שלושה חשודים בסחיטת ח"כ לשעבר והצתת רכבו על רקע סכסוך עסקי

שתף כתבה עם חברים

לפי החשד, יריב עסקי של חבר הכנסת לשעבר העוסק בייבוא, העביר "טיפול בחוב" לעבריינים שהשליכו בקבוק תבערה אל חצר ביתו והציתו את רכבו. בשלב זה נעצרו החשודים בביצוע והמתווך

הצתת רכב (צילום ארכיון להמחשה: משטרה)

המשטרה עצרה שלושה חשודים בסחיטת חבר כנסת לשעבר, אשר השליכו בקבוק תבערה לעבר ביתו והציתו את רכבו, על פי החשד על רקע סכסוך עסקי.

ב-27 בדצמבר התקבל דיווח סמוך לחצות, על השלכת בקבוק תבערה לעבר חצר בית בראשון לציון, בו מתגורר איש עסקים, חבר כנסת לשעבר במפלגת קדימה. ארבעה ימים אחר כך, הוצת גם רכבו של האיש והחקירה עברה למישור הסמוי בהובלת צוות חוקרים מיוחד ביחידה ללוחמה בפשיעה.
החוקרים אספו ממצאים בזירה וסביבתה, לצד הפעלת אמצעים טכנולוגים, שהביאו לחשיפת שני חשודים בביצוע ההצתות – צעירים תושבי נתניה בשנות ה-20 לחייהם, ובהמשך הובילו הממצאים לחשוד נוסף אשר על פי החשד הפעיל אותם, תושב חולון כבן 40.

ככל שהתפתחה החקירה, עלה חשד כי הרקע לסחיטה הוא סכסוך עסקי בין חבר הכנסת לשעבר לאדם אחר, על רקע ייבוא סחורות מחו"ל.
בעבר התפרסם כי לאחר סיום כהונתו בכנסת לפני עשר שנים, נכנס הח"כ לשעבר לעסקי ייבוא סחורות חקלאיות מאפריקה. עוד התפרסם בעבר כי הוא נקלע לקשיים וחובות.
לפי החשד, היריב העסקי העביר את דרישת התשלום לטיפול "צד שלישי" – עבריינים שבחרו על פי החשד לסחוט את הקורבן, באמצעי לחץ על ידי הצתת רכבו והשלכת בקבוק תבערה לעבר חצר ביתו.

עם זאת, בשלב זה לא נעצר יוזם הסחיטה, אלא החשודים בתיווך ובביצוע:
אתמול (26 ינואר) האריך בית משפט השלום בראשון לציון את מעצרם של שני חשודים באירועי ההצתה: אושרי גטהון אלזה (21) וסלמון דמלאו (26) מנתניה.
סנגורו של אלזה, עו"ד טל גלאון מטעם הסניגוריה הציבורית אמר כי אין הכרות בין הצעיר למתלונן, ומרשו מכחיש כל מעורבות. החוקרים לא הטיחו בפניו של החשוד כל פרט קונקרטי ומהן הראיות הקושרות אותו.
סנגורו של דמלאו, עו"ד אבי אלפסי, אמר כי מרשו משתף פעולה והסכים שיחדרו לטלפון שלו ויבדקו אותו.

עו"ד טל גלאון

השופט טל ענר אמר כי נחקרים כאמור שני מקרים של השלכת בקבוק תבערה והצתת רכב, ו"לאירוע חומרה מיוחדת בשל העובדה שקורבן העבירה נשא בתפקיד ציבורי". מעצרם של שני הצעירים הוארך עד יום ראשון (30 ינואר).

החשוד השלישי אשר הובא לבית משפט הוא שי שנסי (45) מחולון. לדברי המשטרה, "הוטחו בפניו ראיות רבות והוא בחר למלא פיו מים".
השופט ענר אמר כי לשני החשודים האחרים מיוחס ביצוע ההצתות בפועל – ואילו שנסי לפי החשד שימש כגורם שתיווך בין אותם מבצעים לבין הגורמים שיזמו את הסחיטה. החשד מבוסס בין היתר על סדרת התקשרויות בין שנסי לבין החשודים בהצתה, באופן שתואם מבחינת מועדים לציר הזמן של ביצוע העבירות.
לדברי השופט, "החשוד מצידו לא סיפק כל הסבר להתקשרויות אלה, דבר שמחזק את הראיות נגדו". מעצרו של שנסי הוארך עד 31 ינואר.

הסנגור עו"ד שי לוי אמר כי "לחשוד אין שום אינטרס לבצע את העבירות כנגד המתלונן – אין לו קשר לאותו אדם, חבר כנסת לשעבר. הוא לא מעורב בארועים מהסוג הזה ולא הונח בפניו חשד סביר".

 

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות