פוסטה TV: בת 21 נמלטה בפראות מניידת והתנגשה במכוניות

שתף כתבה עם חברים

השופטת גזרה עליה עונש מקל לאחר שלקחה אחריות מיידית ופיצתה את הנהגים שניזוקו

video
תיעוד המרדף המשטרתי וההתנגשות בסופו (משטרת ישראל)

בת 21 מחדרה נתפסה בנובמבר האחרון נוהגת ברכבה הפרטי בנתניה, תוך שלא צייתה להוראת שוטר לעמוד בצד. היא  החלה בנסיעה פרועה תוך כדי עקיפת כלי רכב אחרים ועלתה על אי תנועה במעגל תנועה ברחוב לאון אדרי והמחקר.

על פי כתב האישום שהוגש נגדה לבית המשפט לתעבורה מרכז בפתח תקווה, היא ניסתה לעקוף כלי רכב מצד ימין ביציאה מהחניון של רמי לוי באזור התעשייה ופגעה בחזית רכב אחר. היא המשיכה בנסיעה פרועה, עלתה על מדרכה ואי תנועה נוסף עד שלבסוף נעצרה כאשר פגעה בעמוד תאורה. כל זאת בזמן שניידת משטרה דולקת אחריה תוך הפעלת סירנה.

כתוצאה מהאירוע, נחבלה הנאשמת קלות. על פי האישום, הנהגת  ביצעה את הנסיעה כאשר היא אינה אוחזת ברישיון נהיגה תקף וכשהיא אוחזת בטלפון סלולרי במהלך הנסיעה. היא הואשמה בעבירות של סטייה מקו נסיעה, נהיגה בקלות ראש, התנהגות הגורמת נזק, רישיון שפקע יותר מארבעה חודשים עד שנה, שימוש בטלפון בעת שהרכב נע שלא באמצעות דיבורית, נהיגה ללא ביטוח ואי ציות לשוטר.

התאונה בנתניה (מתוך תיק החקירה)

בדיון שהתקיים השבוע (14 במרס) בפני השופטת שירי שפר, הודתה הנאשמת באמצעות סניגורה עו"ד ברוך גדע, בעובדות כתב האישום ולקחה אחריות על מעשיה.
התובע בתיק, עו"ד ברקו קבדה, אמר בעת הדיון לטיעונים לעונש: "נכון שלנאשמת אין הרשעות קודמות, זה לא לזכותה, כי לא הייתה אמורה לבצע את העבירות – היא בלתי מורשית לנהיגה ברכב. בנסיבות אלה, זהו המקרה שיש להטיל את העונש במתחם הגבוה וזאת לאור התנהלותה והבוטות בזלזול במערכת אכיפת החוק, מתחם הענישה נע בין שלוש עד 12 חודשי מאסר".

מנגד, הסנגור עו"ד גדע, אמר: "מבלי להמעיט בחומרת העבירה, בסופו של יום לא נגרם נזק שהוא כל כך משמעותי לפחות לא בגוף.  לגבי נזק ברכוש – אכן נגרם כזה והנאשמת נוטלת אחריות, היא גם שילמה בעבורו וזה מעיד על נטילת אחריות. אבקש לזקוף לזכותה כי נטלה אחריות בהזדמנות ראשונה וחסכה בזמן שיפוטי יקר. לציין כי היא החלה בלימודי נהיגה כך שאנו מבחינת החשיבה המשפטית להגיע עם תסקיר כשהיא עם רישיון נהיגה במטרה שהיא לא תגיע לבית המשפט בכלל. מדובר בנאשמת שעובדת בחנות בגדים, היא מסייעת לאמה בכלכלת הבית. ניתן להתרשם מהנאשמת, כל עתידה לפניה…אני סבור כי מאסר ולו בדרך של עבודות שרות יפגע בה משמעותית, אני סבור כי ענישה צופה פני עתיד – ראויה. אבקש להסתפק במאסר על תנאי ובפסילה שלא תעלה על 18 חודשים".

הנאשמת בתום הדיון אמרה: "אני מבינה את הטעות שעשיתי, לוקחת אחריות עליה, אני משלמת את כל מה שעשיתי, פיצוי לבעלי הרכבים שפגעתי בהם".

עו"ד ברוך גדע

בסופו של ההליך, גזרה השופטת על הנאשמת קנס בגובה של 1,000 שקלים ופסילה בפועל למשך 12 חודשים. זאת לצד פסילה ומאסר על תנאי: "בבואי לגזור את עונשה של הנאשמת בתוך המתחם, אתחשב בנסיבות שאינן קשורות בביצוע העבירה. מצאתי לזקוף לזכותה את העובדה שבחרה לקחת אחריות ולהודות באשמה בהזדמנות ראשונה. אזקוף לזכותה את העדר עבר פלילי או עבר תעבורתי והיות האירוע החמור שבפני, ראשון מסוגו. אזקוף לזכותה את גילה הצעיר ועוד מצאתי לזקוף לזכותה את מידת הפגיעה של העונש בנאשמת ובמשפחתה. כעולה מדברי הנאשמת, החלה לקחת שיעורי נהיגה  ועונש פסילה בפועל אשר יוטל לא יאפשר הוצאת רישיון נהיגה בזמן הקרוב".

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות