המשטרה ועיריית רמת גן פינו חוות סוסים פיראטית

שתף כתבה עם חברים

העירייה מתכוונת לתבוע את האיש שהשתלט על שטחים ציבוריים ולא פינה אותם למרות צו מנהלי. בעלי החיים שנמצאו במקום היו במצב קשה ויצטרכו לעבור שיקום

 

 sus ramat gan1

המשטרה והשיטור העירוני בעיריית רמת גן, בשיתוף משרד החקלאות, פינו הבוקר את חוות הסוסים המאולתרת שהוקמה בסמוך לחניון "דן" בעיר. בחווה שהו כ-31 סוסים ושישה חמורים, שחלקם סבלו מפגיעות פיזיות שונות ומתת תזונה, ופונו, בליווי וטרינרי צמוד, למקום מבטחים.

לפי המשטרה, בעל החווה השתלט בעבר על שטחים באזורים שונים בארץ, ולאחרונה – באמצעות צו מנהלי עליו חתם ראש עיריית רמת גן, ישראל זינגר – הוחלט לפנותו מהאזור. במשטרה אומרים, עוד כי במקום נמצאה גופה של סוס.

מהמשטרה נמסר עוד, כי "מקום אחזקת הסוסים הינו שטח של עיריית רמת גן, אשר נמצא בסמוך למסילת הברזל של הרכבת, באזור גבול רמת גן ובני ברק. בקטע זה אף אירעה תאונת רכבת קשה לפני כחודש, בה נהרגו ארבעה סוסים.

ד"ר צביה מילדנברג, רופאת סוסים של השירותים הווטרינריים במשרד החקלאות: ״אחד הסוסים נמצא רובץ וברזון קיצוני – ממש שלדים – וחלק סובלים מנכויות קשות וצלקות מרובות. על חלק מהסוסים, למרות מצבם הגופני הקשה, ניכר כי רכבו עליהם לאחרונה, וזאת תוך התעלמות מוחלטת ממצבם הרפואי. הסוסים והחמורים פונו למתקן מוגן של משרד החקלאות, שם מחכה להם וטרינר לבדיקה מקיפה וטיפול רפואי. הסוסים עתידים לעבור שיקום ממושך״.

 sus ramat gan 2

שמעון שומרוני, מנהל אגף הביטחון והאכיפה בעיריית רמת גן: ״הפולש זומן לשימוע וקבל צווי פינוי. לצערנו לא עשה זאת לבד. בעקבות כך בכוונת בעירייה לתבוע את הפולש על הוצאות הפינוי וכן את עלות החזקת הסוסים בחווה – עלות המסתכמת במאות אלפי שקלים״.

מהמשטרה נמסר: "נמשיך לפעול עם כלל יחידות האכיפה בשילוב זרועות על מנת להגביר ולייעל  את אכיפת החוק בכל מקום ובכל תחום" .

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות