חשד: סוהר בקציעות החדיר טלפונים למחבלים – נעצר בפגישה עם הבלדר במגידו

שתף כתבה עם חברים

צעיר מואדי ערה העביר חלקי טלפונים סלולריים מוסלקים בקופסאות סיגריות, יחד עם 30 אלף שקל, לידי הסוהר וקרוב משפחתו. משתתפי העסקה היו תחת מעקב ונעצרו. הבלדר היה לפי החשד בקשר עם אסיר בקציעות וקיבל את הטלפונים במחסום ג'נין. על שם הסוהר, מאחד הכפרים בצפון, הוטל איסור פרסום

video
מעצר סוהר בקציעות (צילום דוברות המשטרה)

5 אפריל 2022, השעה 19:00 בערב, צומת מגידו. צעיר בן 19, תושב אחד הכפרים בצפון הארץ – חייל בשירות סדיר המשרת כסוהר בשב"ס בכלא קציעות בדרום, מגיע לאזור מגידו, יחד עם קרוב משפחתו. למקום מגיע, למפגש מתואם, גם עבאס אבו בכר, בן 21 מהישוב מעלה עירון בוואדי ערה.
אבו בכר מעביר לידיו של הסוהר בן ה-19 המשרת בכלא הבטחוני, שתי קופסאות סיגריות גדולות לכאורה וחבילה של כסף.

תוך זמן קצר קופצים עליהם בלשים של היחידה הארצית לחקירות סוהרים (יאח"ס) בלהב 433, אשר עקבו אחריהם.
בשתי קופסאות הסיגריות שהועברו לידיו של הצעיר המשרת בכלא קציעות, התגלו טלפונים סלולריים, כרטיסי סים וחלקי טלפונים. בידיו של הסוהר נתפסו גם 30 אלף שקל, שהועברו לו לפי החשד באותו מפגש על ידי אבו בכר.

שלושת השותפים לעסקה נעצרו במקום. לטענת המשטרה שעקבה אחריהם מזה זמן, אבו בכר שמסר לסוהר את הטלפונים והכסף המזומן, לפי החשד, הוא שליחו של האסיר הבטחוני תאאר אבו עצב הכלוא בקציעות – והסוהר שקיבל את הטלפונים וכרטיסי הסים לידיו, לכאורה היה אמור להחדיר אותם באופן מוסלק לאסיר, במשמרת העבודה הבאה שלו בכלא.

כלא קציעות (צילום: פלאש 90)

היום הובאו שלושת החשודים שנעצרו בתום המפגש, להארכת מעצר בבית משפט השלום בראשון לציון, בחשד לעסקת שוחד להחדרת טלפונים לאסירים בטחוניים בקציעות.
בלהב 433 סבורים כי הסוהר ביצע עסקאות נוספות, קודמות, עם האסיר הבטחוני והמתווך אבו בכר, להכנסת טלפונים סלולריים לכלא.

שמו של הסוהר הצעיר נאסר לפרסום, לבקשת סנגורו עו"ד טל גלאון מטעם הסנגוריה הציבורית. המשטרה אמרה כי היא מייחסת לו סיוע לגורמי טרור ועבירות על בטחון המדינה.
הישוב בו מתגורר הסוהר, היה בכותרות רק לאחרונה בהקשר אחר לגמרי, הפוך, כאשר בן הישוב נפגע באחד הפיגועים הקשים שפקדו את הארץ.
אדם המכיר את הנפשות אומר כי המקרה המצער של הסוהר החשוד בקבלת שוחד ועבירות בטחון, מדגיש את הבעייתיות שבשליחת חיילים בשירות סדיר, בגיל צעיר, עם אישיות לא בשלה ולא מגובשת, לשרת בכלא בטחוני, מול אסירים מתוחכמים, מבוגרים יותר.

בבקשת המעצר שהוגשה לבית המשפט טענו ביאח"ס-להב, כי הסוהר "חשוד בביצוע מספר רב של החדרות טלפונים סלולריים, כרטיסי סים, וחלקי טלפונים לאסיר בטחוני בתמורה לקבלת שוחד כספי". החוקרים טוענים כי החשוד קשר עצמו לשמונה עד עשרה מקרים של החדרת טלפונים עבור אסירים. מעצרו של הסוהר הוארך עד יום ראשון 10 באפריל.
עו"ד גלאון מסר בתגובה: "מדובר בחשוד צעיר, החקירה בראשיתה ויש להמתין לתוצאותיה. אנו מקווים כי הוא ישוחרר בקרוב ממעצרו וישוב לחיק משפחתו".

עו"ד טל גלאון

עם הסוהר נעצר גם קרוב משפחתו, אשר הסיע וליווה אותו לנקודת המפגש לקבלת הטלפונים והכסף אתמול מאבו בכר. החוקרים טוענים כי גם המלווה קיבל תשלום של אלפי שקלים, ועל פי החשד היה מעורב בעסקאות נוספות. שופטת בית משפט השלום בראשון לציון זהר דיבון סגל האריכה את מעצרו של הקרוב עד יום שישי (8 אפריל), ולאחר מכן קבעה כי הוא ישוחרר בתנאים. סנגורו, עו"ד לואי אלמן, מסר: "מרשי נחקר, שיתף פעולה באופן מלא, מכחיש כל מעורבות ומודעות למעשים המיוחסים לו. הדבר גם עולה מהחקירה. לכן גורמי החקירה הסכימו שישתחרר בעוד יומיים".

החשוד במסירת הטלפונים המוסלקים והכסף לסוהר, עבאס אבו בכר (21) כאמור ממעלה עירון, מכחיש כי ידע שהוא נפגש עם סוהר בשב"ס, או כי ידע מה יש בחבילות הסיגריות שהעביר לו. לפי גרסתו, חבר התקשר אליו ואמר לו "בוא למחסום ג'נין", וכשהגיע לשם קיבל סכום של 30 אלף שקל ושתי קופסאות סיגריות שהתבקש להעביר לאחר מכן לאותו צעיר במגידו.

לפי המשטרה גרסתו שלא ידע כי הוא מעביר טלפונים אינה סבירה. "כמי שאחז בקופסאות, המשקל שלהם פי 20 מקופסא רגילה". לפי המשטרה, מהחקירה הסמויה עלה גם הקשר שלו לאסיר הכלוא בקציעות.
סנגורו עו"ד מוחמד סביחאת: "מדובר בחשוד צעיר ללא עבר פלילי, שמסר גרסה מפורטת. האדם שקיבל ממנו את החבילה, לא היה על מדים של סוהר, ואין הוכחה שידע כי מדובר בסוהר". השופטת דיבון סגל האריכה גם את מעצרו עד שישי 8 באפריל , לאחר מכן ישוחרר למעצר בית של חמישה ימים.

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות