משטרת חיפה שחררה חשוד בעבירות מין מבלי לדעת שהוא עובד בבית ספר

שתף כתבה עם חברים

החשוד נעצר באמצע אפריל ולאחר ששוחרר התפטר מתפקידו ביוזמתו, השבוע נעצר בשנית בחשד שביצע עבירות מין בקטינים והחזיק חומרים פדופילים במחשבו

המשטרה: "החשוד השתמש באמצעים טכנולוגיים שונים כדי להסוות פעילותו ברשת" (אילוסטרציה)

שוטרים ממחלק פשיעה מקוונת במשטרת מחוז חוף עצרו השבוע את אופיר חבה (41) מחיפה, בחשד שבמסגרת עבודתו כמדריך בבית ספר יסודי בעיר, ביצע מעשים מגונים והטריד מינית קטינים שהיו תחת חסותו. כמו כן חשוד חבה בהחזקת "פרסומי תועבה" – צילומים פורנוגרפיים בהם מופיעים קטינים.
לפי החשד, הוא גם יצר קשרים עם קטינים באמצעות האינטרנט.

חבה, נעדר עבר פלילי, הדריך בבית ספר בחיפה במשך שמונה שנים.
במהלך הדיונים על הארכת מעצרו בבית המשפט התברר, כי ב-14 אפריל שוטרי יחידת הסייבר ערכו חיפוש בביתו על בסיס מידע מודיעיני, שייחס לו חשד להתרועעות עם קטינים. גורמים במשטרה אומרים כי מאחר שבחיפוש ובחקירתו לא נמצאו ראיות לביצוע עבירה פלילית – הוא שוחרר למעצר בית של חמישה ימים.

עכשיו חלה התפתחות בשני הצדדים של הסיפור.
מצד אחד, מיד לאחר שחבה שוחרר ממעצר בית הוא התפטר מעבודתו כמדריך בבית הספר.
מצד שני, שבועיים לאחר מכן כאשר במשטרה הבינו שהחשוד אשר שוחרר עובד בבית ספר, הם העבירו הודעה על החשדות נגדו להנהלת בית הספר.

חלפו עוד שבועיים, וחוקרי מחוז חוף עצרו את חבה בשנית, הפעם הביאו אותו לבית משפט השלום בעכו, שם ביקשו את הארכת מעצרו בשבעה ימים.
סנגורו של החשוד, עו"ד רונן חליוה, חשף בבית המשפט את האבסורד: לאחר שהחשוד נחקר לראשונה הוא שוחרר בתנאים מגבילים, מבלי שהמשטרה ידעה כי הוא עובד במוסד חינוכי שבו לומדים ילדים. בתשובה לשאלות הסנגור, נציג המשטרה אמר כי רק זמן מה לאחר החקירה הראשונה של חבה החוקרים גילו שהחשוד עבד כמדריך ילדים, ולכן רק ב-2 במאי פנו להנהלת בית הספר בנושא.

בעקבות האישור שנתן נציג המשטרה בבית המשפט, עו"ד חליוה הוסיף וטען כי למשטרה אין עילת מעצר.
לדבריו, אילו החשוד רצה לשבש את החקירה הוא יכול היה לעשות זאת בתקופה שבה היה משוחרר.
לגבי עילת המסוכנות, הסנגור הזכיר כי החשוד התפטר מיוזמתו מבית הספר, וכי במשך התקופה מאז נחקר לראשונה, היה משוחרר. "איך אפשר להתנהל בצורה כזו ולהגיד שאדם כזה אשר עברו הפלילי נקי לחלוטין, שהוא מסוכן ברמה כזו שאי אפשר לחקור אותו?", תהה הסנגור, "את נשיא המדינה בתיק האונס יכלו לחקור, ודווקא החשוד כאן הוא מסוכן? שיחקרו, שיבדקו, אם ירצו להגיש כתב אישום שיגישו, אבל למה צריך להחזיק אותו מאחורי סורג ובריח?".

מנגד טען נציג המשטרה כי חלו התפתחויות חדשות בחקירה. "מדובר בחשוד שעל פי חשד ניצל במשך שנים רבות את מעמדו בבית ספר, הטריד מינית וביצע מעשים מגונים בילדים קטנים שהיו תחת חסותו. כמו כן, החשוד עשה בייביסיטר לילדים בביתם באופן פרטי, נשאר איתם לבד וניצל את תמימותם. מדובר בחשוד בעל ידע טכני במחשבים שהתחמק בחקירתו, הצפין חומרי מחשב ברשותו והשתמש באמצעים טכנולוגיים שונים כדי להסוות פעילותו ברשת האינטרנט".

השופטת דנה עופר הסכימה דווקא עם הסנגור והורתה לשחרר את החשוד למעצר בית ובתנאים מגבילים נוספים.
המשטרה לא השלימה עם ההחלטה וערערה עליה לבית המשפט המחוזי, שם הוחלט להאריך את מעצרו של חבה עד 27 במאי.

"בראשיתה של החקירה עוכב החשוד לחקירה בסיומה הוא שוחרר בתנאים מגבילים, לרבות מעצר בית והרחקה מהמוסד החינוכי למשך 15 ימים",  נמסר בניגוד לטענות נציג המשטרה בבית המשפט. "מנהלת המוסד החינוכי עודכנה בטווח זמנים זה ובהתאם לצרכי החקירה בדבר קיומה. עם התפתחות החקירה וגיבוש ראיות נוספות נעצר החשוד לחקירה (נוספת) בגין העבירות המיוחסות לו. בית המשפט המחוזי קיבל את הערר שהגישה המשטרה והאריך את מעצרו. נמשיך לחקור את המקרה החמור במקצועיות וביסודיות במטרה למצות את הדין עם החשוד".

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות