אישום: בן 19 הקים אתר לעשרות אלפי קבצים מיניים של ישראליות

שתף כתבה עם חברים

נטען לצד התכנים המיניים, הנאשם פרסם את עמודי הפייסבוק והאינסטגרם של עשרות ישראליות, בהן קטינות, ובכך איפשר למנויים ליצור איתן קשר

אילוסטרציה: פלאש 90

מחלקת הסייבר בפרקליטות הגישה לבית משפט השלום בחיפה כתב אישום נגד ברק קופר (19), בטענה שהקים אתר באפליקציית "דיסקורד", ובו עשרות אלפי תמונות וסרטונים מיניים של נשים ישראליות בעירום ובמהלך קיום יחסי מין.
לפי כתב האישום, בחודשים ינואר-פברואר 2021 קופר הפעיל, הקים וניהל יחד עם אחר שזהותו אינה ידועה, שרת בשירות דיסקורד בשם VIP Israel, במטרה למכור גישה למאגר סגור של תמונות וסרטונים מקוטלג ומסודר, ובו נחזות מאות צעירות ישראליות בעת ביצוע אקטים מיניים או בתמונות חשופות המתמקדות במיניותן, שלא בידיעתן או בהסכמתן.
לצד החומרים המיניים פרסם לכאורה הנאשם דרכי יצירת קשר עם 56 מהמצולמות, בצירוף צילום עמוד הפייסבוק או האינסטגרם הגלוי שלהן, בנסיבות שיש בהן להשפיל ולבזות.

לפי כתב האישום, הנאשם פרסם במאגר, לכאורה, את פרטי הזיהוי של אותן נשים, לרבות שמן המלא וכינויין ברשתות החברתיות, על מנת להוכיח כי מדובר בצעירות ישראליות ולא בחומר פורנוגרפי מרחבי העולם.
עוד נטען, כי לרכישת גישה למאגר פירט קופר בחלק הגלוי של האתר מספר מסלולים, בדמי מנוי. כל מסלול הורכב ממספר חדרים משתנה, שנע בין 97 ל-1,500 חדרים, כשכל חדר נושא את שמה של צעירה ישראלית ומכיל תמונות וסרטונים שלה ואת פרטיה האישיים.
כך למשל, חדר "הכל על לינוי… וגל…" תומחר בשבעה שקלים.
"רול VIP הפותח מעל 500 חדרים בשרת הסגור" – 13.95 שקלים.
"רול VIP הפותח מעל 1,500 חדרים של ישראליות" – 27 שקלים.

הנאשם גבה לכאורה תשלום עבור הגישה למאגר באמצעות שירות PayPal או באפליקציית ביט המאפשרת העברת סכומים בין חשבון בנק אחד לשני באמצעות טלפונים ניידים.
נטען כי הנאשם פרסם במאגר עשרות אלפי תמונות וסרטונים, חלקם של קטינות. כך למשל פורסמו שמונה סרטונים של קטינה בת 17 כשהיא בעירום מלא או חלקי, מלטפת ומבצעת אקט מיני בעצמה. לצד זה נטען כי קופר פרסם את פרופיל הפייסבוק של הקטינה וגם את עיר מגוריה, בית הספר בו למדה, מקום עבודתה ותמונותיה. הסרטונים הופצו בחדרים תחת השם: "בוט תוצרת כחול לבן" ו"ישראליות זה מותג".
צעירה אחרת בת 25 תועדה בעירום, מבצעת מין אוראלי בגבר בלתי מזוהה ומקיימת איתו יחסי מין. הסרטון הופץ באתר לצד תצלום פרופיל האינסטגרם שלה, הכולל את שמה המלא, גילה ותמונותיה.
בסרטון אחר נראית בת 19 מקיימת יחסים עם שני גברים, בצד זה פרופיל האינסטגרם שלה.

לפי כתב האישום, רבות מהנפגעות דיווחו על דכאון וחרדה, מקצתן החלו ליטול תרופות פסיכיאטריות ותיארו מחשבות אובדניות. בעקבות הפרסומים הן נאלצו לעזוב מסגרות קיימות וחלקן התקשו במציאת עבודה. כמעט כל הנפגעות דיווחו על הטרדות מיניות שקיבלו ברשתות החברתיות, בטלפון שלהן ואף ברחוב, כתוצאה מהפרסומים.

הנאשם נעצר בחודש יולי האחרון, כאשר הוא לפני גיוס, ושוחרר. בכתב האישום שהוגש כעת מיוחסות לו עבירות הטרדה מינית והתנכלות לפי חוק הסרטונים, ופגיעה בפרטיות.
סנגורו של קופר, עו"ד שלומי שרון, מסר בתגובה: "טרם עיינו בחומרי החקירה ולכן אני מנוע בשלב זה מלהתייחס לגופם של דברים. ראוי להבהיר כי ברק שוחרר במהלך החקירה, בניגוד לעמדת המשטרה ומחלקת הסייבר, והדבר מלמד על כך שככל הנראה הדברים והמעשים הנטענים בכתב האישום לא מתכתבים עם העובדות והמציאות. נדע יותר לאחר שנקבל את כל חומרי החקירה".

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות