הרג הצעיר ברהט: מח"ש עצרה שוטר בחשד לירי בלתי חוקי

שתף כתבה עם חברים

שוטר ממרחב נגב נעצר בחשד לירי בלתי חוקי שגרם למותו של הצעיר סאמי אל-ג'אער ברהט במהלך מעצר של עברייני סמים. כזכור, מותו הוביל לגל מהומות בעיר והחשש כי אלה יפרצו שוב לנוכח מסקנות מח"ש ומעצרו של השוטר. בחקירתו הודה במיוחס לו

 

rahat mehumot400
מהומות ברהט 

כחודש לאחר מותו של סאמי אל-ג'אער, מירי ברהט צוות דרום של המחלקה לחקירות שוטרים את השוטר החשוד בירי שלא כדין בעת ביצוע פשיטה משטרתית ברהט.

לאחר חקירה סמויה שהתקיימה בשבועות האחרונים ובסיומה של חקירה ממשוכת והכחשות חוזרות ונשנות מצידו של השוטר, קשר עצמו החשוד לביצוע הירי הקטלני ונעצר להמשך חקירה. בהמשך הוא יובא ככל הנראה להארכת מעצרו בבית משפט. 

 el gaar sami200
 אל-ג'אער

כזכור, אירועי האלימות ברהט החלו בעקבות מותו של אל-ג'אער, שלטענת משפחתו נורה למוות בידי שוטרים שנכנסו לעיר בעקבות מידע מודיעיני על סחר בסמים בין כותלי בית ספר. לטענת המשטרה, לאחר מעצר החשודים, השוטרים הותקפו באבנים, חשו סכנת חיים וירו באוויר. במסגרת אותו אירוע פונה אל-ג'אער לבית חולים עם פציעה בבטן, ושם מת מפצעיו. במשטרה אומרים כי גם כעת טרם ברור מירי של מי נפגע המנוח, והנושא נמצא עדיין בחקירת מח"ש.

מותו של אל-ג'אער, הוביל לגל מחאה אלים כנגד השוטרים, שכלל השלכת אבנים, מטען חבלה וירי מנשק חם לעבר השוטרים. במהלך האירועים האלימים, שנמשכו מספר ימים, מת סאמי א-זיאדנה, בעת ששוטרים ניסו לפזר מפרי סדר באמצעים לפיזור הפגנות. לטענת המשטרה, א-זידאנה היה בעל רקע לבבי והוא פונה לבית חולים לאחר ששאף גז מדמיע – ושם לקה בהתקף לב שהביא למותו. במשטרה ציינו כי חוות דעת פתולוגית שקבעה כי זו סיבת המוות.

כעת, אמנם שקט בעיר, אך כל הצדדים המתינו בדריכות לתוצאות בדיקת מח"ש לגבי התנהלות השוטרים באירועים. על פי חלק מההערכות, מסקנות כאלה או אחרות עלולות להוביל לחידוש המהומות. "אנחנו לוקחים בחשבון כי מסקנות של מח"ש יובילו להתלקחות מחודשת ונערכים להגיב לכך", מציינים במשטרה.

od masarwa amir
עו"ד מסארווה

עו"ד אמיר מסארווה, שכתב טור חריף באתר "פוסטה" ימים ספורים לאחר הרג הצעיר, הגיב הבוקר למעצרו של השוטר. "המעצר של השוטר מעיד על כך שאכן הייתה יד קלה על ההדק. בסופו של יום האמת יצאה לאור בעקבות חקירת מח"ש. אם אכן התנהגות השוטר הייתה במסגרת מילוי תפקידו כדין אז בטוח שלא היה מובא אזוק לבית המשפט. זו העת שבית המשפט  ייתן את דעתו וימצה את הדין עם השוטר שפעל בניגוד לדין במובן זה שקדושת חייו של אדם תהיה במעלה הראשונה". 

בית המשפט הורה על הארכת מעצרו בחמישה ימים של השוטר שנעצר – זאת לאחר חקירה סמויה של מח"ש, במהלכה נאספו ראיות המעידות לכאורה על כך שבוצע ירי שלא כדין ישירות מנשקו האישי לעבר קבוצת אנשים שהייתה במקום, ירי אשר גרם למותו של הצעיר. מהחקירה עולה כי החשוד לא דיווח על הירי בזמן אמת, שינה את גרסאותיו כמה פעמים במהלך החקירה ואף מסר דיווח כוזב. ממח"ש נמסר כי כבר בתחילת החקירה יצרה מח"ש קשר עם משפחת המנוח ועדכנה אותה בהתפתחות החקירה. בית המשפט גם אסר לפרסם כל פרט מזהה לגביו לנוכח חשש ממשי לחייו ולבני משפחתו.

עוה"ד גיל דחוח המייצג את השוטר אמר בתגובה: "מדובר בשוטר שהיה בנסיבות של סכנת חיים ממשית. המון מוסת התקדם לעבר השוטרים ששהו במקום במסגרת תפקידם, במטרה לעשות בהם לינץ. במהלך החקירה השוטר חשש מתגובה של נקמת דם כלפיו או כלפי משפחתו ומאז האירוע המשטרה מתגברת את האבטחה סביב ביתו. ראוי שמדינת ישראל תיתן גיבוי לשוטר שמילא את תפקידו, בדיוק כפי שהיא נוהגת כאשר חיילי צה"ל נמצאים בסכנת חיים"

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות