סנגור נוסף עצור בפרשת הטרור הרשתי

שתף כתבה עם חברים

ביהמ"ש: המשטרה הצליחה לקשור לכאורה את לייבל, שם טוב ועורך דין קודם שנעצר לאתרי השיימינג. "המדובר בעורך דין החשוד במעורבות עם האחרים, לא כדמות מייעצת, אלא כחבר בצוות פעולה"

נעצר עורך דין נוסף בפרשת "הטרור הרשתי" – כינוי שעליו חזר היום בית המשפט. זהו עורך דין שני שנעצר בפרשה לצד הבלוגרית לורי שם טוב ושותפה מוטי לייבל, החשודים בפגיעה בפרטיות, הטרדה מינית וסחיטה באיומים, בשיימינג של עובדי ציבור וגורמים נוספים.

עורך הדין שנעצר (15.3) חזר מטיול בחו"ל, ומזוהה עם לייבל ושם טוב, וכן הוא מקורב לעורך הדין הנוסף שעצור בתיק. כבר לפני שבועיים מחה עורך הדין בסטטוס שכתב מחו"ל, על כך שהמשטרה תפסה את מחשביו, ללא נוכחותו, ביום שבו נעצר הסנגור הנוסף.

חוקרי יחידת הסייבר במפלג ההונאה בתל אביב המנהלים את החקירה, טוענים כי תשתית ראייתית קושרת את החשוד לפעילות הפלילית של המעורבים המרכזיים. השופט עלאא מסארווה אמר כי "מדובר בפרשה מורכבת, אשר פעולות החקירה בה הן כבור ללא תחתית". בית המשפט האריך את מעצרו של עורך הדין עד ליום ראשון, אך גם קבע כי החשדות כנגד הסנגור האחר העצור מזה שבועיים, הם מרכזיים יותר.

shem tov lory youtube
לורי שם טוב

לדברי השופט, היחידה החוקרת הצליחה לקשור את שלושת החשודים המרכזיים, אותו עורך דין וכן לייבל ושם טוב, לכאורה, לאתרי האינטרנט שבאמצעותם בוצעו העבירות. בנוסף, הפעילות הפלילית לכאורה של החשודים המרכזיים חרגה, לפי בית המשפט, מהפעילות הפלילית במסגרת אותם אתרים, וכללה עבירות נוספות של סחיטה באיומים ופגיעה בפרטיות.

עורך הדין שנעצר כעת מיוצג על ידי עו"ד שי שקד. לשיטתו, הקשר שלו עם החשודים המרכזיים הוא קשר מקצועי המבוסס על יחסי עורך דין-לקוח ולעתים יחסי מגשר וצדדים. חוקרי ההונאה טוענים כי פעולות ופרסומים שביצע חרגו מאותם יחסים. לדברי השופט, קיימת בעייתיות רבה בהתנהלות החשוד מול לקוחותיו, שם טוב ולייבל, השאלה היא האם בעייתיות זו הינה פלילית. על שמו של החשוד הוטל איסור פרסום. בית המשפט קבע כי הוא חשוד משני ביחס לאחרים.

 od shaked shay 150  od kabaha shadi new 195 195
 עו"ד שי שקד  עו"ד שאדי כבהא

עדכון 16.3

מעצרם של לייבל, שם טוב ועורך דין העצור ה"וותיק" הוארך בשבוע נוסף עד 23.3. 

בנוגע לסנגור זה קבע השופט מסארווה כי "המדובר בעורך דין החשוד במעורבות עם האחרים, לא כדמות מייעצת, אלא כחבר בצוות פעולה". עורך הדין נחקר על העלאת תוכן לאתרים, בין היתר לכאורה תחת שם הכותבת "עדנה קרנבל". כמו כן, עורכת דין התלוננה על איומים מפורשים מצידו.

השופט כתב: "המעשים המיוחסים לחשודים נעשו במסגרת פעילות שיטתית בהיקפים גדולים ולאורך תקופה ארוכה וכללו מאות אירועים של פגיעה מכוונת בעובדי ציבורעורכי דיןשוטריםעובדי רווחה ואף שופטיםהמכנה המשותף לרשימת הנפגעים לכאורההוא שאותם נפגעים נקרו בדרכם של החשודים, פעלו במסגרת עיסוקם או תפקידם אך בניגוד לציפיות החשודיםעל פי החשדלאחר סימון הנפגעים כמטרהעשו החשודים כל שלאל ידם כדי למרר את חיי הנפגעיםחדרו לפרטיותםלחייהם האישיים והמשפחתיים והלבינו את פניהם ברבים תוך ביצוע עבירות שונות ובכללן עבירות מין"

laybel motty maatzar330
מוטי לייבל. "מעשים שזרעו פחד"

עוד כתב השופט: "המעשים על פי החשד זרעו פחד ומצוקה קיומית בקרב הנפגעיםעד כדי הטלת אימה ובמקרים מסוימים אף גרמו לנזקים בלתי הפיכיםלאחר שהחשודים עירבו בני משפחה קטיניםפגעו בשמם הטוב של הנפגעים – אלה החייםואף חיללו כבוד המת במקרים מסוימים.

"על פי החשדפעילות החשודים שיכול שהתחילה כמאבק לגיטימי בנושא הקרוב לליבםמעין מחאה חברתית או שמא זעקת שבר של הורים שנפגעו מאווייהם לקירבה ליקר מכלאיבדה שליטה וכיווןלאחר שחלה הסלמה קבועה בפעילותם עד שהמעשים יצאו מאתרים גלויים ומזוהיםעברו לאתרים אנונימיים ובלתי מזוהים ובהתאמה עלתה הפעילות מדרגהולבסוף יצאה הפעילות ממסך המחשב אל המציאות בדמות עבירות חמורות של סחיטה באיומים ופגיעה קשה וחדירה עמוקה לפרטיותהתוצאה של המעשים החמורים,מעבר לפגיעה האישית הקשה בקורבנות לכאורההיא פגיעה חמורה בערך שלטון החוק ובתפקודם של הנפגעים במסגרת עיסוקם ועבודתם בשירות הציבורי". 

shofet masarwa alaa
השופט עלאא מסארווה

"החשד הסביר הקושר בין החשודים למיוחס להם הוא בעוצמה גבוהה", הוסיף השופט מסארווה. "הקשר של החשודים לאתרים התבסס לאחר פריצת דרך בחקירה, והוא מבוסס על ראיות ממקורות שונים, בחלקן ראיות אובייקטיביות ופורנזיות… בנוסף עד כהנגבו כ-90 עדויות של קורבנות.הצטברות האירועים המיוחסים לחשודים יוצרת מסה קריטית של סיכון הנשקף מפניהם לציבור בכללותו ולנפגעים בפועל ולנפגעים הפוטנציאלים בפרטיש להביא את החשודים המרכזיים יחד אל קו הסיום ולאפשר ליחידה החוקרת ולפרקליטים המלווים לבחון בקפידה את התשתית הראייתית שנאספה משך זמן רב במהלך חקירה סמויה ותחת מידור כבד, לגבש עמדה מושכלת טרם הגשת כתב האישום".

את שלושת החשודים המרכזיים מייצגים עורכי הדין שאדי כבהא, אפרים דמרי וירון מידן.

עדכון 19.3

הסנגור שנעצר ביום רביעי האחרון עם שובו מחו"ל, שוחרר היום למעצר בית חלקי למשך 10 ימים. בית המשפט כי בעניינו את התפתחות בחקירה המצדיקה את המשך המעצר. סנגור זה מיוצג על ידי עו"ד שי שקד.

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות