בן 27 מואשם שסטה בחדות מהכביש ודרס למוות מתנדב מד"א

שתף כתבה עם חברים

מוחמד מחאג'נה מואשם בעבירה של גרימת מוות ברשלנות לאחר שרכבו חסם את נתיב הנסיעה, המנוח הוטל קשות על הכביש ומת מפצעיו בבית החולים

עופר קלוגר ז"ל (צילום: דוברות מד"א)

כתב אישום הוגש (10 במאי) לבית המשפט לתעבורה נגד מוחמד מחאג'נה (27) מאום אל פחם, המייחס לו את דריסתו למוות של מתנדב מד"א בן 62 לפני כשלושה חודשים.
על פי עובדות כתב האישום שהוגש על ידי עו"ד דנית סואץ- פשה מפרקליטות מחוז תל אביב, עולה כי ב-18 בפברואר סמוך לשעה 16:50 נהג הנאשם ברכבו הפרטי בכביש 2 סמוך למחלף גלילות בהרצליה.

מחאג'נה מואשם בעבירה באשמה של גרימת מוות ברשלנות. על פי כתב האישום, הוא עבר ברכבו את מחלף הסירה וסטה לנת"צ (נתיב תחבורה ציבורית) ואז המשיך בנסיעה ישר.
באותה העת רכב על אופנוע מתנדב מד"א עופר קרוגמן (62) ז"ל בכיוון נסיעתו של הנאשם על הנתיב השמאלי ביותר מאחוריו. הנאשם סטה בפתאומיות עם רכבו שמאלה והמשיך בסטייה חדה אל הנתיב השמאלי ביותר, תוך שהוא חוסם את הנתיב לאופנוע של המנוח.

כתוצאה מהחסימה התנגש קרוגמן ברכב, הוטל אל אספלט הכביש ונהדף לעבר מעקה הבטיחות. המנוח פונה על ידי מד"א לבית החולים איכילוב במצב אנוש תוך כדי ביצוע פעולות החייאה. זמן קצר לאחר הגעתו לבית החולים הוא מת מפצעיו.

במקביל לכתב האישום הוגש נגד הנאשם בקשה לפסילת הרישיון עד לתום ההליכים. בין הראיות שיש בתיק – תיעוד ממצלמת הדרך ברכבו של הנאשם בו הוא נראה סוטה הצידה, דו"ח בוחן התנועה, גרסת הנאשם שהודה שהבחין במנוח, ועדות של שני עדי ראיה. בנוסף לפי הבקשה, לנאשם יש שתי עבירות קודמות משנת 2021-2022 על שימוש בטלפון נייד בעת נהיגה ואי חגירת חגורת בטיחות.

עו"ד בנימין מלכא

עורך דין בנימין מלכא המייצג את מחאג'נה, אמר: "היום נודע לי כי הפרקליטות החליטה להגיש כתב אישום כנגד מרשי. אציין כי אני מלווה את מרשי מזה תקופה ואף הייתי נוכח בשיחזור האירוע, בקרבת צומת הסירה בהרצליה. עוד מוקדם לקפוץ למסקנות ואין לי ספק כי דברים יתבררו בהמשך. לפי גרסת מרשי, מרשי נהג כחוק תוך שמירה על חוקי התנועה וכמובן, בכלל זה, נסיעה במהירות שהנה לכל היותר המהירות המותרת ועוד. לשמחתי, מקומו של כתב האישום להתברר בבית המשפט ולא בתקשורת".

חבריו במד"א ספדו לעופר קלוגר ז"ל
ד"ר קובי שיף, רופא מתנדב במד"א וחברו ליחידת האופנועים אמר כי "קשה לי מאוד לדבר על עופר ז"ל בלשון עבר. הוא היה חבר קרוב מאוד שלי במשך עשרות שנים, היינו אמורים לסעוד יחד את ארוחת השישי ביום שבו נהרג. הוא היה אדם עם חיוך תמידי ונתינה חסרת גבולות. אלפים רבים של מטופלים, חולים ופצועים חייבים לו את חייהם. יהי זכרו ברוך".

דורי חיים, מנהל מרחב ירקון במד"א, ספד לו: "אני מכיר את עופר ז"ל עוד מלפני שדרכנו הצטלבו במד"א, כשהייתי לקוח קבוע בחנות שלו בתל אביב. במהלך השנים הוא הגיע לעשרות אלפי קריאות, הוא היה מתנצל בפני הלקוחות בחנות ויוצא להציל חיים בכל יום ובכל שעה. עופר ז"ל היה איש מקצוע משכמו ומעלה, חייכן ואדיב שתמיד חיפש לעזור ולסייע לאחר. זו טרגדיה גדולה מאוד".

מנכ"ל מד"א, אלי בין הוסיף: "פטירתו הטרגית בטרם עת של מתנדב מד"א עופר קרוגמן ז"ל היא אבדה כואבת לתחנת תל אביב ולארגון כולו. משפחת מד"א כואבת את לכתו, מרכינה ראשה ומבקשת לחבק את משפחתו של עופר ז"ל נוכח האבדה הקשה"

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות