תיק שולחנות האקסטזי מבלגיה ליפן

שתף כתבה עם חברים

אילן בן שטרית טוען כי המשטרה מבקשת להאריך את מעצרו על בסיס חומרים ממוחזרים של הברחת שולחנות עמוסים באקסטזי מבלגיה ליפן בשנת 2004 * הסניגורית הגיעה לכתב האישום הבלגי אבל במשטרה מבהירים כי מדובר בשולחנות אחרים מאותה התקופה

ben shitrit ilan od atena edri
אילן בן שטרית עם הסנגורית, עו"ד אתנה אדרי

מעצרו של אילן בן שטרית, החשוד בחברות בארגון פשיעה ובסחר בסמים, הוארך בתשעה ימים, עד 17 יוני. בין היתר מייחסת המשטרה לבן שטרית עבירה משנת 2004, לפיה הוא שלח מהולנד ליפן שולחן שנתפס במכס ביפן ובו 60 אלף כדורי אקסטזי.

במהלך הדיון טענה הסנגורית, עו"ד אתנה אדרי, כי הוא כבר נעצר ונחקר בשתי ערכאות בבלגיה על עבירות הסמים הללו, לרבות הברחת שולחנות עם אקסטזי, על בסיס ראיות והאזנות סתר. לטענתה, כעת המשטרה ממחזרת את אותן חקירות בדיוק. הסנגורית הוסיפה וטענה, כי בן שטרית, יחד עם אחרים (אנשי הארגון באירופה באותן השנים: יצחק אברג'ל, מיכה בן הרוש, ישראל אוזיפה, חיים בן שטרית, דוד בן שטרית, בוקר עבדל קאדר, רפי אנקונה, עדי טייב, אלון ציון וחיים עזיזה), נעצרו, נחקרו והורשעו בעבירות של ארגון פשיעה וסחר בסמים בבלגיה. "למעשה זו פעם שנייה שמרשי נעצר על אותן העבירות", אומרת עו"ד אדרי.

טיעון נוסף שהעלתה הסנגורית: אם עד המדינה לא היה שותף לאותו תיק חקירה בבלגיה, כיצד כעת הוא העיד לגביו וידע לספר את כל הפרטים לגבי מעורבותו של בן שטרית בעבירות הסמים? 

 נציג המשטרה בדיון, נדב רפפורט, השיב לה כי כתב האישום בבלגיה הוגש על מעורבותו של החשוד בן שטרית בעסקה אחת בלבד. "החומר שהיה מונח בפני הרשויות הבלגיות זה לא חומר החקירה שמונח בפנינו", אמר החוקר בבית המשפט, טיעון שהמשטרה משמיעה ביחס לכל המעורבים בתיקי הסמים שנחקרים במסגרת הפרשה על ידי ימ"ר תל אביב. "הוא נשפט בבלגיה על עסקה אחת של שולחן אחד עם סמים מהולנד ליפן, אבל עכשיו הוא נחקר על יותר עסקאות ויותר שולחנות, על עבירות נוספות שלא היו ידועות לרשויות הבלגיות בזמנו".

 לטענת הסנגורית, בעימות שבוצע בין מרשה לבין עד המדינה "החיפאי", אמר עד המדינה כי בן שטרית לא ביצע איתו עסקת סמים במישרין, אלא היה מעורב באופן עקיף. טענה זו הועלתה כבר בדיון הקודם על ידי עו"ד אדרי, אך המשטרה הציגה אז לשופט מנחם מזרחי מסמך שהעיד אחרת. ואולם, היום, כאשר הוגש לעיונו של השופט התמלול של העימות, התברר כי טענת עו"ד אדרי בדבר אמירתו של עד המדינה בעימות – היתה נכונה.

בדיון נטען בהקשר זה, כי החוקרים הטיחו בבן שטרית שיחת טלפון שהתקיימה בינו לבין עד המדינה, בה שואל אותו עד המדינה לגבי שניים אחרים שנסעו לספרד, ואף אמר לו כי הוא צריך רכב לנסוע איתו לקופנהגן. החשוד השיב באותה שיחה, כי הוא לא נותן לו את הרכב, והעביר את הטלפון לאדם אחר שהמשיך בשיחה. בהקשר זה שאלה הסנגורית, כיצד יתכן שהטענה המרכזית היא שבן שטרית היה זה שנתן רכבים אשר שימשו לביצוע פשע – הפצת סמים.

בעניין החשד לחברות בארגון פשיעה, נציג המשטרה אמר בהקשר זה, כי נגד בן שטרית יש ראיות הקושרות אותו להתנהלות בארגון פשע, וציין כי החשדות נגדו התחזקו.

השופט מיכלס קבע כי קיים חשד סביר, שהתבסס, והוסיף כי חלה התפתחות משמעותית בחקירה. לגבי טענת הסנגורית למחזור ראיות אמר גם השופט, כי אכן בן שטרית הורשע, אולם החשד בתיק הנוכחי מתייחס לשולחנות סמים נוספים ועסקאות סמים אחרות מאותה תקופה.  

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות