עו"ד בסרגליק עורך כנס בנושא "משפט ומשילות" בהשתתפות חברי כנסת

שתף כתבה עם חברים

בין המשתתפים: עידית סילמן, שמחה רוטמן, ולדימיר בליאק והשר לשעבר חיים רמון

עו"ד אייל בסרגליק

מיהו הריבון בישראל? האם ההכרעה עברה מהעם ונבחריו אל היועץ המשפטי לממשלה ואל בית המשפט העליון? האם מערכת המשפט צברה יותר מדי כוח? האם קיים חשש כי המערכת, באמצעות בכיריה, נוטה פוליטית לצד מסוים וכובלת את ידי הדרג המדיני? וכיצד יש להבטיח את עקרון הפרדת הרשויות, ולהגביל את התערבות בית המשפט ברשות המבצעת ובעבודת המחוקק?
אלו חלק מהנושאים שיעלו מחר בכנס שייערך בתל אביב תחת הכותרת "משפט ומשילות" (12 מאי). את הכנס יזם עו"ד אייל בסרגליק, מבכירי עורכי הדין הפליליים בישראל, וישתתפו בו אנשי ציבור וחברי כנסת בעיקר, אך לא רק, מהצד הימני של המפה.

עו"ד בסרגליק, יו"ר הפורום הפלילי (במשותף) בלשכת עורכי הדין, אשר היה מהמועמדים הסופיים לתפקיד פרקליט המדינה בשנת 2019, עוסק במשפט פלילי, צוארון לבן וחוקתי שנים רבות, הודיע לאחרונה על הצטרפותו לשורות הליכוד.
עם זאת אין מדובר בכנס מפלגתי, אלא בעל אג'נדה משפטית שתישמע בו הקריאה לעריכת שינויים במערכת המשפט ואכיפת החוק. הדוברים שיופיעו בו מגוונים: בפאנל בנושא הפרדת הרשויות ומשילות, ישתתפו חברת הכנסת עידית סילמן שבמרכז העניינים לאחרונה בין קואליציה לאופוזיציה, אנשי הליכוד ח"כ לשעבר יוסי אחימאיר וגלעד שרון – ומן העבר השני ישמיע את קול ההגנה על מערכת המשפט ח"כ ולדימיר בליאק מ"יש עתיד".

הפאנל השני, בנושא כוחו הבלתי מוגבל של היועמ"ש ועריכת רפורמות במערכת המשפט, ייערך בהנחייתה של אשת התקשורת נווה דרומי מערוץ 14 ו"מאקו". חברי הפאנל יהיו ח"כ ועו"ד שמחה רוטמן – חבר הוועדה לבחירת שופטים שכתב בעבר את הספר "מפלגת בג"ץ"; שר המשפטים לשעבר חיים רמון הידוע בביקורתו על מערכת המשפט; עו"ד אירית באומהורן סנגורית ולשעבר תובעת בכירה בפרקליטות, ועו"ד בסרגליק.
הכנס ייערך במרכז הכנסים של "המועצה לישראל יפה" בפארק הירקון בתל אביב החל מהשעה 10 בבוקר.

בסרגליק, יוזם האירוע והבעלים של קבוצת בסרגליק יזמות, העוסקת בתחומי כנסים, הדרכה ונדל"ן, אמר ל"פוסטה" כי בראש הדברים הוא מבקש להציב את היעדר המשילות במדינת ישראל, כולל חולשת הדרג המדיני והפוליטי הנבחר אל מול הדרג המשפטי. לשיטתו מערכת המשפט "מספחת" סמכויות ופולשת לסוגיות ציבוריות פוליטיות מתוך גישה ש"הכל שפיט", ובסופו של דבר פוגעת במעמדה ובאמון שהציבור רוחש לה.

לשיטת עו"ד בסרגליק, גם ההתרחשויות הבטחוניות האחרונות אינן מנותקות מחולשת הדרג הנבחר, כשגם המענה לארועים הבטחוניים כבול בידי מערכת המשפט. דעות מגוונות נוספות יישמעו בכנס מצד ימין – וגם מהצד האחר.

נווה דרומי, מנחת הפאנל באירוע, אמרה לפוסטה כי הובאו דוברים בעלי זוויות מבט שונות, שישפכו אור נוסף על מערכת המשפט כיום ואיך שהיא לתפיסתם צריכה להיות. בין אלה, מאנשי המערכת לשעבר כמו עו"ד באומהורן, שהיתה תובעת בפרקליטות ו"חצתה את הקווים" להגנה וככזו היא מכירה את פגמי המערכת מבפנים ותספק עמדה מורכבת, והשר לשעבר חיים רמון, איש שמאל בולט הסבור כי יש לבצע תיקוני עומק, בדומה למקבל ההחלטות בהווה, ח"כ רוטמן.

עו"ד בסרגליק אשר הציג אג'נדת שינוי במועמדותו לתפקיד פרקליט המדינה, יפתח את הכנס אשר ישודר גם "לייב" בפייסבוק.

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות