נאשם במכירת קוקאין לסוכן סמוי שוחרר באיזוק אלקטרוני

שתף כתבה עם חברים

עבדאללה חאג' יחיא (27) מטייבה, שהואשם בסחר ואספקת קוקאין לסוכן סמוי, שוחרר ממעצרו בבית המשפט, בניגוד לעמדת הפרקליטות.

כתב האישום, שהוגש לבית המשפט המחוזי בתל אביב נגד חאג' יחיא ונגד שניים נוספים, מייחס לו שתי עבירות סחר בסמים ועבירה נוספת של אספקת סמים. באישום הראשון נטען, כי בהזדמנות אחת סיפק לסוכן קוקאין במשקל של 0.48 גרם ובהזדמנות אחרת מסר לו 100 גרם נוספים של קוקאין בתמורה ל-38 אלף שקל שהעביר הסוכן לחאג' יחיא ולנאשם אחר בתיק. באישום השני נטען כי הסוכן נכנס לרכב בו שהה חאג' יחיא ונאשם אחר, שמסר לסוכן 49 גרם קוקאין בתמורה ל-19 אלף שקל.

עם הגשת כתב האישום הוגשה גם בקשה להארכת מעצרו של חאג' יחיא עד תום ההליכים. בין הצדדים לא היתה מחלוקת באשר לקיומן של ראיות לכאורה, אולם לבקשת הסנגורית, עו"ד אתנה אדרי, החליט השופט יוסי טופף כבר לפני כחודשיים לבחון אפשרות להמשך מעצרו של הנאשם באיזוק אלקטרוני ובפיקוח אנושי. ואולם, לאחר שבחן את החלופה, השופט הורה על מעצרו של הנאשם עד תום ההליכים.

עו"ד אדרי הגישה ערעור לבית המשפט העליון, שם נקבע כי הנאשם יישלח לתסקיר מבחן משלים, במסגרתו ייבחנו מפקחים אפשריים נוספים. לפני כחודש המליץ שירות המבחן על שחרור הנאשם באיזוק אלקטרוני ובפיקוחם של אנשים מפקחים שהוצגו ונבחנו על ידי שירות המבחן.

עו"ד אתנה אדרי

בדיון נוסף בבית המשפט המחוזי, בעקבות התסקיר החיובי הורה השופט על שלושה מפקחים חדשים. "מדובר במפקחים רציניים שמבינים את המסוכנות הנשקפת מהנאשם ובכוחם לשמש מערך פיקוח מציב גבולות", קבע השופט טופף והורה על שחרור הנאשם למעצר בית באיזוק אלקטרוני, בפיקוח חמישה מפקחים ובכפוף לערבויות כספיות. 

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות