תביעה: נשאר סופ"ש במעצר אחרי שבימ"ש הורה לשחררו

שתף כתבה עם חברים

סגירת משרדי האיזוק האלקטרוני בשישי בשעה 12:30 בצהריים מנעה מנאשם לצאת למעצר בית אף שבית המשפט אישר את שחרורו. כעת הוא תובע את שב"ס והנהלת בתי המשפט על 79 אלף שקל בגין רשלנות וכליאת שווא

bet maatzar kishon
תנאים קשים במיוחד. בית מעצר קישון (צילום: אתר שב"ס)

אזרח שישב במעצר בסוף שבוע אף שבית משפט הורה על שחרורו ביום שישי, תובע את המדינה, שירות בתי הסוהר והנהלת בתי המשפט בסכום שנקבע לצורכי אגרה על 79 אלף שקל. האזרח, שישב במשך חודש במעצר בינואר השנה, נותר עצור יומיים נוספים, בשישי ושבת, רק בגלל שמשרדי האיזוק האלקטרוני נסגרו דקות לפני שבית המשפט הורה לשחררו סופית, בשישי בצהריים, אחרי שדחה ערר של המדינה.

התובע, מבאקה אל גרביה (29), נשוי ואב לשניים, נעצר לראשונה בחייו כאמור בינואר ובימי המעצר הוגש נגדו כתב אישום בגין תקיפת אשתו. לאחר 29 ימי מעצר הוא אמור היה להשתחרר למעצר בית עם איזוק אלקטרוני על פי החלטת בית משפט השלום בחדרה, וההחלטה אושרה למחרת על ידי בית המשפט המחוזי בחיפה. אולם, שב"ס החזיר אותו לבית המעצר קישון מאחר שהדיון הסתיים בשישי ב-12:30 בצהריים ובאותה שעה נסגרו משרדי האיזוק האלקטרוני, ו"לא היה עם מי לדבר", אף שהעציר עמד בכל יתר תנאי השחרור. גם פנייה דחופה של סנגורו, עו"ד אמיר מסארווה, לבכיר במזכירות בית המשפט המחוזי בחיפה, לא הועילה. נמסר לו כי העציר ייאלץ לחכות עד יום ראשון.

od masarwa amir
עו"ד אמיר מסארווה

לדברי עו"ד מסארווה, איש בשב"ס, בהנהלת בתי המשפט או באיזוק האלקטרוני לא הביע התנצלות על כליאת השווא, ולא ידוע לו אם ננקטו צעדים משמעתיים כלשהם בגין הרשלנות המחפירה, וכדי "לעקור מן השורש התנהלות שיש בה משום זלזול והעדר קפדנות בחירותו של האדם".

התביעה הוגשה בגין רשלנות, כליאת שווא, מעצר לא חוקי והפרת חובה חקוקה. עו"ד מסארווה מבקש לקשור את גובה הפיצוי גם לעובדה כי התובע היה עצור דווקא בבית מעצר "קישון", הידוע כמתקן כליאה בעל תנאים קשים במיוחד.

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות