תשואה מובטחת גבוהה. לפי הנטען, בניגוד למצגים האלו, בן-ארי עשה כבשלו בכספים של מאות משקיעים, וגנב לכיסו ולצרכיו חלק נכבד מסכומי השקעה הנאמדים בכ-60 מיליון דולר, וזאת במשך למעלה מעשור.

בן ארי נעצר בישראל ב-6 אפריל 2021, במסגרת חקירת רשות ניירות ערך. הוא שוחרר בתנאים מגבילים, עד לסיום החקירה. התנאים כללו איסור יציאה מהארץ, אך לפי החשד בן ארי זייף דרכון של חבר, וברח. לאחר בריחתו, הפרקליטות ביקשה לחלט שתי מיליון שקל שהפקיד כערבויות.
כאמור לאחרונה הוא אותר בבוסניה, מדינה החתומה על אמנת ההסגרה האירופית כמו ישראל.

עו"ד ד"ר איתן פינקלשטיין

סנגורו של בן ארי, עו"ד ד"ר איתן פינקלשטיין, מסר בתגובה: "מייק בן ארי עומד על כך שהוא השקיע את הכספים בהשקעות מניבות ושאלמלא התערבות הרשויות כל לקוחותיו היו מקבלים את כספם. בשל הקפאת הכספים והפרוייקטים החלו איומים של לקוחות מסויימים על חייו, והוא נאלץ לברוח מהארץ, במטרה לקדם את הפרוייקטים שבהם הושקעו הכספים ולהשיב לכל לקוחותיו את כספם. כך גם החל לפעול תוך שהוא משתף פעולה עם הנאמן שמונה על ידי בית המשפט, וזאת לצורך מקסום הסכום שיקבלו הלקוחות".
יצויין כי נחום אייזנשטאט, חברו של בן ארי אשר נשפט על סיוע לבריחתו, הורשע זה מכבר בעבירות של שיבוש מהלכי משפט והפרת הוראה חוקית בצוותא. בן ארי עשה שימוש בדרכון על שמו של אייזנשטאט, ועל האחרון נגזרו במסגרת הסדר טיעון עבודות שירות.

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות