לראשונה בבחינות הלשכה: 100% מעבר ללומדים באוניברסיטאות ת"א, חיפה ובר-אילן

שתף כתבה עם חברים

מבין המכללות מובילות ספיר והמכללה למנהל עם מעל 90 אחוז. שיעורי ההצלחה יורדים אצל הנבחנים בפעם השנייה והשלישית

עו"ד אבי חימי

לשכת עורכי הדין פרסמה את תוצאות בחינת ההסמכה, מועד קיץ 2022. על-פי הנתונים, מבין הנבחנים בפעם הראשונה, כל מי שלמדו באוניברסיטת תל אביב, חיפה ובר אילן, עברו את בחינות ההסמכה. 95% מהנבחנים שלמדו באוניברסיטה העברית וניגשו לבחינה בפעם הראשונה עברו את הבחינה. מבין המכללות מובילה מכללת ספיר עם 93% אחוזי מעבר, והמכללה למנהל עם 91% מעבר. בוגרי אוניברסיטת רייכמן עומדים על 85% מעבר.

לבחינה ניגשו 1,506 מתמחות ומתמחים. 597 ניגשו לבחינה בפעם הראשונה, ואחוז המעבר שלהם עומד על  64%. בפעם השנייה ניגשו לבחינה 296 נבחנים, מהם עברו 44%. בפעם השלישית ומעלה ניגשו לבחינה 613 נבחנים ומהם עברו 21% בלבד. בפילוח פנימי של קבוצות הנבחנים מהמכללות והאוניברסיטאות: בוגרי אוניברסיטאות עם 87% מעבר, ובוגרי מכללות עם 41%.

מנתוני הנבחנים בפעם הראשונה עולה כי בוגרי המכללה האקדמית צפת עם 64% מעבר, הקריה האקדמית קרית אונו עם 60% מעבר, המרכז האקדמי פרס 54% מעבר, מכללת שערי משפט 53% מעבר והמרכז האקדמי למשפט ולעסקים ברמת גן עם 48% מעבר.

ראש לשכת עורכי הדין, עו"ד אבי חימי: "אני מברך את המצטרפות והמצטרפים החדשים למשפחת לשכת עורכי הדין. תוצאות הבחינה מלמדות, גם במועד זה כי הבחינות ניתנות למעבר, ובאחוזים גבוהים. עורכות דין ועורכי דין מבוקשים היום כמעט בכל תחום, לרבות ענף ההייטק, השירות הציבורי, התקשורת והעיתונות. לשכת עורכי הדין תמשיך לעמוד לצדכם וללוות אתכם, החל מצעדיכם הראשונים במקצוע, ובמהלך כל שנות חברותכם בלשכה, באמצעות העשרה מקצועית, השתלמויות, פעילויות פנאי ורווחה, הטבות צרכנות וסיוע בכל תחום שידרש".

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות