הרצח הכפול בכפר קאסם: החשודים שוחררו

שתף כתבה עם חברים

לאחר עשרות ימי מעצר, נראה כי חקירת תיק הרצח הכפול שהתרחש ב – 1 ביוני בכפר קאסם הגיעה למבוי סתום.

כזכור, באותו יום, סמוך לשעה 22:30, הובאו לתחנת דלק סמוך לכפר פאדי סרסור ומוחמד עאמר כשהם ירויים לאחר שיצאו ממסגד בכפר. צוות מד"א ביצע בהם פעולות החייאה, פינה אותם לבית חולים, אך שם הם נפטרו בחלוף זמן קצר. בפרשה נעצרו עוד שישה חשודים ומעצרם הוארך עד 20 ביולי.

כשבועיים לאחר החיסול, הודיעה המשטרה על מעצרם של חשודים ראשונים במעורבות ברצח –  מעצרם הוארך, ובחלוף מספר שבועות נעצרו חשודים נוספים. בסך הכל חמישה מהם היו חשודים ברצח ועוד שלושה בחשד לסיוע לאחר מעשה – ביניהם אישה שהינה אשתו של אחד מהחשודים.

החקירה וכל הליך מעצר החשודים התנהלו תחת צו איסור פרסום. לפני ימים אחדים התקיימה הארכת מעצרם של שלושה מהחשודים בבית המשפט העליון, מאחר וחלפו כבר 75 ימים מרגע מעצרם. בתום הדיון נקבע כי מעצרם יוארך עד 31.8.17 ובמועד זה או שיוגש כתב אישום או שהחשודים ישוחררו. 

חרף הזדמנות אחרונה שניתנה ליחידה החוקרת, החוקרים לא הצליחו לגבש תשתית ראייתית מספקת. פחות מ – 12 שעות לפני תום המועד הודיעה המשטרה לסנגורים כי חמשת החשודים המרכזיים יובאו למחרת לבית המשפט עם בקשת שחרור. וכך אכן היה – המשטרה הגישה לבית המשפט החלטת שחרור, אך כמעט במקביל ביקשה לעכב את שחרור החשודים עד שתנתן בבית המשפט העליון החלטה לגבי חומר חדש שנאסף בתיק. בקשה זו הובילה לכך ששופט בית המשפט העליון הפך את החלטת העליון – בכך שעכב את שחרור החשודים עד שעות אחרי הצהריים. רק בשעות הערב המאוחרות פסק בית המשפט העליון באופן סופי, ובניגוד לעמדת המשטרה, כי החשודים ישוחררו בתנאים מגבילים. 

יש לציין כי החשודה שהיתה עצורה שוחררה לפני מספר שבועות כבר. מנגד, מעצרם של שני החשודים הנוספים, להם יחסה המשטרה סיוע לאחר מעשה, הוארך לעת עתה אתמול עד שבוע הבא.   בנתיים הגישה הסנגורית שלהם בקשה לעיון חוזר לגבי המשך הארכת מעצרם. 

od iftah david od edri atena new 150 od bar tzyon ester 150 od shtarzer ran200
עו"ד יפתח עו"ד אדרי עו"ד בר ציון  עו"ד שטרצר

בכך למעשה תגיע, לפחות לעת עתה, עוד חקירת תיק רצח במגזר הערבי למבוי סתום – וזאת לאחר שחלק מהחשודים היו עצורים קרוב ל – 80 יום. 

החשודים יוצגו על ידי עורכי הדין דוד יפתח, יגאל דותן, אתנה אדרי, אסתר בר ציון, רן שטרצר ועו"ד ג'לג'ולי איהאב.

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות