הסדרי טיעון בתיק הבלדרית מגרמניה

שתף כתבה עם חברים

שישה חודשים במעצר ועבודות שירות לשניים מהנאשמים בפרשה שבמרכזה הבלדרית אשר ייבאה מברלין לישראל 6.1 ק"ג חשיש ו-789 בולי LSD

bereshtein alexey
אלכסיי בורנשטיין

שופטת בית המשפט המחוזי מרכז, ליאורה ברודי, אישרה הסדר טיעון שנחתם בתיק הבלדרית מגרמניה, וגזרה על אחד מהנאשמים, אלכסיי בורנשטיין, שישה חודשי מאסר, בניכוי חמישה חודשים בהם ישב במעצר. נאשם נוסף בפרשה, אלון סנטו, ירצה אף הוא שישה חודשי מאסר, אך ככל הנראה בעבודות שירות.

מור דווה, צעירה ישראלית שהתגוררה בברלין שבגרמניה, שימשה כבלדרית של חשיש ובולי LSD ונעצרה בנמל התעופה בן גוריון. לאחר שנלכדה, היא הופעלה על ידי היחידה המרכזית של משטרת מחוז ירושלים והביאה להפללתם של יתר השותפים בתיק, ביניהם סנטו (34) מפתח תקווה ובורנשטיין (32) מתל אביב.

eva mor santo alon
מור דווה אלון סנטו

נאשם נוסף בפרשה, אלון פרג, התגורר אף הוא בגרמניה ולפי כתב האישום בפרשה – הוא היה זה שסיפר לבלדרית חשיש ו-LSD כדי שתעביר את הסמים לישראל בטיסה. וכך אכן היה: לטענת הפרקליטות פרג העביר לדווה, באמצעות אדם שלישי, 6.1 ק"ג חשיש בחלוקה ל-10 פלטות ו-789 בולי LSD בתוך בטנה פנימית במזוודה.

כאמור, דווה נעצרה בנתב"ג ונלקחה לחקירה, ולאחר מכן הופעלה על ידי המשטרה. היא התקשרה לסנטו, אמרה לו את מילת הקוד "מגבר מקולקל", והוא מסר לה כתובת בפתח תקווה. שוטר מימ"ר ירושלים, במסווה של נהג מונית, הסיע את דווה אל סנטו. רגע לאחר שהאחרון לקח ממנה את המזוודה, השוטרים קפצו עליו וביצעו את מעצרו. בהמשך, דווה התקשרה לפרג ושיקרה לו כאשר אמרה כי אינה מצליחה ליצור קשר עם סנטו, וכי המזוודה מדיפה ריח. הוא מסר לה את כתובתו של בורנשטיין בתל אביב. "נהג המונית" הסיע את דווה גם לבורנשטיין. גם הוא לקח את המזוודה מדווה, ורגע לאחר מכן נעצר על ידי השוטרים.

od hayat aviad 200 200  od edri atena new 150  
עו"ד אביעד חייט  עו"ד אתנה אדרי  

הסנגורים של סנטו ובורנשטיין, עו"ד אתנה אדרי ועו"ד אביעד חייט, הגיע להסדר טיעון עם הפרקליטות, במסגרתו כתב האישום תוקן עקב קשיים ראייתיים, והשניים הודו במיוחס להם. הוסכם בין הצדדים כי ייגזרו על שניהם שישה חודשי מאסר, שאותם סנטו ירצה בעבודות שירות – אם יימצא מתאים – ואילו בורנשטיין ירצה את המאסר בפועל, אך בניכוי ימי מעצרו.

השופטת ברודי קיבלה את ההסדר, לאחר שנציגת הפרקליטות, עו"ד עדי ערד, ציינה כי חלקו של בורנשטיין בפרשה היה זעום וכי הוא "לא עמד בראש הפירמידה". הסנגור של בורנשטיין, עו"ד חייט, ציין כי מרשו הקים עסק כחרט ובעקבות מעצרו העסק הוקפא וכעת הוא נמצא בחובות כלכליים. מלבד שישה חודשי מאסר, השופטת גזרה על בורנשטיין מאסר על תנאי וקנס של 3,000 שקל.

עו"ד חייט מסר בתגובה: "אנו שמחים שהמדינה השכילה להבין כי חומר הראיות לוקה בחסר רב ובהגינותה הסכימה להצעתנו. מרגע כניסתי לתיק ביקשתי להפריד את עניינו של הלקוח שלי מיתר המעורבים וכפי שזעקתי בראשית הפרשה, הלקוח שלי נקלע לפרשה לא לו. היום, כשהוא משתחרר ממאסר בן 5.5 חודשים, כאשר העבירה המיוחסת לו בכתב האישום הינה עבירה בת מאסר של עד 20 שנים, הדברים מובנים ונכנסים תחת הפרופורציה המתאימה".

עו"ד אדרי מסרה בתגובה: "לאחר מו״מ ארוך עם הפרקליטות והצגת כשלים ראייתיים מובהקים, הגענו להסדר מקל וראוי. תיק זה החל כפרשייה מורכבת, מסועפת וחובקת עולם לכאורה, אבל לאחר שנשקלו טענותינו הוחלט להפריד את עניינם של שני הנאשמים אלו מיתר המעורבים בפרשה. אני מברכת על ההסדר בו מרשי לא יחזור לבית האסורים וירצה את עונשו בעבודות שירות ולא מאחורי סורג ובריח".

 

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות