רצח אחמד טאהא: נעצר חשוד נוסף ממשפחת הפשע עראר

שתף כתבה עם חברים

העצור עומר עראר, מוכר היטב למשטרה, ריצה מאסר של 18 חודשים בגין סחר בנשק והשתחרר ממנו לפני מספר חודשים. מעצרו הוארך

הנרצח, אחמד עווד טאהא

יממה לאחר הפרסום באתר "פוסטה" בדבר מעצרו של כראם עראר (25) מג'לג'וליה בגין מעורבות ברצח אחמד עווד טאהא בשטחים, המשטרה עצרה חשוד נוסף – בן למשפחת הפשע עראר, שהשתחרר לפני מספר חודשים ממאסר.
תחילת החקירה ב-20 באוקטובר, אז התקבל במשטרת מחוז ש"י דיווח על מציאת גופה ועליה סימני אלימות באזור הכפר הפלסטיני סיניריא בשומרון. בעקבות הדיווח, באישון ליל יצאו אל הזירה כוחות משטרה וחוקרי זיהוי פלילי, בליווי כוחות צה"ל, והחלו באיסוף ממצאים. הגופה הועברה לבדיקה במכון לרפואה משפטית באבו כביר.

החקירה הועברה לידי שוטרי אגף החקירות והמודיעין (אח"מ) במשטרת מרחב השרון, שעצרו, כאמור השבוע את כראם עראר. בתום הדיון בעניינו, מעצרו הוארך עד 2 בינואר.
במסגרת התקדמות החקירה, נעצר אתמול בן דודו של כראם –  החשוד עומר עראר (21), בחשד לעבירות רצח לאחר תכנון, קשירת קשר לפשע, השמדת ראיות ושיבוש מהליכי משפט. עומר מוכר היטב למשטרה, ריצה מאסר של 18 חודשים בגין סחר בנשק והשתחרר ממנו לפני מספר חודשים, וכן יש לו תיק פתוח על ירי באזור מגורים. לאחר חקירתו הראשונית בתיק הנוכחי, הוא הובא היום לבית משפט השלום בפתח תקווה בבקשה להאריך את מעצרו בשמונה ימים.

סנגורו, עו"ד ג'קי סגרון, הכחיש את המיוחס למרשו. לשאלת עוה"ד במהלך הדיון את נציג המשטרה, רס"מ יורי דוברינסקי, האם יש ממצאים שקושרים את החשוד עומר, השיב נציג המשטרה: "לא מהזירה".

עו"ד ג'קי סגרון

עוד טענה המשטרה כי שמו של עומר כחשוד עלה כבר בסמוך לאירוע וצו המעצר נגדו הוצא בסוף חודש אוקטובר. נציג היחידה החוקרת לא חשף את הסיבה שבגינה נעצרו שני החשודים בנפרד. לשאלה האם ישנה ראיה חפצית או פורנזית, השיב נציג המשטרה בחיוב.

עוד עלה כי בחקירה הראשונית הטיחו בו החוקרים תמונה מהפייסבוק שלו ובה נטען החשוד יחד עם רכב, שבו נעשה לכאורה שימוש בעת ביצוע הרצח. עוד נטען כי עומר מחק את התמונה הזאת מהפייסבוק.

עו"ד סגרון  שב והכחיש את המיוחס למרשו והלין על כך שהמשטרה לא חשפה את מהות חלקו בחשד על מנת שיוכל לתת את גרסתו.
כך או כך, בתום הדיון השופטת אושרית הובר היימן, שעיינה בחומרי החקירה, קבעה כי קיים חשד סביר. לאור כך, היא נענתה לבקשת המשטרה והאריכה את מעצרו בשישה ימים ועד ל-4 בינואר.

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות