האיזוק האלקטרוני הוסר והעצור שאושפז ברח מהמשטרה

שתף כתבה עם חברים

בדיון הארכת מעצר ביקש סניגורו של החשוד להסיר את האיזוק שכן הוא מרותק למיטתו. זו התבררה כשגיאה, והגבר בעל העבר הפלילי ניצל זאת

התאונה ברמלה (רשתות חברתיות)

המשטרה בודקת נסיבות בריחתו של עצור לפנות בוקר מהמרכז הרפואי "אסף הרופא", לאחר שבית המשפט החליט להסיר ממנו את האיזוק האלקטרוני.
שוטרי תחנת רמלה עצרו בסוף השבוע (14 בינואר) תושב העיר, בחשד לסיכון אדם בנתיב תעבורה, לאחר שעל פי החשד גרם לתאונת דרכים קשה עם מספר רב של מעורבים, תוך ניסיון בריחה מהשוטרים לאחר התאונה. לטענת המשטרה החשוד השתולל על הכביש, ברח משוטרים, נסע בנהיגה פרועה, נגד כיוון התנועה עם ארבעה גלגלים על המדרכה וכך סיכן את עצמו והמשתמשים בדרך. בסופו של דבר הוא התנגש ויש מספר רב של פצועים שפונו בדרגות פציעה שונות לבית החולים.

לחשוד, סאגר אבו גאנם (44), עבר פלילי בתחום הסמים ופריצות. החשוד כאמור אושפז בבית החולים כאשר הוא סובל לכאורה מפגיעה רב מערכתית. הוא לא תקשר עם סביבתו, צוות הרפואי וסנגורו עו"ד טל גלאון מהסניגוריה הציבורית ניסו לתקשר עמו אבל לא הצליחו. בדיון בבית המשפט (15 בינואר) האריך השופט אביב שרון את מעצרו של החשוד ביממה (עד 16 בינואר) לא לפני שהוא מורה להסיר את האיזוק ממיטתו של החשוד.

בדיון שהתקיים אתמול (16 בינואר) בפני השופט טל ענר, הוארך מעצרו של החשוד פעם נוספת: "המצב הרפואי שהוא מרותק למיטתו ולא יכול לזוז ממנה, הוא לא מתקשר עם הסביבה. אני לא מבין מה הטעם בלהגיע לכאן להארכת מעצר שעה שזה הנתונים הודות מצבו הרפואי של החשוד שלא ידוע מתי אפשר יהיה לחקור אותו ולקדם את תיק החקירה. לכן אני סבור שאין מקום להמשיך להאריך את המעצר ואני סבור שנכון להורות על שחרורו כבר עתה", אמר עו"ד גלאון. המשטרה כאמור התנגדה לבקשתו של עו"ד גלאון.

השופט ענר קיבל את הבקשה באופן חלקי, והאריך את מעצרו של החשוד ביממה (עד ל-17 בינואר): "פצוע מרותק למיטתו אינו יכול לסכן את הציבור ואף אין בכוחו לשבש את החקירה. יודגש כי איני מתעלם מחומרת האירוע אך עילות מעצר עניינן בהערכה עתידית של סיכון. במצב רגיל ניתן לגזור מהתנהגותו של המשיב בעבר מסקנות על הסיכון הנשקף ממנו אך במקרים מסוימים, כמו במקרה של חשוד שמושבת בשל אשפוז רפואי, ניתן לקבוע שהוא אינו צפוי לסכן את הציבור בתקופה הקרובה".

כאמור הלילה לפי החשד העצור ניצל את יכולת התנועה החופשית ללא אזיקים ונמלט מהמרכז הרפואי, כאשר שוטר שנכח סמוך לחדרו, הקפיץ כוחות נוספים המבצעים בשעה זו סריקות במבנה ומחוצה לו. מפקד המחוז, ניצב אבי ביטון, הורה למנות קצין בודק לבחינת נסיבות האירוע, על כל היבטיו. מהמשטרה נמסר כי החיפושים מתמקדים כעת במישור המבצעי, בדגש על סריקות נרחבות לצד פעילות אופרטיבית עניפה בתחום הטכנולוגי והחקירתי.

תגובתו של עו"ד גלאון שייצג מטעם הסניגוריה הציבורית את העצור שברח מבית החולים: "ככלל בהתאם להנחיות והנהלים חשודים ועצורים לא אמורים להיות כבולים במרחב הציבורי לרבות במהלך טיפול רפואי בבית החולים. במקרה זה נוכח ההנחיות ולאור מצבו הרפואי של החשוד נעתר ביהמש לבקשת הסנגור והורה על הסרת כבילתו של החשוד למיטה תוך שהוא מדגיש כי החשוד יהיה מפוקח ע״י שוטר כל העת. ראוי לבחון את התנהלות השוטר אשר נדרש היה לשמור על החשוד ולחדד את ההנחיות לשוטרים אשר אמונים על שמירה על עצורים".

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות