אל-אל ישראל: המונדיאל היוקרתי של עורכי הדין מגיע למרוקו

שתף כתבה עם חברים

לאחר נסיון החרם המרוקני שנכשל – נבחרות עורכי הדין מתל אביב, חיפה ונצרת יוצאות לאליפות העולם לעורכי דין בכדורגל, שתיפתח בשבת במרקש. המארגנים מספרים על ההובי שהפך למסורת ספורטיבית

נבחרת עורכי הדין תל אביב באימון (צילום: פרטי)

אליפות העולם בכדורגל לעורכי דין תיפתח בשבת במרקש, מרוקו. 90 קבוצות כדורגל של עורכי דין מכל העולם, המייצגים כ-40 מדינות שונות, ישתתפו בטורניר שיימשך עשרה ימים. את ישראל מייצגות שלוש נבחרות של עורכי דין – מתל אביב, חיפה ונצרת (מחוז צפון).
כל אחת מהקבוצות שולחת סגל של 22 שחקנים – חובבי כדורגל, כאלה שהם בעלי כושר משחק וגם כושר גופני לא רע – עורכי דין עסוקים מאוד ביומיום – שישתתפו בחווייה שתכלול שבעה משחקים בני 60 דקות, על פני קצת יותר משבוע. זה אירוע ספורטיבי גדול ומפגש תרבויות, עם יותר מ-2000 עורכי דין מכל העולם.

לקבוצות הישראליות מסורת יפה בטורנירים האלה, שמתקיימים בכל שנה: קיץ אחד "אליפות העולם" לעורכי דין, ובקיץ שאחריו לסירוגין "אליפות אירופה". הנבחרת של עורכי הדין ממחוז חיפה זכתה באליפות אירופה האחרונה שהתקיימה בשנת 2019 באירלנד, לפני תקופת הקורונה. הנבחרת של עורכי הדין ממחוז תל אביב זכתה באליפות העולם לפני חמש שנים (אגב גם לשכות עורכי הדין ממדינות אחרות, שולחות מספר קבוצות, לפי מחוזות וקבוצות גיל).

נבחרת עורכי הדין תל אביב (צילום פרטי)

השנה העיבה על השתתפות הקבוצות מישראל הודעת ביטול שהתקבלה במפתיע לפני שבוע, מהוועדה המארגנת של הטורניר לעורכי הדין. העסקנים הצרפתים המנהלים את התחרות ומארגנים אותה מזה שנים רבות, שיגרו הודעה בהולה לעו"ד אבי חימי, ראש לשכת עורכי הדין, כי הם נאלצים לבטל את השתתפות שלוש נבחרות עורכי הדין מישראל עקב חרם פוליטי שהטילה לשכת עורכי הדין במרוקו, השותפה לארגון. הלשכה המרוקנית המארחת, הציבה אולטימטום למארגנים – למרות הנורמליזציה ביחסים בין מרוקו לישראל, אך ראש הלשכה חימי הפעיל מכבש נגדי בהצלחה, באמצעות משרד החוץ, שר המשפטים ולשכות עורכי דין ידידות מצרפת, ארגנטינה, ספרד ופורטוגל. הקבוצות הישראליות הוזמנו מחדש, ויטוסו למרוקו ביום שישי.

ראש קבוצת ת"א ירון עקילוב עם יו"ר המחוז עמית בכר (צילום: פרטי)

עו"ד ירון עקילוב, ממארגני קבוצת הכדורגל של מחוז תל אביב יחד עם עו"ד גיא ברק ועו"ד אלי בן מוחה, הם ותיקי ה"נבחרת" ומייסדיה, כשבהרכב נמנים גם עו"ד אסף אורון, עו"ד יוסי ויגדור ושחקנים אחרים, עורכי דין מפורסמים, חלקם העדיפו להצניע את שמם.
עקילוב, עורך דין לענייני מקרקעין ונדל"ן ביומיום, משתתף בתחרויות הבינלאומיות לעורכי דין "כדורגלנים" עם הקבוצות מישראל מאז שנת 2004 והיה שותף עם חבריו לזכייה ב"אליפות העולם".

"זה מפעל חיים", מסביר עקילוב – הצהרה שדורשת הסבר: "התחלנו לשחק ב-2004, היינו רווקים, היום כולנו נשואים עם ילדים, ומשתתפים בבתים לשחקנים בני 40-45 פלוס.
"אנחנו נוסעים עם הקבוצה ממחוז תל אביב לתחרויות בכל שנה, ומכניסים יד לכיס. לא תמיד היתה לנו עזרה ותמיכה. השנה יש לנו תמיכה מיו"ר המחוז עמית בכר והמנכ"לית דנה אורן-ינאי, אבל עדיין מממנים אישית חלק מהוצאות הנסיעה. הכל, מתוך אהבת המשחק והקהילה (החברתית/מקצועית) שיצרנו, כאשר כל שנה אנחנו נוסעים לטורניר אחר. היינו בריביירה הצרפתית, בספרד, באנטליה, במלטה, בפורטוגל, ראינו עולם עם הנבחרת הזו".

הקבוצה מתאמנת באצטדיון המושבה בפתח תקוה, על בסיס קבוע, מספר עקילוב. בטורנירים הקודמים נמנו על ההרכב שלה עורכי דין עם עבר בקבוצות נוער, ואפילו בוגרים מקצועיות, כמו עו"ד אייל אברמוב, שוער הפועל תל אביב והפועל פתח תקוה בעבר, ועו"ד רואי יבנאי שהיה שחקן שמשון תל אביב.

גם חיפה על המפה
עו״ד עיסא ברבארה מאבו סנאן שליד עכו, עורך דין לענייני נזיקין ומוניציפלי ביומיום, הוא המייסד של נבחרת עורכי הדין בכדורגל ממחוז חיפה. גם הוא נמנה על ותיקי המפעל ומשתתף בתחרויות הבינלאומיות עם הקבוצות של עורכי דין מחיפה, מ-2006.

נבחרת עורכי הדין חיפה (צילום: פרטי)

למרות שמדובר בחובבים, מספר עו"ד ברבארה, "אלה תחרויות ברמה גבוהה (אליפויות העולם ואירופה), גם מבחינה ארגונית וגם מבחינת הכדורגל. יש פה קבוצה מאורגנת, מאמן, צוות מקצועי… לא כל אחד שאוהב כדורגל מתאים, אלא גם כאלה שיכולים לשחק, לרוץ. המאמן שלנו הוא עו"ד ענאן פרו, שהיה בעבר שוער הפועל חיפה עם נסיון באימון. אנחנו נפגשים פעם בשבוע, אימונים, משחקי אימון, הכנות, כמו קבוצה מקצועית". גם כאן, המחוז בראשות עו"ד תמי אולמן תורם את תמיכתו.

מנהל הקבוצה עוד עיסא ברבארה אחרי הזכייה באליפות אירופה 2019 (צילום: פרטי)
נבחרת עורכי הדין חיפה עם תמי אולמן (צילום: פרטי)

סגל נבחרת עורכי הדין – מחוז חיפה:

 1. 1. עיסא ברבארה
  2. ענאן פרו
  3. עידן בוקובזה
  4. שאדי המאם
  5. נאיל זחאלקה
  6. תייסיר סעידה
  7. אשרף חיגאזי
  8. מוחמד מחאגנה
  9. טוני אלשיך
  10. רועי אלמדאי
  11. טלעת כנעאן
  12. איהב חטיב
  13. נמיר אדלבי
  14. ולדמיר ליבשיץ
  15. מועמר אסדי
  16. פאדי מטר
  17. שאדי גנטוס
  18. מג'ד בדר
  19. בילאל פטימה
  20. אמיר חטיב
  21. שפיק רפול
  22. נביל חלאג

הנציגה השלישית
הקבוצה השלישית היוצאת לאליפות העולם במרוקו מישראל – היא כאמור הנבחרת של מחוז צפון מנצרת וסביבותיה, כאשר מארגן, 'קפטן' הקבוצה מנצרת הוא עו"ד פארס ג'רייסי.
כחלק מההכנות וההתכוננות הרצינית, הקבוצה גייסה כמאמן בהתנדבות, את שחקן העבר האגדי, חלוץ מכבי חיפה ונבחרת ישראל בשנות ה-80 זאהי ארמלי משפרעם, כמאמן, על אף שארמלי אינו עורך דין .

נבחרת עורכי הדין מחוז נצרת עם המאמן זאהי ארמילי מימין (צילום: פרטי)
השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות