11 חודשי מאסר נגזרו על שמוליק הרוש

שתף כתבה עם חברים

תקרית העימות עם יריב ממן בכביש עכו חיפה הישן הסתיימה בהסדר טיעון * הפרקליטות תבקש מבית המשפט לגזור על ממן מספר שנות מאסר

שמוליק הרוש

11 חודשי מאסר בפועל נגזרו (שלישי, 5.6) בבית המשפט המחוזי בחיפה על שמוליק הרוש לאחר שהורשע בסיכון חיי אדם במזיד בנתיב תחבורה. מדובר בתיק שבו הורשע יריב ממן, המזוהה עם מיכאל מור, בגרימת חבלה בנסיבות מחמירות וירי לעברו של הרוש – כך נודע לראשונה לאתר "פוסטה". ממן נשלח לקבלת תסקיר ועונשו ייגזר בהמשך. הפרקליטות תדרוש לגזור עליו מספר שנות מאסר, בעוד שההגנה תבקש עונש מופחת בהרבה, בין היתר לנוכח העובדה שממן נעדר עבר פלילי.

על פי כתב האישום, ב-31 בדצמבר סמוך לשעה 11:45, ממן נסע ברכב BMW בכביש 4 מכיוון צפון לדרום באזור עין המפרץ (כביש עכו חיפה הישן). באותה עת, הרוש שנסע באותו כביש ברכב סקודה הבחין ברכב של ממן והחל לנסוע בעקבותיו, עד שהגיע אליו ופגע בו במהלך נסיעה. בין השניים התפתח מרוץ פרוע, שבסיומו הרוש חסם עם רכבו את נתיב נסיעתו של ממן, ואילץ אותו לעצור. הרוש, כך נטען, יצא מהרכב וניסה לפתוח את דלת רכבו של ממן, וכאשר לא הצליח – בעט ברכב ה-BMW.

יריב ממן

אז, על פי כתב האישום, ממן עקף ברכבו את זה של הרוש וסטה משם לעבר כביש שירות באזור התעשייה נעמן בעכו. הרוש, נטען, מיהר לחזור לרכבו והמשיך בנסיעה בעקבותיו עד שהדביק אותו, חסם אותו ויצא שוב מהרכב לעברו. הפעם ממן לא הסתגר ברכב אלא יצא ממנו אוחז באקדח, ממנו ירה ארבעה כדורים לעברו של הרוש מטווח קצר. הרוש המופתע נפצע בזרועו ובירכו, ואילו ממן נמלט מהמקום ברכבו. צוות מד"א שהוזעק למקום פינה את הרוש לבית החולים בנהריה, שם הוא נותח, עבר סדרת טיפולים ואושפז ל-10 ימים.

כאמור, לאחר משא ומתן בין הפרקליטות לבין סנגוריו של הרוש, עורכי הדין אתנה אדרי וציון שמעון, ובין סנגורו של ממן, עו"ד תומר נווה, הגיעו הצדדים להסדר טיעון ללא הסכמה לגבי העונש.

עו"ד אתנה אדרי עו"ד ציון שמעון עו"ד תומר נווה

השופט אבי לוי פתח את הקראת גזר הדין בסיטואציה היוצאת דופן שנוצרה בהליך זה במסגרתו שני הנאשמים, שהינם יריבים, ישבו זה לצד זה על ספסל הנאשמים.  לדברי השופט, מצב זה יצר קשיים בניהול התיק, הן בהיבטים המשפטיים והן בהיבטים האבטחתיים.

במסגרת ההליך, הפרקליטות עתרה להטיל על הרוש 18 חודשי מאסר בפועל. מנגד, הסנגורים ביקשו להסתפק בשישה חודשי מאסר. השופט פרס במהלך גזר הדין גם את עברו הפלילי המכביד של הרוש. הפרקליטות הדגישה את חומרת מעשיו של הרוש שהיה זה שיזם את האירוע כשחסם את רכבו  של ממן, התנגש בו בכוונה פעמיים ואף ניסה לפתוח את דלת המכונית.  מנגד, סנגוריו של הרוש הדגישו כי עוברי אורח לא נפגעו באירוע וציינו את מצבו הרפואי של הרוש לאחר הפציעה.  עוד ציינו הסנגורים כי העבירה נעדרת תכנון מוקדם, לחובתו של הרוש אין עבר תעבורתי והוא שוהה במעצר בתנאים קשים מזה ארבעה חודשים. השופט בחן את מכלול השיקולים וטיעוני הצדדים שהושמעו והחליט בסופו של דבר לגזור על הרוש 11 חודשי מאסר בפועל שיחושבו מיום מעצרו בחודש פברואר. כמו כן  יוטל עליו מאסר על תנאי בן שנה ורכבו יחולט. מנגד, ממן נשלח לקבלת תסקיר, עניינו נשחה לחודש אוקטובר – ואז ייגזר דינו.

תיעוד התקרית בין השניים (לחצו כאן לתיעוד המלא)

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות