בית המשפט אישר: BMW ספורט שנתפסה תשוחרר לחשודה בפריסה לתשלומים

שתף כתבה עם חברים

החשודה, עובדת חברת פורקס, טענה כי אינה יכולה לשלם במזומן שליש משווי הרכב העומד על 350 אלף שקל כדי לשחרר אותו – אז בית המשפט אישר לה הפקדה נמוכה ותנאים מקלים

ב.מ.וו Z4 (צילום להמחשה: Reinhart Julian מאתר Unsplash)

בית משפט השלום בראשון לציון אישר באופן חריג שחרור רכב יוקרה אשר נתפס במסגרת חקירה פלילית, תמורת הפקדה כספית מופחתת ובפריסה לשמונה תשלומים.
בחודש ינואר נתפס רכב ב.מ.וו ספורט בעל שני מושבים, בשווי 350 אלף שקל ממנהלת השקעות – אחת העובדות הבכירות בחברת פורקס אשר פעלה בנצרת – ועובדיה חשודים בהונאות של משקיעים בחו"ל ועבירות מס והלבנת הון.

בחודש מרס אישר השופט ארז מלמד את בקשתה הראשונה של החשודה לשחרור הרכב התפוס בתנאים. השופט קבע כי שווי העבירות המיוחסות למנהלת ההשקעות, גבוה משמעותית משווי הרכב שנתפס – אך יחד עם זאת החשודה תוכל  לקבל את הרכב היקר בחזרה עד שיוכרע גורל החילוט (בסיום משפט פלילי, אם יוגש כתב אישום). השופט קבע כי שחרור הרכב יתבצע בתנאים המקובלים לשלב זה: בהפקדת מזומן על ידי החשודה בשווי שליש משווי הרכב, לידי המשטרה.

ההחלטה ניתנה כאמור בחודש מרס, אך הרכב נשאר בידי המשטרה, שכן החשודה לא הצליחה לעמוד בתשלום הנדרש. סנגורה החדש, עו"ד תמיר קלדרון ממשרד דורון טיקוצקי קנטור נס ושות', הגיש בקשה לעיון חוזר וציין כי לאור החקירה וסגירת החברה, החשודה אינה עובדת מספר חודשים, מה שמקשה עליה לגייס את הסכום להפקדה.

עו"ד קלדרון ביקש לבטל את תנאי המזומן, ולאשר הפקדה נמוכה יותר שתיפרס לתשלומים רבים, כדי שהחשודה תוכל לעמוד בתנאים לשחרור הרכב. השופט מלמד קיבל את הבקשה ותיקן את ההחלטה אף שפריסה לתשלומים לצורך שחרור תפוס, מהווה חריג.
השופט מלמד: "מחובתו של בית המשפט למצוא איזון ראוי בין השגת מטרת התפיסה, לצד פגיעה פחותה בבעל הנכס, בהינתן חזקת החפות". השופט ציין כי קשיים כלכליים כפי שטוענת להם המבקשת, אינם סיבה המצדיקה סטייה מהנורמה של הפקדת סך של 30 אחוז משווי הרכב.

עו"ד תמיר קלדרון

יחד עם זאת, ציין השופט כי הרכב נרכש על ידי החשודה בהלוואה, שיתרתה 170 אלף שקל,  כך שגם אם יימכר על ידי המדינה כדי לשמור על ערכו – השווי למדינה בניכוי השעבוד יעמוד על מחצית מהשווי הכולל, 350 אלף שקל.
לפיכך, אישר השופט להפחית את סך ההפקדה הכספית שתבצע החשודה כדי לקבל לידיה את הב.מ.וו בחזרה. ההפקדה תעמוד על רבע ולא על שליש ממחיר הרכב,  ותחולק לשמונה תשלומים של כ-11 אלף שקל כל אחד כדי להקל על החשודה. לבסוף הרכב  שוחרר בפועל, עם ביצוע התשלום הראשון בסך 11 אלף שקל על ידי החשודה.

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות