אישום: זגזג 12 פעמים וגרם למותו של נהג רכב ליד יבנה

שתף כתבה עם חברים

במהלך חקירתו לא זכר הנהג את האירוע שהתרחש לפני כארבעה חודשים * בתאונה נפצעו עוד שלושה מאותה המשפחה

התאונה ליד יבנה. נהג הרכב נהרג (צילום: דוברות המשטרה)

כתב אישום הוגש השבוע (4 ינואר) נגד צעיר בן 35 מחריש, שמואשם בגרימת מוות ברשלנות, נהיגה בקלות ראש אשר בה נחבל אדם וחבלה של ממש. זאת לאחר תאונת דרכים בה היה מעורב בקיץ האחרון, שהביאה למותו של נהג רכב שעצר בצד הדרך בעקבות תקלה ברכבו.

לפי עובדות כתב האישום שהוגש על ידי עו"ד נדב אוחנה מפרקליטות מחוז מרכז עולה, כי ב-12 באוגוסט 2021 נהג הנאשם במשאית בכביש 4 לכיוון צפון באזור יבנה. על פי הנטען, במהלך הנסיעה, סביבות השעה 17:35, הוא נסע באופן רשלני בכך שסטה בשתי הזדמנויות עם המשאית לשול הימני של הכביש וחזר לנתיב נסיעתו.

בסמוך לכך נהג המנוח עזת אבו סביח ברכבו הפרטי ועמו ברכב ישב א"א, נער כבן 13. יחד עמם ברכב נפרד נהג מ"א,  אביו של א"א ועמו ברכב ישב י"א.

אבו סביח עצר את רכבו בשול הימני בגלל כשל טכני של תקר בגלגל השמאלי קדמי. מ"א עצר לצידו במרחק קצר. ראוי לציין כי שני כלי הרכב חנו בשול הימני מאחורי הקו הצהוב. המנוח יצא מרכבו ורכן לעבר הגלגל כאשר באותה העת עמדו מימין לסימון הצהוב כל שאר הנוסעים בשני כלי הרכב.

במקביל הגיע הנאשם עם המשאית וסטה מנתיב נסיעתו לתוך השול ופגע ברכב של א"א, באבו סביח ובכל השאר. כתוצאה מהתאונה נהרג המנוח, י"א נפצע באורח אנוש ונכון להיום הוא עדיין מאושפז בבית החולים שיבא בתל השומר, מ"א איבד את הכרתו וסבל מכאבים בכף הרגל ואילו א"א איבד את הכרתו וסבל מחבלות בכף הרגל ומכאבי ראש.

עו"ד תומר נוה

במקביל לכתב האישום הוגשה בקשה לפסילת רישיון נהיגה עד למתן פסק דין, ממנה עולה הנאשם במהלך חקירתו, טען כי הוא אינו זוכר את האירוע. עוד עולה מהבקשה כי בין הראיות שיש נגד הנאשם הן סרטונים ממצלמת הדרך של המשאית שבה נהג, ממנו עולה כי הנאשם סטה לשול הימני במהלך נסיעתו 12 פעמים. כמו כן ישנם סרטונים ממצלמת הדרך של מ"א, דו"ח בוחן תאונות דרכים ועדותו של מ"א.

עו"ד תומר נוה שמייצג את הנאשם: "טרם קיבלנו את חומרי החקירה. עם קבלתם נגיב בבית המשפט".

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות