כתב אישום בתיק דריסת הזמר הקווקזי: "נתחרע על רבאק, מה יהיה יהיה"

שתף כתבה עם חברים

שני נאשמים בדריסת הזמר סמוך לאולם אירועים בתל אביב, על רקע חוב כספי. בהקלטות של הודעות קוליות נשמע אחד מהנאשמים אומר: "יש לי אצלהם 50 אלף… אני היום יוצא קורע אותם"

הנאשמים, ליאור בפרי וג'סון טל (פייסבוק)

כתב אישום הוגש נגד ג'סון טל אסוס (27) וליאור בפרי (27) מנתניה, בטענה שדרסו זמר מוכר בקהילה הקווקזית בתל אביב.

על פי כתב האישום, שהוגש בתום חקירת שוטרי מרחב יפתח, הנאשמים קיימו פעילות עסקית משותפת שבמסגרתה פרץ סכסוך ביניהם לבין הזמר, המוכר בקרב קהילת יוצאי קווקז בארץ ושהקליפים שלו צברו עשרות אלפי צפיות ביוטיוב. לפי כתב האישום, על רקע חוב כספי של הזמר לנאשמים, הם החליטו לפגוע בו וב-18 בנובמבר סמוך לחצות הגיעו לאולם אירועים ברחוב שארית ישראל בתל אביב, ביודעם שהזמר הופיע במקום באירוע.

נטען כי השניים ארבו לזמר בקרבת מקום. סמוך לחצות נכנס אסוס לאולם אירועים דרך הכניסה האחורית, חצה את המטבח וצפה לעבר פנים האולם, כדי לוודא שהזמר נמצא במקום. מיד לאחר מכן שב לרכב והמתין עם בפרי ליציאתו של הזמר. מכתב האישום עולה כי בחלוף מספר דקות יצאו הזמר ואמרגנו מהאולם, והעמיסו את הציוד לרכבו של האמרגן. לפי האישום, בעוד הזמר עומד סמוך לרכב ומשוחח בטלפון, דהרו לעברו הנאשמים ופגעו בו עם רכבם. כתוצאה מכך הוא הועף באוויר ונפל על הכביש.  לאחר הפגיעה, הפוגעים המשיכו בנסיעה מבלי לעצור וביצעו פניית פרסה בקצה הרחוב על מנת להימלט מזירת האירוע.

הפרקליטות טוענת כי אמרגנו של הזמר ניסה לחסום את נתיב ההימלטות באמצעות רכבו, אך הנאשמים הצליחו להימלט תוך פגיעה ברכבו של האמרגן ובשני רכבים חונים. הנאשמים, כך נטען, המשיכו בנסיעה ולאחר מכן נטשו את הרכב בקרבת מקום. כתוצאה מהפגיעה, לזמר נגרמו חבלות בפנים, ובין היתר שבר בארובת העין.

מכתב האישום עולה עוד, כי כאשר אסוס נעצר בדירה בתל אביב, נמצאו ברשותו 764 גרם קנאביס.

צפו בסרטון שתיעד את הדריסה

תחילה יוחס לשניים ניסיון רצח, אולם לבסוף החליטה הפרקליטות להאשימם בחבלה בכוונה מחמירה. אסוס מואשם גם בהחזקת סמים שלא לצריכה עצמית. כתב האישום מתבסס על ראיות שאספו חוקרי מרחב יפתח, ביניהן עדויות ראייה, צילומי אבטחה ודי-אן-איי של אסוס נמצא על בקבוק בירה שאותר ברכב הדורס. ממכשיר הטלפון שנתפס ברכב הפיקו החוקרים התכתבויות בין הנאשמים, מהן עולה כי הם מנהלים יחד עסק ועומדים בקשר עם שותפו של הזמר לקיוסק באשדוד.

מההתכתבויות עלה כי מספר שעות לפני אירוע הדריסה התכתבו הנאשמים אודות גביית כספים "מהקווקזים מאשדוד" (הזמר ושותפו) וסיכמו שייסעו יחד לאשדוד בערב. בהמשך כתב אסוס לבפרי: "חייבים ללכת לקווקזים… היום… זהו… סכינים… מה שצריך…  אני נמאס לי… יש לי אצלהם 50 אלף… יאללה זהו אין לי עצבים יותר". לאחר מכן שלח לו הודעה קולית שבה אמר: "בוא נצא, נתחרע על רבאק, מה יהיה יהיה".

חברו השיב: "ואם שנינו נעצר… יהיה ברדק בן זונה בעבודה… ואני מת ללכת… אין לי בעיה אבל זו טעות שתינו יחד… טעות רצינית שיכולה להחריב את הכל… אם תהיה שם תוצאה רצינית אנחנו בלי אליבי… בלאגן".

בהמשך כתב בפרי: "אני מת לאנוס אותם… נגמר הכוח… נגמרה הסבלנות… בוא תיקח אותי נראה מה  עושים". אסוס השיב: "היום הפיגוע יוצא… אני לא אכפת לי יותר אח שלי… אני היום יוצא קורע אותם".

בתיק החקירה התאמה של בגדי הדורס במצלמות אבטחה לבין בגדים שלבש אסוס בעת שנעצר פעמיים במסגרת חקירת הפרשה. לכך יש להוסיף עדויות שנגבו, כולל עדות האמרגן. אם לא די בכך, אסוס השמיע אמירות מפלילות בפני מדובב שהוכנס לתאו.

עו"ד חיון עו"ד כוכבי

הנאשמים הכחישו את המיוחס להם לגבי הדריסה או לחילופין שמרו על שתיקה. בפרקליטות מציינים כי במהלך החקירה החשודים ניסו להפליל אדם אחר בדריסה. מבקשת המעצר עד תום ההליכים עולה, כי באמתחתו של אסוס שש הרשעות קודמות ועומד ותלוי נגדו כתב אישום. לבפרי שתי הרשעות קודמות.

סנגוריהם של הנאשמים, עורכי הדין אורית חיון ודין כוכבי ממשרדה מסרו בתגובה:  "מדובר בראיות נסיבתיות. הנאשמים מכחישים המיוחס להם בכתב האישום, נלמד את הראיות ונטען את הנדרש להגנתם".

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות