הורשע בסחר סמים ומשתקם באל סם

בית משפט השלום בתל אביב גזר שישה חודשים בעבודות שירות  על צעיר נורמטיבי, ששתיווך לסוכן סמוי בחמש עסקאות קוקאין וחשיש.
ב-2015 הפעילה המשטרה  סוכנים משטרתיים סמויים, אחד מהם היה חבר קרוב של הנאשם, ותיווך לו בעסקאות בהיקף 5000 שקלים.

הסנגור, עו"ד מיקי חובה, הגיע להסדר טיעון במסגרתו הוסכם שהנאשם יישלח לשירות מבחן, שם המליצו לא לגזור עליו מאסר, בין היתר משום שהוא נעדר עבר פלילי, בעל תואר אקדמאי שהחל בלימודי תואר שני. לפי שירות המבחן, הנאשם חל להתנדב בעמותת אל סם כמרצה על סכנות השימוש בסמים. בתסקיר נכתב כי הסוכן היה חבר קרוב של הנאשם שתיווך בעסקאות לא כדי להרוויח כסף, אלא כדי לרצות את החבר הסוכן.

התביעה ביקשה מהשופט שמואל מלמד לדחות את המלצות שירות המבחן, בטענה שהנאשם מעורה בעולם הסמים ומכיר את כינויי הסמים השונים. התביעה ציינה כי מהחקירה עלה שהוא ידע לקשר בין סוחר הסמים לרוכשים ותיווך בעסקאות גדולות יחסית. היא דרשה לגזור עליו 30 חודשי מאסר בפועל.

עו"ד מיקי חובה

לעומת זאת, עו"ד חובה ציין את הקשר המיוחד בין הסוכן לנאשם והדגיש כי העסקאות לא בוצעו ביוזמת הנאשם, אלא ביוזמת הסוכן. לבקשת הסנגור, ובניגוד  לעמדת התביעה שדרשה מאסר ממושך בפועל, בית המשפט הורה לשלוח את הנאשם לקבלת חוות דעת של הממונה על עבודות שירות.
השופט ציין בגזר הדין כי מדובר בעבירות חמורות שיש לגזור בגינן עונש מרתיע, אולם התחשב בדרך שהנאשם עשה מאז נעצר, והחליט לגזור עליו כאמור עבודות שירות, שמונה חודשי מאסר על תנאי וקנס של 25 אלף שקל.
את עבודות השירות הוא אמור לבצע בבית אבות.

השארת תגובה

Comments icon

סמן כאן שאינך רובוט