הונה את האמרגן שלמה צח, ונשלח ל-32 חודשי מאסר

שתף כתבה עם חברים

עמי כרמלי, שהיה שותפו וחברו של האמרגן הוותיק, הורשע בזיוף, גניבה מידי מעביד, וקבלת דבר במרמה. כרמלי גם יפצה את צח במיליון וחצי שקלים. צח: "בסופו של דבר נאלצתי לסגור את מפעל חיי בכאב רב"

"המכה היתה בלתי הפיכה, וגרמה לי להתמוטטות נפשית וכלכלית". שלמה צח בימים יפים יותר, עם אילנית (צילום: משה שי פלאש 90)

עמי כרמלי, אמרגן הופעות בן 42, נידון היום (8.7) ל-32 חודשי מאסר בפועל, שישה חודשי מאסר על תנאי ופיצוי של מיליון וחצי שקלים למתלונן העיקרי בתיק, האמרגן שלמה צח. בית משפט השלום בתל אביב קיבל את הסדר הטיעון שהושג בין נציג הפרקליטות, עו"ד יונתן טל, לבין סנגורו של כרמלי, עו"ד קובי אוחנה, והרשיע את הנאשם בריבוי עבירות של זיוף בנסיבות מחמירות, שימוש במסמך מזויף, גניבה בידי עובד וקבלת דבר במרמה. לפי כתב האישום המתוקן, כרמלי, שהיה שותפו וחברו של צח, חיסל במעשיו את מפעל חייו של האמרגן הוותיק, שהיה בעבר חצי מהצמד אילן ואילנית.

השניים מכירים משנת 1996, כשכרמלי החל לעבוד אצל צח. שש שנים לאחר מכן הפכו לשותפים, וב-2011 פירקו את השותפות על רקע מחלוקת כספית. כרמלי הקים חברה משלו, והועסק על ידי צח כקבלן חיצוני. מכתב האישום עולה כי במשך כמעט שנתיים, בין השנים 2012-2014, יצר הנאשם מצג שווא לפיו משרדו של צח חייב סכומי כסף לספקים שונים, ומשקיבל צ'קים שנועדו לספקים, מחק את המלים "למוטב בלבד", זייף את חתימותיהם של צח והספקים, ופדה את הצ'קים. בדרך זו השיג כמעט מיליון שקלים.

זייף חתימות על חשבוניות (צילום אילוסטרציה)

בשני אישומים נוספים מאשם כרמלי כי גבה כ-150 אלף שקלים מספקים, לכאורה העביר למשרד, וכן כי במסגרת עבודתו במשרד מכבר מופעים שונים לחברות הפקה, גבה עבורם כ-350 אלף שקלים אך לא העבירם למשרד. כל זאת עשה כרמלי, תוך שהוא מזייף חשבוניות. אישום רביעי הוגש נגדו בגין השמטת הכנסה, וכן בעבירות של שימוש במרמה, עורמה או תחבולה במזיד ובכוונה להתחמק ממס.

בתיק נוסף, שצורף במסגרת עסקת הטיעון, הורשע כרמלי בזיוף בכוונה לקבל דבר ובגניבה מידי מעביד, לאחר שבמסגרת עבודתו בחברת "בימות" הונה גם את בעליה החברה, אברהם מלמד.

עו"ד טל עמד על חומרת המעשים ומשך הזמן בו התנהלו, והגיש תצהיר מצח, שבו פירט את היכרותם והחברות שהיתה ביניהם. "המכה היתה בלתי הפיכה, וגרמה לי להתמוטטות כלכלית ונפשית", סיפר צח. "בסופו של דבר נאלצתי לסגור את מפעל חיי בכאב רב". התביעה ביקשה מבית המשפט להטיל על כרמלי 56 חודשים בתיק העיקרי, עונש מצטבר בתיק המצורף ופיצוי לצח.

השופט צח עוזיאל

עו"ד אוחנה מנה מספר סיבות לכך שיש להקל על כרמלי, אדם נורמטיבי שהסתבך כלכלית, ללא עבר פלילי, ובעל משפחה. בין היתר ציין את העובדה שכרמלי לקח אחריות, הודה מיד, החזיר חלק מהכסף, ואף עבר טיפול נפשי. לפיכך, ביקש עו"ד אוחנה להסתפק בעבודות שרות, כפי שהמליץ שרות המבחן.

השופט צח עוזיאל שקל את הדברים, קיבל את עמדת התביעה לגבי חומרת הדברים, והעמיד את מתחם הענישה על 22-54 חודשים בתיק הראשי, ועל 8-20 חודשים בתיק המצורף. מנגד, קיבל חלקית את עמדת עו"ד אוחנה לגבי הנסיבות המקלות, וכאמור גזר על כרמלי 32 חודשי מאסר, ופיצוי של מיליון וחצי שקלים לצח.

 

 

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות