לשון הרע | הפרת פרטיות | זכויות יוצרים | תכנון ובנייה
מידע מורחב
אדיר בן לולו – משרד עו"ד
פלילי | תעבורה | אזרחי
מוטאי-מצגר-גרבאווי
תעבורה | תאונות דרכים | נזקי גוף | ייצוג שוטרים וסוהרים
אורי קינן ושות' – משרד עו"ד ונוטריון
פלילי | צווארון לבן | כלכלי | מיסים והלבנת הון

מי רוצה חברה עקרה ומסורסת?

עו"ד נוגה ויזל על שיח ההטרדות המיניות המסרס את הגברים מהיכולת לחזר ומעקר את הנשים מהאפשרות לחוש מחוזרות
the act
איור להמחשה ממשחק המחשב THE ACT (מתוך יוטיוב)

זה מתחיל להיראות רע. זה מתחיל להישמע רע עוד יותר. הקלות הבלתי נסבלת וההפקרות הבלתי נסלחת שבה נשים יכולות להרוס (והורסות!) חיים שלמים ומלאים של גברים – מחייבת לשים לה רסן וסייגים.

נשים רבות מדי תופסות טרמפ וגולשות על הגל הגואה של ההטרדות לכאורה. הן עושות זאת ללא מחשבה שנייה, לא אחת אף ללא מחשבה ראשונה, ללא שמץ ספק, ללא היסוס. פתאום הן נזכרות כי "גם אני" (בעברית או באנגלית, במירכאות ובלעדיהן) הוטרדתי לפני היכחדות הדינוזאורים, חלקם עדיין חיים עמנו.

מאבקן של נשים מאבד את הלגיטימיות שלו כאשר הן נזכרות כי "סליחה, בעצם, הסכמתי אבל שתיתי טיפה ולא הייתי בהכרה מלאה. באתי לביתו מרצוני, אני מודה, אבל…".

סליחה?!

אחד הנזקים המיידים של תופעה זו היא הימנעות של גברים רבים מכל ניד עפעף של חיזור, יפה, אנושי, לגיטימי, מחשש שמא המצמוץ או הקריצה או שאר משחקי העיניים הדקים והעדינים יתפרשו על ידי האישה כניסיון להטרידה מינית. המין תמיד באוויר, ודאי. בואו לא נתחסד. בואו לא נתיפייף. אבל יש גבול להחיל אותו על כל מלה של גבר, על כל מחוות ידידות.

מגדר שלם מועלה על המוקד ונעקד עליו. לא מכבר סיפר לי גבר, כי הוא חושש להעלות לרכבו טרמפיסטיות מחשש שעצם העצירה להן תתפרש על ידן כניסיון להטרידן. הוא סיפר שרבות מהן עולות בחשש, מתיישבות וקופאות. מבוהלות. מבועתות. הוא מזהה בקיפאונן את אותות הסמן ואת תיוגו כ"כל הגברים", כמי שמעצם היותו שייך למין, סליחה למגדר הגברי הופך אותו לחשוד פוטנציאלי בהטרדה.

הנשים מאבדות את זכותן להיות מחוזרות ומוחמאות. הגברים חוששים לחזר ולהחמיא.  הנשים מוליכות את המאבק הזה למקומות מסוכנים, לדרך ללא מוצא. הן עלולות לגרום נזק קשה ובלתי הפיך ליחסים האנושיים והטבעיים בין גברים לשנים במקומותינו.

od vizel noga 150 150
עו"ד נוגה ויזל

לנשים יש פה. הן יכולות, הן צריכות אם הן חשות מוטרדות, להגיד לגברים שמה שהם אומרים או עושים לא נעים להן. אנחנו לא מדברים על מקרי קיצון של כפייה, של שימוש בכוח, של אינוס. אנחנו מדברים על צביעה בשחור של תכלת, של אפור. כאשר אנחנו מחילים את המושג הטרדה מינית על כל נגיעה קלה, על כל חיבוק, אנחנו מדברים על סירוס הגברים מהיכולת לחזר ועיקור הנשים מהאפשרות לחוש מחוזרות.

השיח המתלהם אודות ההטרדה המינית וההחלה הגורפת שלו על מעשי חיזור – חלקם, יש להודות, גסים, מגושמים, מכוערים, המחייבים גינוי והוקעה – עושה שיימינג לכל גבר באשר הוא, וסופו שהוא יגרום נזק לכל החברה, על שני (או יותר) מגדריה.

מה  שמטריד יותר מכל באווירה ובשיח הציבורי, אשר מלובה על ידי נשים חזקות, חלקן בעמדות השפעה מרכזיות, הוא לא בכך שהן פורמות את רקמת החיים המשותפים לגברים ולנשים במרחב הציבורי, אלא קורעות אותה לגזרים ובכך גוזרות על קשר אנושי חי (ולפעמים, כן, גם יצרי) שיתוק ואין-אונות.

מי רוצה לחיות בחברה עקרה ומסורסת כזאת? 

אתר "פוסטה" עושה את כל המאמצים לאתר זכויות על תמונות וסרטונים. אולם, בהתאם לסעיף 27א' לחוק זכויות היוצרים כל אדם הרואה עצמו נפגע עקב בעלות על זכויות היוצרים של תמונה או סרטון מוזמן לפנות להנהלת האתר

השארת תגובה

Comments icon

סמן כאן שאינך רובוט

נבנה על ידי אנגורה מדיה
דילוג לתוכן