לשון הרע | הפרת פרטיות | זכויות יוצרים | תכנון ובנייה
מידע מורחב
פלילי | תעבורה | צבאי | אסירים
0525450255 מידע מורחב
כלכלי | מיסים | הלבנת הון
0506245512 מידע מורחב
דניאל חקלאי – משרד עו"ד
פלילי | צווארון לבן | דין משמעתי
עו"ד אייל בסרגליק
פלילי | כלכלי | אזרחי | עסקים ונדלן | אסירים
עו"ד אלון דוידוב
פלילי | כלכלי | צבאי
עו"ד ג'וליאן חדאד
עבירות מס | הלבנת הון | יצוג מול רשויות המס וחקירות

מחול השדים סביב מני נפתלי: במקום להתייצב בבית משפט הגיע לבית חולים

עו"ד יוסי כהן, פרקליטה של שרה נתניהו, הבטיח לחקור את נפתלי "על כל כזביו", אך נפתלי שתבע את כהן ודוברי רה"מ על דיבה לא הגיע. בתביעה, טוען נפתלי כי ההסתה נגדו הובילה לאיומים עליו
naftali meni
מני נפתלי (צילום באדיבות מעריב)

הכל היה מוכן לתחילתה של "הצגה" – היום (20.12) אשר נקבע לתחילת העדויות בתביעת הדיבה שהגיש מני נפתלי נגד אנשי ראש הממשלה ורעייתו. התביעה על חצי מיליון שקל, נגד סוללת מקורבים ודוברים של משפחת נתניהו – ניר חפץ, עו"ד יוסי כהן, עו"ד דוד שמרון, עו"ד יעקב בורובסקי ועוד – הוגשה לפני שנתיים אך היא חמה ואקטואלית מתמיד, לאור האמוציות והשאלה המחכה להכרעה – גם פלילית – מי אחראי להוצאות המנופחות ולדיווחים הכוזבים בבית ראש הממשלה? האם זו שרה נתניהו, שהוזמנה לשימוע לפני כתב אישום הרבה בזכות העדויות המפלילות של אב הבית עד המדינה נפתלי, או שזה נפתלי עצמו האחראי למעשים פליליים במעון?

הסערה סביב נפתלי, שהפך לדמות ציבורית עם ההפגנות בפתח תקוה – והאקזיט של השבתות האחרונות בשד' רוטשילד בתל אביב – רק מתעצמת, במקביל לסערה המתחוללת סביב בנימין ושרה נתניהו. "טעימה קטנה נוספת" למחול השדים סביב הדמות האלמונית שהתמקמה לפתע במרכז העלילה קיבלנו שוב, עם פיצוץ ה"ראיון" אצל אייל ברקוביץ' את אופירה אסייג, וההאשמות החמורות שהטיחו בנפתלי לשביעות רצונו של חצי מהציבור, וכעסו של החצי השני.

עם כל המטען הזה, אמור היה נפתלי להתייצב היום לתחילת עדותו בתביעה שהגיש נגד אנשי נתניהו. השופט גלעד הס מבית משפט השלום בהרצליה פינה לו יום שלם – עד השעה 17:00 – לאחר שעו"ד יוסי כהן ביקש לשריין שעות של חקירה נגדית ואש צולבת, בה הבטיח לחשוף את כל כזביו.

od cohen yossi2
 עו"ד יוסי כהן

היום הגיע. כהן ועורכי דין של הנתבעים האחרים מאנשי ראש הממשלה התייצבו, אבל אז הודיע עו"ד דן חי, פרקליטו של נפתלי, כי הוא חלה. חי סיפר כי נפתלי התקשר אליו אתמול בשעות הלילה והודיע כי יש לו חום גבוה וכאב גרון וצירף אישור רופא. עו"ד כהן, בסרקסטיות בוטה, ענה: "נכון, הוא חולה מאוד".

בהמשך היום, התברר כי נפתלי אכן אינו חש בטוב – אולי הושפע מהמתח הרב והלחץ סביבו – ונמצא בבית החולים "העמק" בעפולה. עורך דינו האחר, דניאל חקלאי, ששוחח איתו, סיפר כי נפתלי הספיק אתמול עוד להיפגש עם מפקד תחנת לב תל אביב (דיזנגוף) בעניין ההפגנה השבועית בשבת בתל אביב – ובדרך חזרה הביתה בעפולה הוא הרגיש לא טוב, עם 39 חום, ונסע לבית החולים, שם אושפז וקיבל עירוי.

העדות נדחתה לשבוע הבא, אך כבר בדיון הקצרצר שהתנהל בבית המשפט ניתנה טעימה קטנה לגבי הצפוי בהמשך. חברו של נפתלי, ערן רבי, ששירת איתו בסיירת גבעתי, הגיש תצהיר על כך שמני היה חייל ולוחם מצטיין ועל כך שהוא אדם אמין וישר. עו"ד כהן תקף אותו: "שקרן. יש לי עדויות של מפקדים, שנפתלי איש אלים, אגרסיבי. שהוא השתולל וירה על דודי מים של ערבים במבצע חומת מגן… מני הגיש תביעה על הלם קרב ופציעה מרסיסים והוא נכה צה"ל. אתה יודע על זה משהו? שמעת על כך כחבר?", שאל עו"ד כהן. העד השיב בשלילה.

כהן מתכוון להשתמש בכל נשק אפשרי כדי להציג את נפתלי כרמאי, וכל הטענות לצורך כך יעלו לסיבוב וליבון נוסף: טענה כי נפתלי שיקר לכאורה בדיווחים על שעות במעון ראש הממשלה, ולכן בין היתר היה זקוק למעמד עד מדינה; טענה שהסתבך גם אצל מעסיקים קודמים. לדיון שיהיה בעוד שבועיים, ביקש עו"ד כהן לזמן אפילו את מפקד כלא מעשיהו, עופר בן שמואל, בטענה כי על נפתלי נאסר לבקר קרוב משפחה שהיה כלוא, לאחר ש"התחצף" בבדיקה בטחונית.

hay dan borovsky
עו"ד דן חי (משמאל) ויעקב בורובסקי

לא אב בית, שרת

בתביעה נגד אנשי נתניהו, כהן ואח', תובע נפתלי דיבה כאמור על כך ש"השפילו" אותו, בנסיון להסיט את האש והאשמה בנוגע להוצאות בית ראש הממשלה – משרה נתניהו אליו, תוך הצגתו כעבריין האחראי כביכול לעבירות פליליות.

"כשהיינו כולנו בבית הספר, זכור לנו אב הבית שם. בשנים מוקדמות יותר היה שמו 'השרת'. תפקידו של אב הבית במעון ראש הממשלה אינו שונה בהרבה", כתב עו"ד חי, בא כוחו של נפתלי בתביעה. לדבריו, הוא (אב הבית, ששירת בתפקיד בשנים 2011-2013, ז"ק) אינו הגורם המוסמך להחליט על הוצאות במעון ראש הממשלה, ואינו המחליט עם אילו ספקים עובדים… התובע אינו המנהל הכל יכול כפי שהוא מוצג בתקשורת, אלא בסך הכל עובד קבלן שטיפל בבעיות השונות הקשורות בניהול אחזקת הבית, לרבות אספקת ציוד, נקיון וכדומה".

לדברי עו"ד חי, "קיים פער תהומי בין הגדרת התפקיד אשר עשויה להישמע מרשימה, כפי שמנסים הנתבעים להציגה, לבין התפקיד בפועל. דרך תפעולו של מעון ראש הממשלה נקבעת על ידי הגורמים המוסמכים במשרד ראש הממשלה… הבודקים את ההוצאות ומאשרים קבלה-קבלה".

בתביעה שהוגשה כבר ב-2015, טען נפתלי כי את הפעולוות הבלתי חוקיות במעון ביצעה שרה נתניהו, באישורו של מנהל המשק במשרד ראש הממשלה, עזרא סיידוף, אשר הוזמן גם הוא כעד – דווקא מטעם התביעה. נפתלי ציין, בין היתר, פרטים שאוששו לכאורה מאז בחקירת המשטרה ונכללים בטיוטת האישום לקראת השימוע שיערוך היועץ מנדלבליט לשרה נתניהו. למשל: לטענת נפתלי, היא האחראית לדיווחים פיקטיביים שנמסרו על ארוחות שף שהוזמנו וניפוח מספר הסועדים, כדי לעקוף מגבלות שנקבעו על מחיר המקסימום לכל מנה. נפתלי טוען כי נתניהו אילצה אותו גם לערוך עבורה קניות פרטיות.

טענה נוספת שלו, העשויה להיות בעלת גוון אקטאולי, היא כי בעקבות החקירה המשטרתית (שראשיתה לפני כשלוש שנים), הובילה ההסתה והטחת ההאשמות בו, לכך שיינעצו בו "עלבונות ומבטי שנאה" בציבור, עד כדי איומים על חייו ממש. לדבריו (על פי התביעה), כתבו לו בפייסבוק כבר בפברואר 2015: "נשחט אותך אם לא תעזוב את ביבי" ו"נוריד לך את הראש כמו דאע"ש", ואדם בעיר מגוריו אף ירק לעברו וסינן "רד מביבי או שאגמור אותך".

אתר "פוסטה" עושה את כל המאמצים לאתר זכויות על תמונות וסרטונים. אולם, בהתאם לסעיף 27א' לחוק זכויות היוצרים כל אדם הרואה עצמו נפגע עקב בעלות על זכויות היוצרים של תמונה או סרטון מוזמן לפנות להנהלת האתר

השארת תגובה

Comments icon

סמן כאן שאינך רובוט

נבנה על ידי אנגורה מדיה
דילוג לתוכן