כתבי אישום בתיק המטענים בבת ים

שתף כתבה עם חברים

האזנות סתר, מעקבים, צילומים ועשרות אלפי שקלים שנתפסו על ידי בלשי ימ"ר ת"א – כל אלה עומדים בבסיסו של כתב אישום שהוגש נגד אבי שטינלינג, אחמד מסארוה, שימרי מלכה ואליקו אלישקוב בגין מעורבותם בעסקה למכירת מטעני חבלה שנתפסו בבת ים

כתב אישום הוגש הבוקר (27.11.14) נגד אבי שטינלינג מיפו, אחמד מסארוה (במקור מטייבה אבל מתגורר בבת ים), וכן שימרי מלכה ואליקו אלישקוב מנתניה – המזוהים לפי המשטרה עם משפחת אבוטבול. הארבעה מואשמים, כל אחד על פי חלקו, בעבירות של קשירת קשר לביצוע פשע, ביצוע עסקה בנשק, נשיאת והחזקת נשק. כמו שדיווחנו השבוע, אדם (טל) אבוטבול שנעצר בפרשה זו שוחרר בהיעדר תשתית ראייתית מספקת להגיש נגדו כתב אישום.

על פי כתב האישום, שהגיש ע"י עורך הדין ספי ברא"ז-יונג מפרקליטות מחוז תל אביב, קשרו הנאשמים קשר לבצע עסקה במטעני חבלה. במסגרת הקשר יצר מלכה קשר טלפוני עם שטינלינג, וביקש ממנו לרכוש שלושה מטעני חבלה. בתוך כך סיכמו השניים את פרטי העסקה, לרבות מועד המפגש וגובה התמורה עבור שלושת המטענים – בסך 42,000 שקלים. אז, על פי הנטען, יצר שטינלינג קשר עם מסארוה וסיכם עמו על מועד הגעתו לשם קבלת המטענים מביתו של מסארוה בבת ים.

ב – 9 בנובמבר, בשעות הערב, מלכה ואלישקוב שטינלינג בבת ים, ונסעו בעקבותיו לכיוון ביתו של מסארוה על מנת לקבל את המטענים. בעוד מלכה ואלישקוב ממתינים בקרבת חצר ביתו של מסארוה, עלה שטינלינג לדירתו של מסארוה וקיבל מידיו שקית לבנה, ובה שלושה לבנות חבלה, שלושה נפצים, שלושה מקלטים אלחוטיים, ושלושה משדרים אלחוטיים.

על פי כתב האישום, לאחר שמלכה קיבל לידיו את שקית עם המטענים, חבר לאלישקוב, והשניים נכנסו לרכב ששכר אלישקוב מבעוד מועד. מה שהם לא ידעו כי כל אותה עת עוקבים אחרים בלשי ימ"ר מרכז, שהחלו במרדף אחרי מלכה ואלישקוב, שנסעו, כך נטען, במהירות ובאופן פרוע, תוך התעלמות מכריזות השוטרים לעברם לעצור.

ברחוב הרב קוק בבת ים יצא מלכה מהרכב והמשיך בריצה רגלית כשבידו שקית עם המטענים. לאחר זמן קצר השליך אותה מידיו בקרבת גלגלי רכב אשר חנה בסמוך לבית ברחוב הרב קוק, ובחלוף זמן קצר נתפס על ידי הבלשים ונעצר.

במקביל, על פי הנטען בכתב האישום, המשיך אלישקוב בנסיעה פרועה ברכב, תוך נהיגה במהירות מופרזת, עד שהגיע לפינת הרחובות רוטשילד – בן גוריון בבת ים, שם נחסם ע"י בלשי הימ"ר. לטענת הפרקליטות, אלישקוב התנגד למעצרו תוך הפעלת כוח פיזי וסירב לצאת מהרכב.

בגין כך, מייחסת הפרקליטות לכל הארבעה קשירת קשר לביצוע פשע וביצוע עסקה בנשק, למסארוה החזקת נשק, למלכה ולישקוב נשיאת נשק וכן עבירות נוספות, כל אחד על פי חלקו, של הפרעה לשוטר ושיבוש מהליכי משפט.

סעיף אישום נוסף בכתב האישום מייחס רק למסארוה החזקת נשק ושיבוש מהליכי משפט. על פי הנטען, כאשר הגיעו בלשי הימ"ר זמן קצר לאחר מעצר אלישקוב ומלכה, לבצע חיפוש בביתו של מסארוה, הוא השליך מחלון דירתו בקומה רביעית שקית ובה שתי לבנות חבלה, נפץ חשמלי, מקלטים אלחוטיים ומשדרים אלחוטיים.

כתב האישום נגד הארבעה מתבסס על האזנות סתר שביצעו חוקרי הימ"ר ובהן נשמעים מלכה, שטינלינג ומסארוה מתאמים את פרטי העסקה, לרבות מועד קבלת המטענים, סכום התמורה והכמות הנדרשת. כמו כן, תיק החקירה כולל דו"חות מעקב וצילומים של הבלשים אשר מתעדים את מלכה, שטינלינג ואלישקוב בהקשר למה שנטען בכתב האישום. בידי החוקרים גם מחקרי תקשורת, צילומים ממצלמות האבטחה, בה נראה מלכה הולך לכיוון ביתו של מסארוה וחוזר ממנו זמן קצר לאחר מכן וכן הכספים שנתפסו אצל הנאשמים ותואמים לסכום שנשמע באזנות הסתר .

יחד עם כתב האישום, שהוגש לבית המשפט המחוזי בתל אביב, הגישה הפרקליטות בקשת מעצר עד תום ההליכים נגד הארבעה. חלק מהנאשמים מיוצגים על ידי עו"ד שי לוי. 

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות