בימ"ש האריך מאסר על תנאי לעבריין תנועה סדרתי שנהג בפסילה

שתף כתבה עם חברים

התביעה דרשה מאסר לנאשם שרישיונו פקע בשנת 2012, אבל למרות שנפסל לנהיגה, נהג גם ללא פוליסת ביטוח ותוך ששוחח בסלולארי ללא דיבורית. השופט קיבל את עמדת הסנגור כי מאסר יהווה "עונש דרקוני"

שימוש בטלפון בזמן נהיגה (אילוסטרציה: Val Britaus מאתר Unsplash)

שופט בית משפט השלום לתעבורה בחדרה, אלכס אחטר, החליט שלא לגזור מאסר בפועל על תושב אחד מיישובי ואדי ערה, אשר נהג בזמן פסילה, ללא רישיון נהיגה (שפקע בשנת 2012) ופוליסת ביטוח, תוך שהוא משתמש בטלפון נייד ללא דיבורית.

בבוקר ה-15 במרס 2017 נתפס הנאשם נוהג תוך שימוש בטלפון סלולארי ללא דיבורית. בדיקה במסוף העלתה כי מדובר בעבריין תנועה סדרתי, שרישיונו נפסל לשלוש שנים בשנת 2015 ושתלוי נגדו מאסר על תנאי בר הפעלה בן 10 חודשים.

נגד הנאשם הוגש כתב אישום, והוא הודה והורשע בעבירות המיוחסות לו ב-16 ביולי. לבקשת סנגורו, עו"ד אמיר מסארווה, הנאשם הופנה לשירות המבחן, על מנת לבחון האם ניתן להאריך את עונש המאסר על תנאי שנגזר עליו בגין הרשעה קודמת, שבה נגזרו עליו בין היתר עבודות שירות בגין עבירה של הפקרה לאחר פגיעה.

בעניינו של הנאשם הוגשו שלושה תסקירים של שירות המבחן. בין היתר סופר בהם כי הוא אב לשני ילדים שאחד מהם סובל מבעיות רפואיות המצריכות טיפולים בליווי הוריו. כמו כן צוין כי מדובר במי שבעבר היה בעל עסק לשטיפת מכוניות, אשר פשט רגל עקב חובות. בתסקיר הסופי המליץ שירות המבחן להטיל על הנאשם צו מבחן למשך שנה, כמו גם עבוטדות של"צ, מאחר ששיתף פעולה ונטל חלק בקבוצה טיפולית.

עו"ד מסארווה השופט אחטר

התביעה עתרה להטיל על הנאשם מאסר בפועל, תוך שהיא מדגישה הרשעות קודמות שלו. מנגד, עו"ד מסארווה הדגיש כי הנאשם הודה בהזדמנות הראשונה ונטל אחריות. כמו כן הוא טען, כי המאסר המותנה שהושת בתיק קודם הינו עונש דרקוני, ש"הפעלתו תפגע בעיקרון ההלימה העונשית ביחס לעבירה שבוצעה".

השופט אחטר קיבל את עמדת הסנגור ולמרות שקבע כי מדובר בעבירות חמורות, החליט לבסוף להתערב בעונש שנגזר על הנאשם בגין הרשעתו הקודמת. הוא האריך את המאסר על תנאי, קבע כי תקופת פסילה ארוכה של 30 חודשים תאזן את ההקלה, והוסיף לגזר הדין גם עבודות של"צ בהיקף של 180 שעות, פסילה על תנאי והפעלת התחייבות של 20 אלף שקל עליה חתם הנאשם בתיק הקודם. בנוסף קבע השופט כי הנאשם יהיה בפיקוח שירות המבחן למשל שנה, ואם לא יעמוד בצו זה – דינו ייגזר מחדש.

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות