אשדוד: חשוד בעוקץ מטבע אלקטרוני בשווי 600 אלף שקל

שתף כתבה עם חברים
עוקץ מטבע אלקטרוני – אילוסטרציה

נתנאל איילאו, בן 25 מאשדוד, נעצר על ידי יחידת הסייבר הארצית בלהב 433, בחשד שגנב מטבעות וירטואליים מסוג אית'ריום בשווי מאות אלפי שקלים מאדם אחר, שסחר איתו ברשת.

המתלונן עשה עם החשוד עסקת NFT – מדובר בכינוי למוצרים ייחודיים שנסחרים ברשת ובמטבע אלקטרוני, כגון יצירות אמנות. לדברי המשטרה, המתלונן ביקש לרכוש תמונה.
לפי החשד, איילאו שלח לו "דף נחיתה" (דף אינטרנט עם ההצעה המסחרית), כאשר בפועל מדובר בפישינג – דף מתחזה תחת זהות של אתר אחר ידוע.
בהמשך, הרוכש התמים הזין בעמוד שנשלח אליו את פרטי הארנק האלקטרוני שלו. לפי החשד, "המוכר" גנב מחשבונו מטבעות אית'ריום בשווי רב, מבלי לספק את הסחורה.

חוקרי הסייבר בלהב 433 בשיתוף מחוז צפון, רומזים כי אנשים נוספים מעורבים בהונאה – לדבריהם החשוד איילאו הזמין את אתר הפישינג ("דף הנחיתה") ששימש להונאה מאדם אחר.
סנגורו של איילאו, עו"ד איליה דביירין אמר בדיון בהארכת מעצרו של החשוד, היום, כי אין לו רקע במחשבים.

חוקר המשטרה רס"מ ליאור רוטנברג אמר כי מדובר בהונאה מתוחכמת. מן המתלונן שהגיע למשטרה, עקצו מבצעי העוקץ לפי החשד מטבע קריפטו בשווי 10,000 דולר. עם זאת, לדברי רס"מ רוטנברג, נבדק האם לחשוד יש קשר פלילי לכספים נוספים שעברו דרך החשבון שלו, ועל פי האינדיקציות ישנם קרבנות נוספים לחשוד ושותפיו, בהיקף עוקצים שעל פי החשד הגיע לכ-600 אלף שקלים.

חוקרי הסייבר ביקשו להאריך את מעצרו של איילאו בשמונה ימים, בחשד לעבירות הלבנת הון, זיוף, מרמה ועבירות מחשב.
הסנגור עו"ד דביירין אמר כי לצעיר אין עבר פלילי, והוא שירת ביחידה קרבית. שופט בית משפט השלום בראשון לציון ארז מלמד אמר כי תיק החקירה מוכר לו משלב הוצאת הצווים (צווי חיפוש בטלפון או האזנת סתר) במהלך השבועות האחרונים. מעצרו של החשוד הוארך עד 7 ביולי.

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות