רצח גיל צרפתי: חוקרים פרטיים מכרו ציוד מתוחכם לחשודים מארגון פשע

שתף כתבה עם חברים

יחידות החבלה הפילו את כנופיית ההייטק מפתח תקווה באמצעות חקירה טכנולוגית מתוחכמת שחשפה ממשק עסקי בין חוקרים פרטיים לבין ארגון הפשע שאנשיו חשודים בגל הרציחות בפתח תקווה * ועוד ראיה, החשוד ניר עוזיאל הקליד בwaze את כתובת הנרצח זמן קצר לפני הרצח

shimol david uziel nir
נסיבתי אבל מתוחכם. ניר עוזיאל ודוד שימול

נציגי ימ"ר מרכז הודיעו לבית משפט השלום בראשון לציון, כי ביום שני (30 מרס) יוגש כתב אישום נגד דוד שימול וניר עוזיאל בעבירת רצח גיל צרפתי, עבריין רכוש רכוש מאזור השפלה אשר חבר לכנופיה של אברהם (ויוי) אטיאס, יריבם של שני החשודים ברצח.

כתב האישום יתבסס על שורה של ראיות נסיבתיות, שלפי המשטרה והפרקליטות חושפות את פעולות ההכנה שביצעו החשודים במסגרת ההוצאה לפועל של תוכניתם לחסל את צרפתי, ב–8 בספטמבר סמוך לביתו בגדרה. שימול ועוזיאל עצורים מזה שלושה שבועות, בפעם השנייה על אותו התיק. מני אלופר ויוסי בסטיקר, שהיו עצורים איתם באותו התיק שוחררו, ולא יוגש נגדם כתב אישום.

ההחלטה להעמיד לדין את השניים התקבלה בסיום חקירה משותפת לימ"ר מרכז, יחידת המטענים של להב 433 ומעבדת חבלה של מחוז ת"א, ובליווי פרקליטות מחוז מרכז.  נציג הימ"ר, רס"מ רוני סוגאוקר, חשף בבית המשפט לראשונה את הראיות המרכזיות נגד השניים.

adrai moti  
מפקד ימ"ר מרכז. נצ"מ מוטי אדרעי  

על פי המשטרה, מכשיר המעקב (GPS טראקר) בו השתמשו שימול ועוזיאל נוצר ב–27 ביולי בעסק השוכן בצפון תל אביב ומתמחה ביבוא ואספקה של רכיבים וציוד אלקטרוני מתוחכם ועדכני, למטרות בילוש וחקירות. בבית העסק הזה בו נוצר המכשיר הוא גם נטען לפעולה למשך 30 יום בלבד.

לפי הממצאים של המשטרה, ב–13 באוגוסט שימול ועוזיאל רכשו את מכשיר העיקוב מבית עסק קמעונאי במרכז הוד השרון, אשר מוכר מערכות מידע וביטחון, ובין היתר גם ציוד מעקב ובילוש. ב–22 באוגוסט שימול ועוזיאל הגיעו שוב לעסק הקמעונאי בהוד השרון, לצורך קבלת הדרכה לגבי השימוש במכשיר, וגם אז הם תועדו בעסק על ידי מצלמות האבטחה.

במהלך החקירה התברר לחוקרי הימ"ר, כי ב–27 באוגוסט, כלומר לאחר שחלפו 30 ימי הטעינה של המכשיר, נוצר קשר ממנוי טלפון השייך לעוזיאל אל חברת סלולר שבאמצעותה מופעל המכשיר, ובשיחה שהוקלטה נשמע שימול מנסה להטעין את מכשיר העיקוב לשיחות גלישה.

על פי הראיות שבידי החוקרים, מכשיר העיקוב הוצמד לאופנוע של צרפתי כבר ביום בו ניסה שימול להטעינו. אולם מאחר והטעינה לא צלחה, ב–31 באוגוסט שלח עוזיאל הודעת SMS עם הקודים הסודיים של אותו מכשיר לבעל העסק בהוד השרון, ובסיוע חוקר פרטי אחר הצליחו החשודים להפעיל את המכשיר לגלישה באתר המיועד לכך.

gps shimol 2
מכשיר העיכוב מהתיק הקודם

חוקרי המשטרה גילו, כי ב–25 באוגוסט שכרו שימול ועוזיאל רכב יונדאי לחודש ימים, אך הם החליפו אותו ברכב אחר ב–9 בספטמבר, יום לאחר רצח צרפתי. במשטרה חושפים כעת, כי החשודים לא לקחו בחשבון שברכב היונדאי המשוכר מותקן באופן מובנה מכשיר איכון אשר איכן את הרכב השכור בזירת הרצח, ביום הרצח ובזמן הרצח.

עוד חשף נציג היחידה החוקרת בדיון, כי בידי החוקרים איכונים טלפונים לפיהם עוזיאל אוכן בזירת הרצח תוך שהוא מקיש באפליקציית הניווט waze את הכתובת של צרפתי בזמן הפיצוץ.

בחקירה התברר גם, כי יממה לפני החיסול נסעו החשודים יחד עם אחרים בשני כלי רכב כדי לבצע הכנת שטח בזירת הרצח. ביום החיסול, סמוך לחמש לפנות בוקר, הגיעו שני כלי רכב ביניהם היונדאי השכורה לזירת הרצח. עוזיאל נותר ביונדאי בזירה עם אדם אחר ומכשיר הפעלה, ואילו שימול והאחר נסעו לזירה, שימול ניתק את מכשיר האיכון מהאופנוע של צרפתי, ובמקומו הוצמד לאופנוע מטען החבלה הקטלני. 

לפי החוקרים, עוזיאל וחשוד האחר שנותרו בזירה המתינו במארב לצרפתי כ–11 שעות עד שיצא מביתו, ואז פוצצו אותו כאשר עלה על האופנוע.

לראיות אלה, יש להוסיף כי הרכב השכור צולם במצלמות אבטחה של כביש 6 כשהוא נוסע לכיוון גדרה ובחזרה. 

od ohayon eyal 151 od kahan yaki good 150
עו"ד אייל אוחיון עו"ד יקי קהן

כאמור, הבוקר הגישה המשטרה מטעם פרקליטות מחוז מרכז הצהרת תובע נגד שימול ועוזיאל, המיוצגים על ידי עורכי הדין אייל אוחיון וירום הלוי. אלופר ובסטיקר, המיוצגים על ידי עורכי הדין יקי קהן וגדי זילברשלג שוחררו מהמעצר.

השופט עמית מיכלס, שעיין בחומר החקירה, האריך את מעצרם של שימול ועוזיאל עד 30 במרץ, אז יוגש כתב האישום ובקשת מעצר עד תום ההליכים. בהחלטתו קבע השופט: "נחה דעתי כי קיימת תשתית ראייתית לביצוע העבירות המיוחסות לחשודים, הגם שמדובר ברובן בראיות נסיבתיות".

עו"ד אוחיון מסר בתגובה להצהרת התובע: "בית המשפט אמר את דברו כבר בשלב הצהרת התובע באשר לעצם היותו של תיק זה תיק נסיבתי עד מאוד, ואין להקל ראש בכך. נגיב לגופו של עניין לאחר עיון בחומר הראיות".

בנוסף לכתב האישום הצפוי, יש לדעת כי בתחילת ינואר הוגש כתב אישום נגד שימול ועוזיאל על ניסיון רצח של אטיאס, ומעקב באמצעות מכשיר עיקוב דומה גם אחר רכבו של איגור אינייב המזוהה עם אטיאס.

כתב אישום הוגש נגד שימול ועוזיאל – 30.3.15

פרקליטות מחוז מרכז הגישה הבוקר כתב אישום נגד דוד שימול וניר עוזיאל מפתח תקווה בגין קשירת קשר לביצוע פשע ורצח העבריין גיל צרפתי ז"ל בגדרה.

על פי כתב האישום, שהוגש ע"י עו"ד ליאת פלג מהפרקליטות, הנאשמים משתייכים לחבורה המצויה ביריבות עם חבורה אחרת, עליה נמנים בין היתר אברהם (ויוי) אטיאס ואיגור אינייב, עימם היה המנוח בקשרים קרובים מאוד.

הנאשמים קשרו קשר ביניהם לגרום למותו של צרפתי, ובמסגרת זו, הצמידו הם או מי מטעמם את מכשיר המעקב לאופנוע אשר שימש לסירוגין את אינייב ואת צרפתי, ואשר בימים שקדמו ל- 8 בספטמבר היה בשימושו הבלעדי של צרפתי.

בשעות הבוקר המוקדמות של אותו יום, הסירו הנאשמים, או מי מטעמם, את מכשיר המעקב מן האופנוע שחנה במקום, ובסמוך לכך הטמינו באופנוע מטען חבלה . אחר מכן, המתינו שניים מהם בסמוך, ברכב. עם צאתו של צרפתי מבניין מגוריו, ועלייתו על האופנוע – הפעילו השניים את מטען החבלה ונמלטו מן המקום.

מאחר ומדובר בתיק שמתבסס על ראיות נסיבתיות ולא פורנזיות, בבקשת המעצר מפורטות הראיות ברמה כללית ומעורפלת ביותר. כך למשל נכתב שחוקרי הימ"ר אספו עדויות, תמונות, מסמכים ופלטי תקשורת המלמדים על רכישת מכשיר המעקב על ידי הנאשמים ועל האופן בו עשו בו שימוש. כמו כן, פלטי תקשורת ואיכונים המלמדים על המעקב שביצעו הנאשמים אחר האופנוע שהיה בשימושו של צרפתי. עדויות ומסמכים בדבר השכרת רכב לנאשמים, מסמכים וצילומים המעידים על נסיעתו לכיוון זירת הרצח ביום האירוע, ופלטי תקשורת המלמדים על מיקומו בזירת הרצח ביום האירוע. בנוסף, עדויות שכנים אשר ראו בזירת האירוע רכב הדומה בתיאורו לרכב שהושכר על ידי הנאשמים (ואשר היה בזירת האירוע ביום הרצח), ושכנים שהעידו כי ראו רכב כזה נמלט מן הזירה מיד לאחר הפיצוץ.

לצד כתב האישום ביקשה הפרקליטות להאריך את מעצרם של השניים עד תום ההליכים.

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות