ביהמ"ש: הסולחה בין עבד אל קאדר לחרירי אמיתית

שתף כתבה עם חברים

  שב"ס והמשטרה ניסו לטרפד את יציאתו של חמזי עבד-אל-קאדר לחופשה, באמצעות חוות דעת מודיעינית שלפיה הסולחה בין משפחתו לבין משפחת חרירי לא הצליחה. השופט אברהם טל לא הסכים

hamzi200 1
חמזי עבד אל קאדר

נשיא בית המשפט המחוזי מרכז, אברהם טל, הורה שוב על שחרורו של חמזי עבד אל קאדר לחופשה, למרות מאמצים של שירות בתי הסוהר למנוע זאת ברגע אחרון.

בעקבות העתירה שהגישה פרקליטתו של חמזי, עו"ד אתנה אדרי, השופט טל הורה כבר לפני כשלושה שבועות להוציא את חמזי לחופשה. זאת למרות ששב"ס טען בתגובה לעתירה, כי מדובר באסיר המסווג בקטגוריה א' – שאינה מאפשרת יציאה לחופשות – וכן למרות התנגדות גורמי המודיעין של המשטרה.

בשב"ס לא השלימו עם החלטת השופט טל והגישו בקשה לדיון חוזר דחוף, וניסו בכל זאת למנוע את יציאתו של חמזי לחופשה, בנימוק שבין משפחתו לבין משפחת חרירי קיים סכסוך. אמנם בין המשפחות נערכה סולחה, אולם נציגי שב"ס הציגו לבית המשפט חוות דעת מודיעינית של המשטרה, לפיה הסולחה בין הצדדים לא הצליחה, מה שמותיר את הסכסוך בעינו.

בשב"ס לא הסתפקו בחוות הדעת המודיעינית הזו, ומסרו לבית המשפט כי ממש לאחרונה שונה סיווגו של חאדר עבד אל קאדר, אחיו של חמזי, מקטגוריה ב'1 לקטגוריה א', שכאמור אינה מאפשרת יציאה לחופשות. לפי שב"ס, שינוי קטגוריה זה, המתבסס אף הוא, בין היתר, על ידיעות מודיעיניות, מחזק את הטענה שלפיה הסכסוך בין שתי המשפחות עדיין קיים.

od edri atena 195 210 1
עו"ד אתנה אדרי

מנגד, עו"ד אדרי טענה בבית המשפט, כי חוות הדעת המודיעינית, כמו גם שינוי הקטגוריה של האח, מהווים למעשה ניסיון של שב"ס לטרפד את יציאתו לחופשה והגישו בקשה לדיון חוזר. "לאחר ההחלטה שהתקבלה בעניינו של העותר, הוחלט לשנות את הסיווג הקטגורי של האסיר חאדר", טענה עו"ד אדרי, "זו החלטה שרירותית, לא מידתית וללא כל הצדקה. החלטה שבלב כבד התקבלה מתוך רצון עז של  שב"ס למנוע מהעותר לצאת לחופשות ולקיים את החלטת בית המשפט, גם אם דבר זה יבוא בהצבת מחסום בפני האח חאדר, שהיה רגע לפני היציאה לחופשה".

"בית המשפט הנכבד, בשבתו כבית משפט לעשיית צדק, אמור לפקח ולבקר את התנהלות המשיב (שב"ס) שמתקשה לקיים את החלטת בית המשפט הנכבד ומנסה בכל דרך להוכיח, הן בתחבולות והן בדרכים שחורגות מסדרי הדין, כי נפלה טעות בהחלטת בית המשפט הנכבד, עת קבע כי יש לקבל את עתירת העותר ולהוציאו לחופשות", הוסיפה עו"ד אדרי.

shofet tal avraham200
השופט אברהם טל

השופט טל שמע שוב את טיעוני הצדדים, וכאמור – הורה שוב על שחרורו של חמזי לחופשה.

"אינני מקל ראש בעמדת גורמי השטח של משטרת ישראל, אך נראה לי כי בשל הסולחה שנערכה בין משפחת העותר לבין המשפחה היריבה, ניתן להוציא את העותר לחופשה החל מחודש ספטמבר 2016, בתנאים מגבילים אשר ימנעו כל מגע בין העותר לבין בני המשפחה היריבה".

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות